Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #571

Amazing Spider-Man #571

Amazing Spider-Man #571

"New Ways to Die" - part 4

Postacie
Zapowiedź

W poprzednim numerze była pajęcza walka, w tym będzie pojedynek goblinów. Kto będzie górą - Norman Osborn czy Menace? A oprócz tego - kolejne starcie Spider-Mana z Thunderbolts oraz odkrycie sekretu jednego z najważniejszych przeciwników bohatera.

Cytat

Anti-Venom: "Spider-Man! Wait! I haven't cured you yet!"
Spider-Man: "I know! And I'd like to keep it that way, thanks!"

Streszczenie

Anti-Venom wysyła swoje macki w kierunku Spider-Mana, który orientuje się, że przeciwnik chce wyssać jego radioaktywną krew - co jest jednoznaczne z utratą mocy.

W międzyczasie Osborn drwi z Menace'a. Ten uderza go Gliderem i unosi na skrzydle do pobliskiego strychu. Norman zeskakuje na podłogę i, upewniając się, że przeciwnik jest dostatecznie daleko, detonuje pojazd sekwencją wypowiedzianych słów.

Na miejsce walk docierają Thunderbolts. Songbird i Radioactive Man atakują Brocka, ale atak mający zneutralizować Venoma nie przynosi efektu na Anti-Venomie. Ostatatecznie Melissa bierze na cel Spider-Mana, a Chen staje naprzeciwko białego symbiota. Zostaje zmasakrowany - podobnie jak Spidey, którego moce wyraźnie słabną.

W nielepszej sytuacji jest Norman. Oświadcza przeciwnikowi, że jedynym, czego pragnie, to dorwać Spider-Mana. Wściekły Menace zaczyna wykrzykiwać, że posiada tak wiele, łącznie z rodziną, ale odrzuca to wszystko. Krzycząc, nie przestaje go bić, w końcu ucieka. Norman podnosi się i zauważa aparat przyklejony do ściany pajęczą siecią.

W dole Spider-Man zakleja twarz Songbird siecią i ucieka. Thunderbolts ewakuują się, ale podąża za nimi Eddie. Korzystając z chwili wytchnienia, Peter sprawdza, czy wszystko w porządku z jego ciotką. Przed schroniskiem stoją uchodźcy. Jeden z nich potwierdza - znajdują się przed "Domem Cudów".

Później. Sally Floyd i Ben Urich czekają w kawiarni na informatora. Okazuje się być nim Harry Osborn, w którego rękach znajdują się akta będące dowodem na to, że statki Oscorp Enterprises były wykorzystywane do transportu imigrantów. Po przekazaniu akt udaje się do szpitala i odwiedza Billa Hollistera, przy którym czuwa córka. Młody Osborn przeprasza za wcześniejsze zachowanie i obiecuje, że nie będzie taki jak jego ojciec.

Osborn Manor. Norman wyrzuca Randalla Crowna, który pofatygował się na miejsce, żeby pokazać mu artykuł o kolejnym zabójstwie. Zaraz po tym odwiedza swój oddział, informując o dalszych planach. Zauważył, że moce Spider-Mana działają niestabilnie w obecności Anti-Venoma, ale bardziej interesuje go aparat doczepiony do ściany. Jak widać ze zdjęć Spidey zawsze znajduje się w centrum kadru. A dokładniej - w centrum kadru zawsze znajduje się jego klatka piersiowa, na której według Osborna znajduje się jakiś nadajnik. Technicy odkryli jego częstotliwość. Pozostało zaprojektować broń, która nigdy nie chybi. W tym momencie odzywa się Bullseye, mówiąc, że posiada już taką broń.

Autor: Snak3

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #571

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.