Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Origins » Ultimate Origins #4

Ultimate Origins #4

Postacie
Zapowiedź

Jak Nick Fury stał się takim, jakim znaliśmy go do tej pory? Jak powstał Hulk? I co ma z tym wspólnego mały Peter Parker? Poza tym, Ultimate Watcher przybywa przyjrzeć się Ultimatum.

Cytat

Reed Richards: "Are we being invaded?"
Ben Grimm: "Who would want to?"

Streszczenie

Około dwadzieścia lat temu, Kuwejt. Generał Thaddeus Ross odwiedza w szpitalu Nicka Fury’ego i mówi mu, że poprzedniego dnia został uratowany z pola walki przez mutanta zwanego Weapon X, ale nie to jest interesujące. Ross stwierdza, że szukał informacji na temat Fury’ego i okazało się, że kilka lat temu on nie istniał. Za to podczas drugiej wojny światowej również był sobie Nick Fury i Ross jest pewny, że obaj są tą samą osobą, zwłaszcza że jego rozmówca wczoraj miał wiele ran, które dzisiaj już się zagoiły. Generał mówi, że według akt Nick Fury zginął, uczestnicząc w projekcie Odrodzenie, ale były plotki, że jeden z żołnierzy, na których eksperymentowano, uciekł, i zgaduje, że właśnie z nim ma teraz do czynienia. Pyta się, dlaczego Nick wrócił do armii. Ten odpowiada, że przez jakiś czas winił wszystkich za to, co się z nim stało, ale potem doszedł do wniosku, że to on za to odpowiada, ponieważ gdyby nie popełnił przestępstwa podczas wojny, to jego życie potoczyłoby się inaczej. Zdał sobie sprawę, że dostał drugą szansę od losu i postanowił jeszcze raz przysłużyć się ojczyźnie, tym razem we właściwy sposób. Ross mówi, że prezydent jest zainteresowany stworzeniem super-żołnierza i na pewno ucieszy się, że pierwszy Kapitan Ameryka właśnie się odnalazł. Fury nie uważa się jednak za kogoś, kto mógłby nosić na sobie flagę amerykańską, ponieważ nie ma do tego odpowiednich predyspozycji: on jest tym, który uciekł od odpowiedzialności. Generał mówi mu, że pomimo tego zostanie poproszony o pomoc, i zastanawia się, co wtedy będzie miał do zaoferowania.

Dover w New Jersey, rok później. Fury zapoznaje ze sobą zebranych przez siebie naukowców, którzy będą tworzyć zespół odpowiedzialny za stworzenie nowego Kapitana Ameryki. Są nimi Franklin Storm, Richard Parker, Bruce Banner i Hank Pym. Mówi im, że nie mogą dostać danych z pierwszego projektu, ponieważ wszystkie zostały zniszczone, ale nie będą rozpoczynać pracy od zera, po czym daje im próbkę (swojej) krwi. Stawia im też jeden warunek: nie mogą przeprowadzać żadnych testów na ludziach.

Piętnaście lat temu. Fury zdaje raport prezydentowi i mówi, że prace nad serum super-żołnierza idą w pomyślnym kierunku. Nie podoba mu się, że doktor Storm coraz więcej czasu spędza w Budynku Baxtera, ale po powrocie Richarda Parkera z urlopu, który Nick mu dał z okazji narodzin syna, tempo prac nie powinno zostać spowolnione. Tymczasem Banner wreszcie uzyskuje serum gotowe do testów, a przynajmniej tak mu się wydaje. Parker nie jest przekonany, ale widząc, że Bruce jest pewny swego, uważa, że powinni pokazać to, co mają, Fury’emu. Banner jest przeciwny, ponieważ sądzi, że wtedy projekt zostanie im odebrany i trafi do wojskowych naukowców. Później, kiedy Richarda odwiedza jego żona, Mary, z małym synem, Peterem, Pym mówi Bannerowi, że chciałby przetestować serum na sobie. Ten nie zgadza się i postanawia, że to on je zażyje. Bruce zamyka się w komorze i wstrzykuje sobie specyfik. Chwilę później na zewnątrz Parkerowie słyszą hałas dobiegający z budynku, a zaraz po tym ze środka wybiega przestraszony Pym. Richard każe Mary uciekać do samochodu, a sam idzie sprawdzić, co się dzieje, i natyka się na wielkiego stwora. Chwilę potem budynek zostaje zniszczony przez potężną siłę, a pani Parker zostaje trafiona w głowę fragmentem ściany. Hulk podchodzi do małego Petera, przygląda się mu, patrzy na zniszczenia, których dokonał, i zmienia się z powrotem w Bannera. Nagle pojawia się Fury i wściekły z powodu tego, co się stało, kopie Bruce’a w twarz. Następnie Nick podnosi upuszczonego przez matkę Petera i przeprasza go za wszystko, ale na szczęście mały nie będzie nic z tego pamiętał.

Teraz, gdzieś w Wyoming. Dowiedziawszy się, że wiele podobnych przedmiotów do tego, który przechowywany jest w projekcie Pegasus, pojawia się na całej Ziemi, Carol Danvers i Fantastyczna Czwórka obawiają się inwazji obcych. Kiedy Reed rozmawia przez telefon z Tonym Starkiem i razem zastanawiają się, jak nawiązać kontakt z obiektami, Sue dostaje się pod kontrolę jednego z nich i mówi, że bohaterowie mają do czynienia z Obserwatorami, którzy rejestrują ważne wydarzenia w historii Ziemi, i teraz ich celem jest bycie świadkiem nadchodzącej wkrótce katastrofy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Origins #4 Ultimate Origins #4 Ultimate Origins #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.