Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men » Astonishing X-Men #3

Astonishing X-Men #3

Postacie
Cytat

Morph jako Holocaust: "I suppose I could kill him... slowly. Or make a gift of him to Apocalypse. Very good ideas-shhh. I'm thinking. Wait a minute - I've got it. We can put on a show..."

Streszczenie

Po tym, jak Sabretooth przegrał pojedynek z Holocaustem, Wildchild udaje się do Chicago z cennymi informacjami, które mogą bardzo pomóc X-Men. Niestety, w pogoń za nim podąża cały oddział Infinites, którzy nie mają zamiaru pozwolić odszczepieńcowi na ucieczkę. Pomimo dużej determinacji Gibney'a, jeden z żołnierzy oddaje celny strzał wprost w jego plecy. Zaczynają go otaczać, lecz zgodnie z życzeniem syna Apocalypse'a, nie zabijają. Nagle Kyle czuje na swojej głowie jego stopę, lecz odkrywa, że coś jest nie tak i udaje, że zemdlał. Jeździec Apokalipsy odgraża się, że mutant i jego towarzysze nie mogą mieć najmniejszych nadziei na wygranie z En Sabah Nurem. Widokiem swego pana zdziwieni są Infinites, ten jednak zabrania im kwestionować jego rozkazy. Teraz ponownie jego uwaga zwraca się ku Wild Childowi - rozważa możliwość zabicia go lub uczynienia z niego prezentu dla swego mistrza, lecz zamiast tego postanawia urządzić małe przedstawienie. Jedno pstryknięcie palcami sprawia, że na jego głowie pojawia się cylinder, to kompletnie ogłupia Infinites. Mają jednak teraz znacznie większe zmartwienie, ponieważ czują na plecach żar płomieni Sunfire. Ten rozkazuje im bezwarunkowo się poddać, albo stawić czoła konsekwencjom. Tym większa jest jego przyjemność, gdy żołnierze postanawiają odeprzeć atak, a on pokazuje im drzemiący w nim gniew. Dla swych wrogów nie ma litości, ona zgineła już dawno z ręki Apocalypse'a. Shiro ląduje na ziemi a Morph, udający do tej pory Holocausta, przybiera swoją prawdziwą formę, jest nieco zawiedziony, że Shiro rozbił w pył jego publiczność, zanim zdążył wykonać swój finałowy numer. Tymczasem przez portal wpadają Rogue oraz Blink, które - zauważywszy wybuch z oddali - zastanawiają się, co się stało. Ciekawość przeradza się w zdziwienie, kiedy widzą Wildchilda, ale bez Sabretootha. Ponieważ Kyle jest mutantem o bardzo ograniczonej inteligencji, nie bardzo potrafi przekazać swym towarzyszom informacji o tym, co zaszło wcześniej. Wpada jednak na pomysł, aby uczynić to, wykorzystując moce żony Magneto, przez co obrazy porażki Creeda z Holocaustem przeszły do jej umysłu. Rogue dowiedziała się o miejscu przebywania Victora i zdecydowała, że tej nocy Apocalypse zostanie pokonany raz na zawsze.

Tymczasem, dwadzieścia mil na północ od miasta Indianapolis. Sabretooth wreszcie odzyskuje przytomność po wycisku, jaki otrzymał od mutanta niegdyś zwanego Nemesis. Odkrywa, że ten przywiódł go w samo serce imperium En Sabah Nura, gdzie znajduje się fabryka Infinites. Nadmierny krwotok z licznych ran powoduje, że Creed ledwie jest w stanie mówić, jednak postanawia, że jeśli ma dziś umrzeć, to przynajmniej postara się zajść nieco za skórę synowi Apocalypse'a. Ten jednak nie ma zamiaru dać sobą manipulować i wymierza Szablozębemu cios, nieprzytomny Victor spoczywa w kałuży własnej krwi.

Blink wspomina moment, kiedy to dawno temu po raz pierwszy zobaczyła pana Creeda. Ten, wraz z Loganem, znaleźli i uratowali ją z płonącej bazy En Sabah Nura. Teraz jednak X-Men udają się do Chicago, dzięki uprzejmości Morpha, który przemienił się w platformę oraz Sunfire, który napędza ten nietypowy obiekt latający. Ten pierwszy ponownie zaczyna się wygłupiać, co wyraźnie nie podoba się Shiro, który jest tym najzwyczajniej poirytowany. Sidney mówi, że jeżeli ma wkrótce umrzeć, to chce to zrobić z uśmiechem na twarzy. W strugach padającego deszczu zmiennokształtny zaczyna śpiewać motyw przewodni z "Deszczowej piosenki": "I'm singing in the rain". Zrezygnowany Yoshida może tylko westchnąć.

W międzyczasie, w rezydencji Xaviera, Bishop trzyma broń wycelowaną prosto w Magneto. Nie jest to jednak zamach na życie mistrza magnetyzmu, lecz swego rodzaju test, jakiemu ten poddaje podróżnika w czasie. Magnus chce wiedzieć, czy gdy zajdzie taka konieczność, tajemniczy przybysz będzie w stanie poświęcić ludzkie życie dla uratowania świata. Ten jednak, pomny tego, czego Profesor uczył jego i innych studentów, nie jest zdolny zdobyć się na tak radykalny krok. Erik przypomina mu, że alternatywa dla poświęcenia czyjegoś życia była właściwym jedynie dla linii, z której Bishop przybył. Rozmowę przerywa Nanny, która informuje dwójkę mutantów, że perymetr systemów ochrony został przekroczony. Mechaniczna niania ogłaszając stan zagrożenia "Armageddon" wykonuje swoje podstawowe zadanie, czyli ochrania młodego Charlesa przed zewnętrznymi niebezpieczeństwami. Metalowe zwoje tworzą wokół chłopca super wytrzymały kokon. Stan zagrożenia "Armageddon" może oznaczać tylko jedno - nadchodzi Apocalypse.

Tymczasem, w fabryce, gdzie produkowani są Infinites, dowódca spogląda z góry na swe oddziały. Holocaust widocznie nie ma zamiaru ślepo wypełniać rozkazów i dzięki tej wytwórni ma zamiar wprowadzić na świecie taki chaos, o jakim En Sabah Nurowi nawet się nie śniło.

Tymczasem w innej części fabryki zostaje wszczęty alarm. Powodem tegoż jest... wieloryb, który leży na brzegu rzeki wpływającej z zewnątrz do systemu chłodzącego. Zwierzęciem jest jednak Morph, który otwiera swą paszczę, z której wybiega reszta X-Men. Dowodząca nimi Rogue rozkazuje, aby narobili tyle zniszczeń, ile tylko się da. W tym celu Sidney zamienia się w inne stworzenie morskie - olbrzymią ośmiornicę i bez większego trudu rozprawia się z Infinitą, który próbował wezwać posiłki. Później, przekształcając się w ceglaną ścianę, zapewnia swym towarzyszom tymczasowy osłonę przed szukającymi ich żołnierzami, co pozwala przemyśleć plan działania. Blink oddziela się gdyż zauważyła Creeda. Widok człowieka, który wiele lat temu uratował jej życie przeraża ją. Obnażone żebra sterczą z rozszarpanej klatki piersiowej Victora...

Autor: Killah

Galeria numeru

Astonishing X-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.