Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #27

Astonishing X-Men vol. 3 #27

Postacie
Zapowiedź

Wartka akcja, doskonała nauka i jedna z największych zagadek do rozwiązania. Odnosi się ona do strefy życia, która dotychczas pozostawała wolna od smutków. Nikt nie jest na nią przygotowany, zatem decyzje, które zapadną, wstrząsną wszystkimi. Największy szok rezerwowany jest oczywiście dla czytelników.

Cytat

Cyclops: "I swear to you, I will cut your head off and hide the ****ing body if that's what it takes to keep S.W.O.R.D. bussiness out of mutant affairs, because I'm done with this."
Agentka Brand: "Did you just say ****ing to me?"
Beast: "Scott. You just said ****ing to my... um."

Streszczenie

Baza X-Men. Zespół operacyjny pokazuje Hankowi tajemnicze urządzenie zabrane ze statku. Beast nie ma pojęcia, do czego ono służy. W dziedzinie technologii jest co najwyżej zdolnym amatorem. Wolverine tłumaczy mu, w jaki sposób Subject X próbował naładować je energią pochodzącą ze statku. Dodatkowo przekazuje przyjacielowi strzykawkę z krwią przeciwnika. Beast domyśla się, iż Logan dopomógł mu w zejściu z tego świata, jednak Cyclops rozwiewa tą tezę. Mężczyzna sam się podpalił, uniemożliwiając im wydobycie od niego jakichkolwiek informacji. Beast rozumie ten akt desperacji, bowiem samobójca należy do jednej z frakcji nowych mutantów zwalczających się nawzajem. Do tej pory udało im się pozostać w ukryciu, jednakże zapiski przywiezione z komisariatu policji potwierdzają ten stan rzeczy. Dowodzi temu również próbka krwi. Subject X posiadał dodatkowy gen X w zupełnie innym chromosomie, zatem Cerebra nie mogła reagować na jego obecność. Najwyraźniej należy on do jednej z grup tworzonych mutantów, które prowadzą ze sobą wojnę. Dodatkowo, znaleziony dziennik wspomina o tajemniczym miejscu, Tian, w leśnych rejonach Chin, gdzie w ciągu ostatnich kilkuset lat nic się nie wydarzyło. Zbyt duża ilość pytań i strzępki zdobytych informacji niepokoją Hanka. Nalega, by wezwać agentkę Brand. Cyclops sprzeciwia się temu pomysłowi. To kwestie mutantów i nie chce angażować w ich sprawy S.W.O.R.D. Tymczasem Wolverine, analizując koordynaty Tian, oświadcza, że jakakolwiek pomoc przyda im się tak szybko, jak to możliwe.

 

Mały statek wchodzi w ziemską atmosferę i kieruje się w stronę San Francisco.

 

Baza X-Men. Agentka Brand wita się ze swoim chłopakiem. Mieli spotkać się dopiero w weekend, ale już teraz nie może doczekać się wszystkich atrakcji. Niestety, Cyclops rujnuje jej wizję uciech, oświadczając, iż jest to spotkanie służbowe.

 

Laboratorium. Maszyna Subject X'a okazuje się bramą do alternatywnych rzeczywistości. Agentka Brand dziwi się, że X-Men nie mieli z nią nigdy do czynienia. Jej ludzie skatalogowali kilkanaście niezależnych światów, a ona sama widziała już kilka takich urządzeń. Beast przerywa jej. Ta informacja wiele tłumaczy. Subject X pochodzi najwyraźniej z innego wymiaru, gdzie geny X ulokowane są na innych chromosomach. Dlatego żadne ziemskie urządzenia nie mogły wykryć jego obecności. Teraz jednakże nie ma to już żadnego znaczenia. Cała ta sprawa wykracza poza uprawnienia X-Men, dlatego S.W.O.R.D. musi przejąć kontrolę nad dochodzeniem. Cyclops ma jednakże inne plany. Dość obcasowo wyraża się o pomyśle współpracy z agencją wywiadowczą. Abigail Brand nie może uwierzyć w to, co przed chwilą usłyszała. Henry McCoy jest zdumiony nie mniej niż ona. Logan natomiast prosi Scotta, by nie robił tego już nigdy więcej. Jedynie Emma, mająca z ukochanym kontakt telepatyczny, chwali jego zachowanie. Kosmitka od dawna się o to prosiła. Cyclops ma jednak zupełnie inną linię obrony. Zrobi wszystko, aby nie dopuścić w obcych w wewnętrzne rozgrywki między mutantami.

 

Pomieszczenie z hologramem mapy świata. Wolverine odnalazł koordynaty Tian w dziennikowych zapiskach. Według niego powinni udać się do Chin. Agentka Brand zna to miejsce. Niewielki obszar leśny niemożliwy do sprawdzenia nawet przez najczulsze z ich urządzeń. Nawet sami Chińczycy zaniechali badania tego terenu. Ich śledztwo wiążę się z najbardziej tajemniczym miejscem na całej planecie.

 

Kilkanaście godzin później. Grupa dociera do celu. Tian jest współczesnym niebem. Nowoczesna maszyneria schowana w głębokim lesie, lewitująca nad kaskadą wodospadów. Aparatura Blackjeta nie wykrywa żadnego ruchu wewnątrz. Potwierdza go telepatyczny skan Emmy. Wewnątrz nie ma żadnych ludzi. Mimo to Cyclops prosi ją i Storm o pobieżne zbadanie doliny w dole. Reszta zespołu w tym czasie postara się dowiedzieć nieco więcej w środku.

 

Urządzenia pomiarowe Hanka nie pokazują żadnego zewnętrznego zagrożenia. Mutanta fascynuje jednak samo funkcjonowanie miejsca Tian. Cały kompleks jest super nowoczesnym komputerem, gdzie wszystko ulega technologicznym ulepszeniom. Wolverine, opierając się na swych zmysłach informuje, że nie są tu sami. W głównym pomieszczeniu odnajdują zwłoki. Warunki panujące wewnątrz kompleksu uniemożliwiają ustalenie daty zgonu. Mają jednak do czynienia z ziemskim mutantem. Emma w tym czasie przekazuje Scottowi raport. Wraz ze Storm natknęły się na trzy inne ciała. Najprawdopodobniej leżą tu one już od jakiegoś czasu. Beast, nie próżnując, zaznajamia się z bazą danych głównego komputera. Informacje uzyskane w ten sposób zaskakują wszystkich. Tian jest siedzibą chińskiego zespołu mutantów będącego odpowiednikiem X-Men. Ukryci w tej głuszy, zabezpieczeni przed jakimkolwiek wykryciem prowadzili badania, próbowali zrozumieć wszystkie aspekty mutacji i marzyli o lepszym świecie. Niestety słowa Wandy Maximoff przerwały ich egzystencję.

Autor: White King

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #27 Astonishing X-Men vol. 3 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.