Avalon » Serie komiksowe » Gambit and the X-Ternals » Gambit and the X-Ternals #2

Gambit and the X-Ternals #2

Gambit and the X-Ternals #2

"Where no X-Ternal has gone before!"

Postacie
Cytat

Sunspot: "How do you propose to get us out of this one, oh, wise, way-out-of-his-depth, fearless leader?"
Gambit: "Same way I always do, M'Sieu DaCosta... RUN!

Streszczenie

Grupa mutantów znana jako X-Ternals właśnie znalazła się w samym sercu odległej galaktyki, w Imperium Shi'ar, gdzie zostali przeteleportowani z Ziemi, aby ukraść nexus wszystkich rzeczywistości - kryształ M'Kraan i uratować tym samym wszechświat. Ku ich zdziwieniu, napotykają na grupe potężnych istot - członków Straży Imperialnej, którzy żądają bezwarunkowego poddania się intruzów. Dla młodej Lily Cheney wykorzystanie swych nieujawnionych dotąd mocy okazało się zbyt duzym wysiłkiem - po zamknięciu portalu zaczyna bezwładnie spadać, ale na szczęście jej były ochroniarz, Guido, w porę ją ratuje. Niestety, z darmowego transportu skorzystał także ktos jeszcze, sługus Apoaclypse'a - Prelate Rictor, którego ten tajemniczy świat przeraża jeszcze bardziej niż ludzi, których ma za zadanie aresztować. Sunspot zastanawia, czy i jak tym razem on i jego towarzysze wydostaną się z opresji, lecz ich przywódca, Gambit wybiera jedyne słuszne wyjście z tej sytuacji - ucieczkę. Dla Straży Imperialnej próba umknięcia przed nimi jest niczym obelga więc jej członkowie udają się w pościg za odszczepieńcami, chwytając najpierw jedynego Ziemianina, który był zbyt przerażony, aby w jakikolwiek sposób zareagować - Richtera.

Tymczasem X-Ternals zmuszeni są pojedynkować się z podwładnymi Imperatora D'Kena. Szczególnie jeden z nich, Starbolt, daje się we znaki Sunspotowi i Jubilee, jednak Roberto postanawia wykorzystać swą moc absorbowania promieni słonecznych, czego skutki dla kogoś, kogo moc bazuje na takim własnie rodzaju energii, są śmiertelne. DaCosta pomaga swej koleżance, lecz oni, jaki i gambit oraz Guido, mają teraz na głowie znacznie wiekszy problem - przywódca tutejszych stróżów prawa - Gladiator - szarżuje wprost na nich trzymając w dłoniach wielki odłam skalny. Tym razem rola ratownika pozostawiona jest Guido, który postanawia "wziąć na siebie" cały impakt uderzenia. Gdy kosmita juz był pewien, że spełnił swój obowiązek, Carosella, który zaabsorbował bardzo dużo energii kinetycznej, jednym potężnym ciosem wyprowadza go z błędu. Posunięcie to sprawiło, że intruzi zyskali trochę czasu i teraz podążają do oddalonego o kilometr lasu, gdzie zdecydowanie trudniej będzie ich wytropić. W ciszy przemierzają tę niezwykłą dżunglę, podziwiając tutejszą faune, która - jak się okazuje -jest dużo bardziej agresywna niż typowa, ziemska roslina doniczkowa.

W międzyczasie dwóch członków Strazy Imperialnej - B'Nee i C'Cil - zdają raport Gladiatorowi - niestety Ziemianom udało się uciec. Ten wpada w furię, wiedząc, że teraz będą zmuszeni skontaktować się z doradcą Imperatora - Arakim, w celu uzykania pomocy potrzebnej do schwytania intruzów. Oracle jednak zapewnia go, że zamiast narażać się na bolesne konsekwencje tego czynu, można wykorzystać moc Rictora, który zarzeka sie, iż potrafi odnaleźć X-Ternals bez względu na to, gdzie ci się udali.

Tymczasem grupka mutantów została schwytana przez przez macki jednego z roślino-podobnych stworzeń. Gambit próbuje wykorzystać swoje ostrza aby wydostać siebie i swych towarzyszy z opresji. Nagle pojawia się grupa tubylców, których przywódca ostrzega, że istoty zamieszkujące planete Ch'Reesharaa nie lubia, jak części ich ciał zostają poćwiartowane przez nieznajomych. Okazuje sie, że są nie tylko żywe, lecz tym, co różni je od innych roslin, to dobrze rozwinięty zmysł percepcji.

Julio Richter stara sie wytłumaczyć Straży, że potrafi zlokalizować ich wspólnych wrogów dzieki pewnemu niewielkiemu urządzeniu. Jednak w zamian oczekuje, że otrzyma pozwolenie na zabranie LeBeau i jego bandy z powrotem na Ziemię, gdzie zostaną osądzeni za zbrodnie przeciwko Apocalypse'owi.

Mutantom wreszcie udaje się - dzięki pomocy przybysza zwanego Jonath - wydostać z pułapki i zdradzają mu cel swej misji. Czas ich jednak ponagla, poniewaz okazuje sie, że sektor galaktyki, w którym się znajdują, ma zostać niebawem unicestwiony przez kryształ M'Kraan. Kosmita wyjawia im, że nie musza się lękać, ponieważ to właśnie oni są wybrańcami i ich przeznaczeniem jest uratowanie wszechświata przed zagładą... Pogawędkę przerywa ogromna ekspolzja i walka rozkręca sie na dobre - po jednej stronie słudzy Imperatora D'kena oraz Prelate Rictor, z drugiej zaś - X-Ternals wraz z Jonathem i jego podwładnymi. To ci pierwsi dość szybko zaczynają zyskiwać przewagę, a Gambit, dostrzegając dramatyzm sytuacji, prosi Lilę o przeteleportowanie grupy w bezpieczne miejsce. Budzi to sprzeciw Guida, który stwierdza, że jest to dla kobiety zbyt duży wysiłek. Bitwa zostaje nagle przerwana przez manifestację legendarnej mocy kryształu, który powoli pokrywa powierzchnię planety. Na szczęście mutantów, zanim niszczycielska siła dosięgła równiez ich, Remy i jego przyjaciele zostają uratowani przez kosmicznych rebeliantów zwanych Starjammers...

Autor: Killah

Galeria numeru

Gambit and the X-Ternals #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.