Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #124

Thunderbolts #124

Thunderbolts #124

"Running The Asylum" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Thunderbolci bronią Waszyngtonu przed atakiem Skrullów. Jeżeli Super-Skrull posiadający moce oryginalnych członków drużyny ich nie pokona, czy oni sami siebie nie zniszczą?

Cytat

Norman Osborn: "I want you to work with Dr. Chen. Help him determine the correct energy to forcibly make the Skrull solid."
Moonstone: "Then he'll know how to do it to me."
Norman Osborn: "Well, I suggest you avoid making him mad."

Streszczenie

Pokład jednego ze statków Skrullów atakujących Waszyngton. Norman Osborn zabija kosmitów udających różne wersje Spider-Mana, co wprawia go w świetny humor. Kontaktuje się z Penancem i przypomina mu, że zapamiętał twarze wszystkich ofiar ze Stamford i jeżeli ich teraz nie widzi, to znaczy, że to nie są ich zjawy. Baldwin zabija otaczających go Skrullów i przypomina o tym, że Radioactive Man niedługo eksploduje. Osborn prosi Chena o wytrzymanie jeszcze przez chwilę, po czym kontaktuje się z Venomem. Zwracając się bezpośrednio do symbionta, obiecuje mu, że pozwoli mu zaspokoić jego potrzeby, ale według jego zasad, a teraz, jeżeli zrobi krzywdę cywilom, zabije Maca Gargana. Venom udaje, że chce pożreć chłopca, co skłania Skrulla do ujawnienia się, po czym atakuje kosmitę.

Na pokładzie innego statku Skrullów, jego dowódcy zgadzają się na propozycję Moonstone i pytają się, czego życzy sobie jej towarzyszka. Karla, zaskoczona, że Andrea nie jest jednym z kosmitów, zostaje trafiona przez nią wystrzałem energii, który zabija Skrullów. Von Strucker chce ją dobić, ale przebita sai przez Bullseye'a. Zabójca rzuca w Moonstone shurikenami, ale ta staje się niematerialna i ostrzega go, żeby nie próbował tego drugi raz. Każe mu zabrać ciało Andrei, a sama podnosi Swordsmana i razem wracają do Osborna. Ten poleca Moonstone zabrać Radioactive Mana w górne warstwy atmosfery, gdzie Chińczyk będzie mógł eksplodować, nie robiąc nikomu krzywdy. Parę minut później Karla i Chen wracają do Waszyngtonu. Norman mówi im, że mają problem ze Skrullem, który ma moc Moonstone i staje się niematerialny. Chce, aby kobieta razem z Radioactive Manem znalazła odpowiednią częstotliwość fal energetycznych, która zniweluje jego zdolności. Osborn tymczasem budzi Swordsmana i mówi mu, że Skrullowie zabili jego siostrę, ale może się zemścić i pokazuje mu ich statek. Andreas zestrzeliwuje pojazd i wchodzi na jego pokład. Norman wysyła za nim Moonstone i Bullseye'a, każąc przyprowadzić mu jeńców. Następnie razem z Penancem i Songbird zmuszają niematerialnego Skrulla do wejścia w Pomnik Waszyngtona. Wtedy Radioactive Man neutralizuje jego moc, a kosmita ginie. Tymczasem Venom wykańcza swojego przeciwnika i wszyscy Thunderbolci zwracają się w kierunku pozostałych, zwykłych Skrullów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #124 Thunderbolts #124

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.