Avalon » Serie komiksowe » Genext » Genext #5

Genext #5

Postacie
Zapowiedź

W walce o życie jednego z nich zespół nie zawaha się stanąć oko w oko ze swym najstraszliwszym przeciwnikiem. Potyczka będzie pożegnaniem z najnowszą formacją X-Men. Czy kiedykolwiek powrócą? Czas pokaże.

Streszczenie

Hammer Bay, Genosha. Młodzi mutanci stoją naprzeciw X-Men z alternatywnej rzeczywistości. Dowódca tej ekipy, Janine Gray, mówi zespołowi, którym dowodzi Olivier, by wydali jej No-Name. Dodaje przy tym, iż to jest jedyny warunek pozostawienia ich przy życiu i ta kwestia nie jest do negocjacji. Po chwili przechodzi od słów do czynów i przenosi No-Name, korzystając ze swoich mocy, do miejsca, w którym stoi. Rozpoczyna się walka. Pierwszy na ratunek koleżance rzuca się Rico. Niestety, bez rezultatu. Jego promień przechwytujący blokuje Janine. Colossus atakuje Beasta, lecz jego działania są nieskuteczne, gdyż do akcji wkroczył Cyclops, który do spółki z Beastem powala młodego mutanta na ziemię. Becka wzbija się w powietrze, by dopaść Angela. Ten atakuje ją, powodując chwilową utratę widoczności u mutantki. Przed upadkiem na ziemię ratuje ją Olivier. Po chwili zostają zaatakowani przez Cyclopsa i Icemana. Na szczęście na ratunek przyjaciołom ruszył Rico, który za pomocą swojego pola siłowego odrzucił przeciwników. Niespodziewanie Olivier zostaje zaatakowany przez Angela, a Janine nokautuje swymi mocami Oliviera. Błyskawiczny cios wyprowadza Becka, co zaskoczyło Janinie. Nim jednak młoda mutantka zdążyła zrobić coś więcej, zostaje pokonana przez Cyclopsa i Janinne. Pokonawszy przeciwników, X-Men z alternatywnej rzeczywistości przygotowują się do opuszczenia tego miejsca razem z No-Name. Zostają otoczeni przez duchy, którymi dowodzi Wicked. Mówi im, by odeszli z dziewczyną, zostawiając pozostałych mutantów w spokoju. Janinie zgadza się, ale telepatycznie rozkazuje Cyclopsowi ich zabić, nim zakończą teleportację. Na szczęście, młodzi mutanci zostają osłonięci przez działania Wicked.

 

Leżący na ziemi nieprzytomny Olie zaczyna wspominać różne sytuacje z przeszłości. Głównie te miłe. Po chwili orientuje się, iż telepatycznie skontaktowała się z nim jego ukochana - Megan Summers. Mówi mu, iż wyczuła jego ból i chciała sprawdzić, czy jest wstanie mu pomóc. Dodaje przy tym, że są zbyt daleko, by ktoś mógł przybyć im na pomoc. Olivier stwierdza, iż muszą zatem sami sobie poradzić. Żegna się z ukochaną pocałunkiem.

Po chwili wszyscy członkowie zespołu odzyskali przytomność. Gdy reszta zastanawia się, co robić, Rico rozmawia z Wicked. Najwyraźniej to poskutkowało, gdyż duchy zaczynają przeszukiwać Genoshę w celu zlokalizowania No-Name. W jednym ze zniszczonych budynków Janine zaczyna przesłuchiwać młodą mutantkę. Informuje ją, iż musi jej przekazać informacje, których poszukuje. Jeśli nie, to wśród wielu konsekwencji jest zniszczenie tego świata, a nawet destabilizacja wielu wymiarów. No-Name odpowiada, iż nic jej nie powie bez walki. Po wymierzeniu ciosu zostaje szybko obezwładniona. Następnie zostaje unieruchomiona przez Icemana. Janine zaczyna telepatycznie szukać informacji w umyśle No-Name. Wykrywa, iż przyjaciele dziewczyny szykują się do ataku. Nie zdążyła przekazać tej informacji pozostałym, gdyż jej przeciwniczka zadała jej cios w trwającej wewnątrz umysłu dziewczyny walce. Becka skacze, by zaatakować Janine, lecz ta z łatwością odpiera tak. Sytuacje wykorzystuje No-Name i atakuje przeciwniczkę jeszcze mocniej w jej własnym umyśle. Pozostali towarzysze młodej mutantki atakują resztę X-Men z alternatywnej rzeczywistości. Udaje im się pokonać Angela, Beasta i Icemana. Nagle walkę przerywa głos Janine skierowany do Scotta. Wydobywa się z ust No-Name. Informuje go, iż młoda mutantka zamieniła się z nią ciałami. Prosi, by szybko zaatakował jej poprzednie ciało, gdyż No-Name ma dostęp do jej telepatii i może ich zniszczyć. Ten wykonuje rozkaz towarzyszki. Następnie nokautuje go Olivier. Okazuje się, iż to była udana sztuczka No-Name. Rico ogłasza, iż zwyciężyli. Po związaniu przeciwników młodzi mutanci zaczynają dyskutować, co dalej. Olivier pyta No-Name, czego szukała Janine w jej umyśle. Mutantka prosi, by jej o to nie pytał, gdyż to życie jest już za nią.

Becka podsumowuje wszystko stwierdzeniem, iż mimo złamania wielu zasad i wpakowania się w duże kłopoty, warto było to wszystko zrobić.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Genext #5 Genext #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.