Avalon » Serie komiksowe » Generation Next » Generation Next #2

Generation Next #2

Generation Next #2

"Hither Comes The Sugar Man!"

Postacie
Cytat

Ściana do robotnika: "Psst"
Robotnik: "Hunh?"
Mondo wynurzając się ze ściany: "Mondo said psst!"

Streszczenie

W jaskiniach Jądra, wielkiego kompleksu energetycznego w Oregonie, kryją się głodne i wyczerpane Illyana Rasputin oraz jej przyjaciółka Ace. Rosjanka obawia się dziwnej istoty, która kręci się w pobliżu. Na szczęście tym razem Sugarman ich nie odkrywa i pochrząkując odchodzi.

Ponad nimi, na leśnej drodze, dwóch ludzkich strażników Jądra zatrzymuje samochód i prosi o podwiezienie. Rozmawiają o Apocalypsie, kiedy inny pasażer pojazdu spala ich swą energią. Skin i Chamber docierają do Jądra.

Na pobliskiej górze, to, zdawałoby się nie do zdobycia miejsce, obserwują Colossus i Shadowcat. Katherine nie wierzy, iż uda im się ocalić Illyanę, ani też w słowa lunatyka Bishopa, lecz Piotr rusza naprzód. Na szczęście chwilę później powraca, w samą porę by ocalić żonę z rąk Undercloaka, jednego ze zmutowanych strażników Jądra. Małżonkowie boją się jednak, że mutant zdążył zawiadomić Jądro o ich obecności.

Wewnątrz kompleksu, w swoim apartamencie, jeden z wysokich oficerów kasty arystokratycznej Apocalypse'a, zwany Quietusem, zaprosił na noc towarzystwo. Jest to Husk, która umyta i ubrana w czyste stroje zabawia go rozmową. Gdy Quietus ją całuje dziewczyna dostaje nagłego ataku kaszlu, bowiem mutant zastosował inhalator wykrywający mutantów i w ten sposób odkrył, iż nie jest ona ludzką prostytutką. Zaczyna ją przesłuchiwać przy pomocy bicia, aby dowiedzieć się, czy szpieguje dla Wysokiej Rady Ludzkości, czy też jest X-Manką, popijając przy tym z butelki przyniesionej przez Husk. Chwilę później pęka rozerwany od środka, bowiem wypił Vincente'a ukrywającego się w postaci płynu. Wściekła Husk niszczy inhalator i zastanawia się nad sensownością tej misji, mającej na celu ocalenie jakiejś dziewczynki. Wraz z Vincentem zaczynają przeszukiwać archiwum Quietusa, aby ją odnaleźć.

W innym miejscu Jądra do środka poprzez ściany przedostaje się Mondo, usuwając po drodze poszczególnych strażników. Chwilę później natrafia na Quietusa, którym okazują się być Husk i Vincente. Dziewczyna, korzystając ze swoich zdolności, zmieniła swoją głowę, zaś chłopak udaje odpowiednią masę, którą wypełnia strój. "Quietus" dokonuje inspekcji Jądra i z tłumu ludzi wyciąga dwóch robotników, których zabiera ze sobą; są to Chamber i Skin. Następna generacja X-Men jest już w komplecie i kieruje się w głąb jądra, w którego trzewiach robotnik budzi Ace i Illyanę każąc im zabierać się do pracy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation Next #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.