Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #6

Young X-Men #6

Young X-Men #6

"San Francisco"

Postacie
Zapowiedź

Jeden z członków zespołu przypłacił udział w nim własnym życiem. Mimo to na jego miejsce czeka już dziesięciu nowych chętnych. Kto dostanie szansę dzierżenia w dłoni flagii X-liberalizmu?

Cytat

Cyclops do Dani i Roberto: "They need instructors…Like I said we’re not starting up a school here. We’re building a fighting unit… an army.”

Streszczenie

Kilka dni po ostatnich wydarzeniach Dani Moonstar rozmawia z Victorem Borkowskim o nowej grupie mutantów.

Po pokonaniu Pierce’a Young X-Men wezwali swoich starszych kolegów, by zajęli się cyborgiem. Spotkanie z byłymi podopiecznymi nie zakończyło się mile dla Cyclopsa, któremu Rockslide złamał szczękę w trzech miejscach i wybił parę zębów. Kiedy wszyscy przylecieli do San Francisco, między Santo a Ericiem wywiązała się dyskusja o roli Inka w ostatnich wydarzeniach. O mało nie doszło do bójki, ale zakończyła to Dust. Wcześniej chłopak został przesłuchany przez byłych New Mutants. Opowiedział im o swoich kontaktach z Piercem. Chociaż część zespołu była przeciwko niemu, to Cannonball przekonał ich, by dać mu szansę. Taką jak kiedyś dostał on, Rouge, Mystique i paru innych.

Później Roberto i Dani dostali propozycję od Scotta, by zostać nauczycielami najmłodszych mutantów. Wyjaśnił on jednocześnie, że ma się to odbywać na innych zasadach niż kiedyś. Teraz mają szkolić żołnierzy, by stworzyć z nich armię. Tymczasem doszło do kolejnej konfrontacji między Rockslidem a Inkiem. Obaj w męskiej rozmowie ustalili zasady współpracy. Tymczasem Beast przeprowadził testy na Graymalkinie i doszedł do zaskakujących wniosków. Chłopak jest spokrewniony z Xavierem i ma ponad 200 lat.

Kiedy wszyscy zajmowali się młodymi mutantami, Nightcrawler i Angel postarali się o nowe lokum dla młodzieży. Stała się nim ponad stuletnia katedra, którą odstąpili im duchowni (przy okazji poprawiając stan swoich finansów). W tym samym czasie Santo poszedł do Cyclopsa, aby przeprosić go za swoje zachowanie. Chłopak czuł się zagubiony i w końcu uwolnił swoje emocje. Dust rozmawia z Piercem i dzięki temu przypomina sobie dom. Ruth w rozmowie z Ericiem oznajmia, że odchodzi z zespołu. Mówi mu też, że jest on inny niż się wydaje.

Na pierwszych zajęciach dochodzi do kolejnego spięcia między Rockslidem a Inkiem. Ten pierwszy decyduje się odejść.

Kontynuując rozmowę, Dani namawia Victora do przyłączenia się do zespołu. Ten mimo początkowych wątpliwości przyjmuje propozycję.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

Young X-Men #6 Young X-Men #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.