Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #33

She-Hulk vol. 2 #33

She-Hulk vol. 2 #33

"Fathers And Daughters"

Postacie
Zapowiedź

Może i pomógł Novie oraz Guardianom ocalić wszechświat, ale Super-Skrull to wciąż kawał drania i teraz jest on żądny krwi. I to krwi własnej córki! Czy She-Hulk uda się uratować Jazindę, nim dopadnie ją tatuś? Co jak co, ale Secret Invasion to odpowiednia chwila, aby prać rodzinne brudy.

Cytat

Nogor: "Thank the gods. Perhaps that will finally still the She-Hulk's tongue."

Streszczenie

Podczas szamotaniny, She-Hulk i Super-Skrull wchodzą na kurs kolizyjny z samolotem pasażerskim. On wykorzystuje okazję i upuszcza ją tuż przed samolotem, ale Jen zdaje sobie sprawę, że może spowodować katastrofę i spadając wraca do ludzkiej postaci. Uderzenie o kadłub prawie pozbawia ją przytomności, ale skupiając się na uratowaniu Jazindy wytrzymuje dość długo, by móc wrócić do swojej zielonej formy, po czym skacze z samolotu wprost na grzbiet przeciwnika. Kl'Rt próbuje ją zrzucić, ale Shulkie nie daje się i zmusza go do wyjaśnienia, w jaki sposób odnalazł Jazindę. Nie bardzo jednak ma ochotę uwierzyć, że namierzał ją od dłuższego czasu i nie miało to nic wspólnego z inwazją. Super-Skrull twierdzi, że nie będzie w stanie zrozumieć, jaką hańbą okryła go córka, gdy zawiodła imperium. Zgaduje, że Jen nie zna prawdy, więc opowiada jej o tym, jak Jazinda została wysłana do wrogiego imperium Kree w celu zdobycia skradzionego Skrullom świętego klejnotu, ale gdy została otoczona, połknęła go, tym samym przejmując całą jego moc. Shulkie oświadcza, że nie ma prawa osądzać Jazindy, ale Kl'Rt twierdzi, że nie rozumie ich praw i gwałtownie hamując zrzuca ją wreszcie z siebie. Jen spada w sam środek lasu, ale natychmiast podnosi się i zaskakuje przeciwnika celnie ciśniętym głazem. Gdy Super-Skrull spada, podbiega do niego komentując jednocześnie, że posiadanie mocy Fantastic Four nie czyni go równym im, ale tym razem sama daje się zaskoczyć, bo jej oponent staje się niewidzialny i przechodzi do ataku. Po kilku ciosach, które posyłają She-Hulk na kolana, oświadcza, że ma pełne prawo osądzić swoją córkę. Próbując uderzyć w jego czuły punkt, Jen wspomina o jego synu, który zginął podczas ataku Annihilusa [Annihilation: Super-Skrull #3 - Gil] i próbuje zaatakować, podążając za głosem przeciwnika. Okazuje się jednak, że przedobrzyła i Kl'Rt wpadł w szał. Gdy on krzyczy, że nie wie nic o dziedzictwie, które stracił, ona pyta, jakie dziedzictwo pozostanie po nim, jeśli zabije jedyną córkę. W odpowiedzi zostaje oślepiona nagłym błyskiem, gdy Super-Skrull eksploduje płomieniami.

W tym momencie, z jeziora wyskakuje mała rybka, ścigana przez rekina. To Jazinda, uciekająca przed Talismanem, która teraz zmienia się w tygrysa, by go zagryźć, a w międzyczasie kontynuuje kłótnię o swoje rzekome przeznaczenie. On zmienia się w słonia i próbuje ją rozdeptać, ale wtedy ona wraca do swojej prawdziwej postaci i zamierza zastrzelić go z miotacza. Niespodziewanie wtrąca się Kl'Rt, który unieruchamia ją i zabiera broń, przystawiając jej do skroni. Znów mówi o tym, że zhańbiła go, nie pozwalając odebrać sobie klejnotu i nie przyjmuje wyjaśnienia, że jest teraz fizycznie z nim związana i proces by ją zabił. Nogor ponagla go, by zrobił to, co konieczne, a gdy Super-Skrull oświadcza, że nie potrzebuje jego rozkazów, Jazinda zauważa, że zawsze służył imperium, ale nie wahał się sprzeciwić rozkazom, gdy było to konieczne. On odpowiada, że nie zrobił tego dla własnej korzyści, ale dla wyższych celów, a wtedy ona oświadcza, że jest zmęczona uciekaniem i jeśli tego wymaga wyższy cel, może ją zabić. Talisman już cieszy się na myśl, że wydrze klejnot Sy-Torak z jej ciała, nim ją zregeneruje, ale znów wtrąca się Jennifer. Tym razem wraca do swojej ludzkiej postaci, by powiedzieć, jak bardzo cała sytuacja przypomina jej o czasach, gdy jej własny ojciec ścigał ją, bo uważał, że She-Hulk jest potworem, ale zmienił zdanie, gdy poznał prawdę. Kl'Rt strzela do niej, ale Jen zmienia formę w ostatniej chwili i nadal mówi o tym, że to, jak postrzega swoją córkę, mija się z prawdą, bo tak naprawdę obwinia ją za to, że przetrwała, chociaż jego ukochany syn zginął. Tak naprawdę, obwinia siebie o to, że nie było go na miejscu, by móc wyszkolić go lepiej i nauczyć, jak sobie radzić, by przetrwać. Jej monolog przerywa strzał, po którym Jazinda pada na ziemię. Nogor cieszy się, że Kl'Rt dokonał właściwego wyboru i zamierza zabrać się do sekcji, ale Jen ostrzega, że jeśli pozwoli na to, nie pozostanie mu już nikt bliski. Super-Skrull na chwilę zagłębia się we wspomnieniach rodziny i w ostatniej chwili osłania córkę polem siłowym. Przyznaje Talismanowi rację, gdy ten oświadcza, że postradał rozum, po czym chwyta go i odrzuca jak najdalej. Zaskoczonej Shulkie mówi, że nienawidzi jej bardziej niż innych Ziemian, ponieważ jest prawdziwą przyjaciółką jego córki. Jen zgaduje, że w ten sposób próbuje wyrazić zazdrość i mówi, że wciąż może to zmienić, ale Kl'Rt odlatuje, rzucając na pożegnanie, że może powiedzieć Jazindzie wszystko o tych wydarzeniach, ale nie to, że oszczędził ją z miłości.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #33 She-Hulk vol. 2 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.