Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #7

X-Force vol. 3 #7

X-Force vol. 3 #7

"Old Ghosts" - part 1

Postacie
Zapowiedź

X-Force wciąż odzyskują siły po swej pierwszej potyczce. W tym czasie ich wrogowie rosną w siłę. Jaki nowy cel wskaże Cyclops?

Cytat

Wolverine: "Time to call your girlfriend, get her in here to deprogram these two."
Cyclops: "No. Emma stays out of it."
Wolverine: "Right, 'cuz this is X-Force. No X-Men allowed. So we'll just keep angel-killer Sinclair and the fourth horseman here as ticking time bombs. Good call."

Streszczenie

Kioto. Mężczyzna pośredniczący w nielegalnych zleceniach daje swojemu rozmówcy plany jednego z laboratoriów Sinistera i opisuje to, co ma z niego ukraść. Chwilę później złodziej znika, nie płacąc pośrednikowi za informacje.

San Francisco. Hepzibah odbiera telefon, ale po drugiej stronie słuchawki nikt się nie odzywa. Warpath w końcu rozłącza się i mówi Wolverine’owi, że miał rację: zabijanie w X-Force go przerasta i nie może z nikim o tym porozmawiać, oprócz jednej osoby. Logan pozwala Jimowi wyjechać do Nowego Meksyku i każe „pozdrowić” jego brata.

Willa Angela w Kolorado. Elixir przyznaje X-23, że martwi się tym, co się z nim stanie, skoro wie o X-Force. Nie chce przyłączać się do grupy i nie może też tu zostać, ponieważ Loa i inni zauważą, że go nie ma. Laura stwierdza, że Josh z pewnością komuś wygada, co się tu dzieje, więc najbardziej logicznym wyjściem byłoby zabicie go. Mówi dalej, ale Wolverine woła ich oboje do sali gimnastycznej. Elixir jest wyraźnie zaniepokojony tym, co usłyszał. Kiedy wszyscy się już zebrali, Cyclops rozpoczyna eksperyment mający na celu sprawdzenie, czy Wolfsbane wciąż znajduje się pod wpływem hipnozy, którą poddali ją Purifierzy. Angel rozpościera skrzydła, a Sinclair na jego widok zmienia się w swoją wilkołaczą postać i chce go zabić. Widząc to, Warren również poddaje się swojej naturze i zmienia w Archangela. Cyclops trafia go promieniami i wyrzuca z budynku, podczas gdy Wolverine próbuje obezwładnić Wolfsbane. Nie może sobie jednak z nią poradzić, więc Elixir usypia ją za pomocą swoich zdolności. Warren wraca, ale Scott staje mu na drodze i uspokaja go, powodując jego powrotną przemianę. Logan uważa, że powinni wezwać na pomoc Emmę, ale Cyclops dalej chce utrzymywać X-Force w tajemnicy przed swoją dziewczyną i uważa, że poradzą sobie bez niej. Bardziej martwi go to, co powinien zrobić z Elixirem.

Biura S.H.I.E.L.D. w Waszyngtonie. Prowadząca śledztwo w sprawie masakry Purifierów agent Morales spotyka się z agentem Youngiem. Mężczyzna mówi jej, że jeden z jej raportów wspomniał o X-23, i uważa, że powinni połączyć siły.

Willa Angela. Wolverine znajduje Cyclopsa i X-23, którym towarzyszą siostry Cuckoo manipulujące umysłem Elixira. Logan wścieka się i zaczyna wyrzucać Scottowi, że każąc wymazać pamięć jednego z X-Men, posunął się za daleko. Laura wyjaśnia, że to ona wezwała telepatki na pomoc Wolfsbane, ponieważ wie, że są one bardziej lojalne wobec Summersa niżwobec Emmy i nic jej nie powiedzą. Josh dodaje, że sam poprosił o zabieg, ponieważ rozumie, że X-Force muszą działać, ale nie chce o tym wiedzieć, ponieważ mógłby znów kogoś zabić, tak jak to zrobił ze Strykerem podczas ataku Purifierów na Instytut. Cyclops zapewnia Wolverine’a, że wie, co robi, i nie stał się zły. Do grupy dołącza Angel i mówi im, aby obejrzeli wiadomości. W nich pokazywana konferencja prasowa Graydona Creeda, który wyjaśnia, że jego nieobecność była spowodowana koniecznością ukrywania się przed mutantami, którzy chcieli go zabić. Mówi jednak, że nie może się dłużej chować i ma zamiar walczyć z homo superior, których uważa za największe zagrożenie dla ludzkości. Żaden z reporterów nie wie jednak, że poczynania Creeda są kontrolowane przez Bastiona, podobnie jak i innych przywróconych przez niego do życia wrogów mutantów, którzy już zaczynają wracać do dawnych metod działania. X-Force zdaje sobie sprawę, że muszą ich powstrzymać, i pytają Cyclopsa, kogo mają załatwić pierwszego. Scott odbiera telefon i po krótkiej rozmowie oznajmia, że kolejnym celem grupy jest Vanisher. Wszyscy są zdziwieni, ale Summers wyjaśnia im, że siedem godzin temu Porter włamał się do jednego z laboratorium Sinistera i ukradł probówki zawierające wirus Legacy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #7 X-Force vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.