Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #23

The Punisher: War Journal vol. 2 #23

Postacie
Zapowiedź

Most Brooklyński jest areną finałowego starcia Franka Castle - Punishera, mężczyzny niepewnego sensu swojej misji, Jigsawa, mężczyzny, którego sensem życia jest zobaczyć upadek Punishera i Bridge'a wraz z S.H.I.E.L.D., próbujących rozdzielić te dwa wściekłe psy. Miasto Nowy Jork znajduje się na linii ognia. Wszystkie drogi prowadziły do tego - nieodwracalnego i krwawego końca "Jigsaw".

Cytat

Centrala S.H.I.E.L.D.: "Do you have visual on the assailant?"
Domino: "Yeah, it's those construction rubes who swiped their powers from Loki in a Ramada Inn... The Cutting Crew or something."

Streszczenie

Ze szczytu Mostu Brooklyńskiego Jigsaw obserwuje, jak przykuci do siebie Punisher i Bridge uciekają przed Wrecking Crew. Russo, pochlipując bełkocze, że zorganizował to wszystko z miłości do Franka. Na odsiecz uciekającym przychodzi Domino, wjeżdżając ciężarówką w Bulldozera i Piledrivera. Tymczasem Silver Sable i Contessa bezskutecznie usiłują powstrzymać Thunderballa i Wreckera. Koniec końców przestępcy ranią Bridge'a w nogę i stają twarzą w twarz z Castle'em. Niespodziewanie ich uwagę odwraca szarżujący Rhino, któremu udaje się nawet powalić Wreckera. Uwolniony Punisher zostawia rannego G.W. w rękach Domino, chwyta za łom Wreckera i ogłusza nim Thunderballa. Uratowany Rhino wyjaśnia, że zrobił to, co polecił mu Clarke, i ma nadzieje, iż jego rachunki z Frankiem są wyrównane. Castle pozwala mu odejść. Następnie rusza w kierunku przęsła mostu, na którym stoi Jigsaw. Wali w nie łomem, aż ten z niego spada. Po krótkiej szamotaninie Punisher zdobywa przewagę i szykuje się do ostatecznego ciosu. Niespodziewanie jednak odrzuca łom, podchodzi do Bridge'a i żąda, by go aresztował.

Stuart Clarke upija się w swojej kryjówce i przygląda się swoim niedawno obciętym palcom [The Punisher: War Journal vol. 2 #22 – Don D]. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest chyba w stanie odbić Franka.

Więzienie S.H.I.E.L.D. Castle, robiąc pompki w swojej celi, zauważa, że rzeczywiście coś jest w tym, iż przez te wszystkie lata - i teraz po raz kolejny - nie mógł zabić Jigsawa. W najbliższym czasie musi zebrać myśli i przeanalizować swoje cele. Dopiero wtedy jego wojna będzie mogła rozpocząć się na nowo.

Placówka S.H.I.E.L.D. Agentka Lynn Michaels dostaje osobistą pochwałę od Bridge'a za brawurowe zinfiltrowanie organizacji Jigsawa i powstrzymanie Clarke'a. Kobieta prosi przełożonego o widzenie z Ianem. Niedługo potem wyprowadza go ona z celi i przeprasza za wszystkie manipulacje, których ofiarą padł. Pora, by uczyniła pierwszy krok ku zadośćuczynieniu. Prowadzi go do celi Jigsawa i daje Ianowi pistolet. Ten strzela do zaskoczonego Russo, a chwilę później zostaje wraz z Lynn obezwładniony przez agentów S.H.I.E.L.D.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #23 The Punisher: War Journal vol. 2 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.