Avalon » Serie komiksowe » X-Calibre » X-Calibre #1

X-Calibre #1

X-Calibre #1

"The Infernal Galop"

Postacie
Cytat

Angel: "Nighcrawler!"
Nightcrawler: "Please. I am abroad in enemy territory. Becoming invisible within shadows is useless if you are going to yell out my code name at every available juncture."

Streszczenie

Podziemnymi tunelami płynie łódź przewożąca Switchback - mutantkę pochodzącą z Detroit. Kobieta oddała wszystko co miała za tę podróż, a teraz, z dala od swego domu, jedyną rzeczą, której jest pewna jest to, że z obranej drogi nie ma już powrotu. Po opuszczeniu łódki kobieta spotyka swego przewodnika - masywnego mnicha Caina. Podczas wspólnego marszu Cain wypytuje swą towarzyszkę o świat zewnętrzny, lecz mutantka jest mało rozmowna. Po wielu godzinach oboje docierają do celu swej podróży - zalesionej krainy w samym sercu Antarktyki - Avalonu.

Nowy Jork. W klubie "Niebo" dochodzi do spotkania Warrena Worthingtona z Nightcrawlerem. Kurt pyta Angela o ustalenia dotyczące jego przyszłej podróży. Warren nie jest jednak skory do pomocy, uważając ją za zbyt ryzykowną dla swej działalności. Pomimo to jest zaciekawiony w jakim celu Darkholme chce się dostać na Antarktykę i spotkać ze swą matką Mystique. Ten tłumaczy mu, że otrzymał od Magneto zadanie odnalezienia i sprowadzenia do Ameryki kobiety o imieniu Destiny, która przebywa w Avalonie. Mystique natomiast jest jedyną osobą w świecie zewnętrznym znającą ją osobiście. Worthington, słysząc o kryjówce dla mutantów, zdradza Kurtowi pogłoski dotyczące jego matki. Według nich Raven Darkholme zamiast przewozić uchodźców do Avalonu, wyrzuca ich ze swego statku, pozwalając im umrzeć w lodowatej wodzie i przejmując ich majątek. Wściekły Nightcrawler atakuje Angela. Zniecierpliwiony ponownie pyta o ustalenia dotyczące jego podróży. Znokautowany Warren odsyła go do opuszczonego magazynu, gdzie będzie na niego czekał John Proudstar.

Westchester County. Kryjówka X-Men. Trwa rozmowa pomiędzy Magneto i Mystique. Magnus stara się przekonać kobietę, by ta udała się do Avalonu i towarzyszyła swemu synowi jako przewodnik. Raven jest temu zdecydowanie niechętna i przeciwstawia się decyzji Erika. Lehnsherr jest jednak stanowczy w swych postanowieniach i oznajmia Mystique, że nic nie uchroni jej przed jego gniewem, jeśli nie pomoże Nightcrawlerowi w jego misji. Raven zmuszona jest się poddać i zgodzić na podróz do Avalonu.

Nowy Jork. Manhattan. Kurt Darkholme dociera pod drzwi magazynu. Teleportując się do jego wnętrza spotyka Proudstara. Dowiaduje się od niego, że obaj znajdują się w kościele, w którym odbywa się taniec duchów, odprawiany w intencji zwycięstwa w walce z Apocalypsem. Podczas rozmowy wychodzi na jaw, że Produstar i jego ludzie dobrze znają Nightcrawlera i jego matkę. Nie ukrywają oni niechęci do Darkholme'a. Gdy Proudstar porusza temat plotek o działalności Mystique, dochodzi do bójki między oboma mężczyznami. Kurt szybko nokautuje swego przeciwnika i kończy rozmowę stwierdzeniem, by Produstar lepiej zabrał się za swe obowiązki względem transportu Darkholme'a na Antarktykę. Świadkiem tych wydarzeń jest tajemnicza kobieta. Niepostrzeżenie opuszcza ona magazyn i oddala się by zdać relację ze swych szpiegowskich działań. Jej panem okazuje się być sam Apocalypse. Usłyszawszy sprawozdanie, Lord podejmuje decyzję wysłania "Pale Riders" w ślad za Nightcrawlerem. W skład grupy wchodzą: szpieg - Danielle Moonstar, wyposażony w czynnik samogojący Dead Man Wade i przywódca grupy - zabójczyni Damask.

Manhattan. Łódź podwodna o nazwie "Excalibur" odpływa właśnie w daleką podróż. Na jej pokładzie znajduje się ponad setka uchodźców stłoczonych w mokrej i zimnej ładowni podwodnego statku, niepewnych przyszłości, a zarazem pełnych nadziei. Wśród nich jest też Kurt Darkholme rozmyślający o swojej matce i zastanawiający się nad tym, jak wiele prawdy jest w pogłoskach dotyczących jej zbrodniczych czynów.

Avalon. Mnich Cain przedstawia Destiny nowego mieszkańca osady - Switchback. Stara wieszczka serdecznie wita nowoprzybyłą. Przywitania nagle się urywają, gdy dotyka ona dłoni młodej mutantki. Oczy Destiny wypełnia palący ogień. Przyczyną nagłego wybuchu są wizje, w których wieszczka dostrzega śmiertelne niebezpieczeństwo pod postacią samego Apocalypse'a!

Autor: capulet

Galeria numeru

X-Calibre #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.