Avalon » Serie komiksowe » X-Men Chronicles » X-Men Chronicles #2

X-Men Chronicles #2

X-Men Chronicles #2

"Shattered Dreams"

Postacie
Cytat

Quicksilver: "There you go again Sabretooth, shooting your mouth off. Why don't you just shut up and do what you do best?"
Iceman: "And that would be... what exactly?"

Streszczenie

Kwatera X-Men. Drużyna obserwuje jak Weapon X patrząc z nienawiścią w oczy Magneto, oznajmia mu, że razem z Jean Grey opuszczają zespół. Kiedy ona wpadła w łapy Apocalypse'a, Magnus zabronił ruszenia jej na pomoc. Logan wbrew rozkazom zapuścił się do fortecy i kosztem dłoni uwolnił ukochaną, ale nie ma zamiaru dłużej przebywać razem z tymi, którzy opuścili go w potrzebie. Jego złość jest tak wielka, że ma ochotę zakończyć to walką, ale Jean uspokaja go i oboje odchodzą. Magnus w milczeniu spogląda na ich malejące sylwetki. Rogue chce z nim porozmawiać, pocieszyć go, ale Erik woli pobyć sam. Dziewczyna odchodzi razem z Gambitem. Quicksilver proponuje swą pomoc - mógłby dogonić dezerterów i próbować przekonać Jean, ale jego ojciec odmawia, mówiąc, że tamci podjęli już swoją decyzję. Pietro prowadzi zespół na trening a Magnus obiecuje dołączyć do nich za chwilę. Nagle dosięga go psychokontakt. Jean tłumaczy mu, że rozumie dlaczego zrobił to, co zrobił, ale teraz Logan potrzebuje jej bardziej niż X-Men. Prosi Erika, by sobie wybaczył, tak jak zrobiła to ona.

Zgliszcza miasta Spokane na zachodzie dawnego U.S.A. Holocaust, syn Apocalypse'a ogląda swe ponure dzieło. Dołącza do niego Wolverine, najlepszy spośród tropicieli i likwidatorów ludzi. Jest zmartwiony. Właśnie zabił ostatniego z ukrywających się ludzi a jego żądza krwi dalej jest niezaspokojona. Holocaust ma dla niego pocieszenie - dosięgła go wieść, że Magneto, jego najbardziej znienawidzonego wroga; tego, który odarł go z ciała, opuściło dwoje mutantów. To z pewnością głęboko go zraniło. Holocaust pragnie zranić go jeszcze mocniej i w związku z tym ma dla Wolverine'a zadanie specjalne. Chce, aby łowca dopadł i zabił osobę, która jest mu najbliższa, jego syna Quicksilvera. Dopiero wiedząc, że Magnus cierpi, Holocaust będzie mógł go osobiście zabić.

Denver, kilka dni później. X-Men przybywają do zrujnowanego miasta, śledząc hordę bandytów. Rogue zwierza się Gambitowi, że martwi się o Magneto, który mocno przeżywa odejście Jean i Logana. Remy zgadza się z nią i stwierdza, że powinni uważać na przywódcę. Sabretooth wyczuwa zapach bandytów, którzy są zajęci "zabawą" ze schwytanymi ludźmi. Magnus wydaje rozkaz chronienia niewinnych za każdą cenę i zespół przygotowuje się do akcji. Storm przywołuje burzę a Magneto i Colossus ruszają do ataku. Jeden z bandytów ma właśnie zamiar zadźgać jeńców, kiedy jego nóż wylatuje mu z ręki. Rozpoznając X-Men przywódca degeneratów wydaje rozkaz walki do ostatniego człowieka i rzeczywiście mutanci przedzierają się przez nich jak burza. Rasputin nie może uwierzyć, że niszczeni przez mutantów ludzie nie trzymają się razem, ale Creed wyjaśnia mu, że kryzys właśnie tak ich degeneruje. Victor dziwi się, że Peter nie zauważył tego w swej rodzinnej Rosji, ale ten odpowiada, że atak Apocalypse'a nie pozostawił tam nikogo żywego. Walka jest dla mutantów tak prosta, że mimochodem dyskutują w jej trakcie. To denerwuje Magneto, który przypomina swoim ludziom, że to nie trening. Gdyby zamiast z bandytami walczyli z Infinites, nie obeszłoby się bez ofiar. Szepcze do siebie, że Jean ani Weapon X nie daliby się tak zdekoncentrować. Nie uchodzi to uwagi Rogue i Gambita, którzy walczą najbliżej przywódcy.

Bitwie przyglądają się z boku dwaj najbardziej tchórzliwi bandyci. Na ich nieszczęście Wolverine również obserwuje walkę. Aby się przekonać komu najbardziej zależy na Magneto hipnotyzuje ich, i napuszcza od tyłu na Mistrza Magnetyzmu. Reakcja Gambita i Rogue jest błyskawiczna. Każde z nich zatrzymuje jednego napastnika, ale celnie rzucony nóż trafia Magnusa w plecy. Remy przerywa bitwę i nakazuje powrót do bazy, gdyż Erik potrzebuje pomocy lekarskiej. X-Men odchodzą, pozostawiając zdziwionego Wolverine'a. Wygląda na to, że to nie Quicksilver jest najbliższy Magneto, ale Gambit lub Rogue. Łowca przywołuje więcej ludzkich degeneratów. Ma dla nich zadanie.

Baza X-Men w Nowym Meksyku. Rana Magnusa okazała się niegroźna i Erik ma pretensje do LeBeau, że zarządził wycofanie się z jego powodu. Remy tłumaczy mu, że nie mogą sobie pozwolić na jego utratę, ale Magneto zaprzecza. To, co jest im potrzebne, to dyscyplina i nie mogą pozwolić, by rządziły nimi nawet najszlachetniejsze emocje. Quicksilver przyznaje rację Gambitowi, stwierdzając, że dzięki jego decyzji obyło się bez ofiar. Czego jeszcze można chcieć? "Świata bez Apocalypse'a." - odpowiada jego ojciec. Remy nakazuje przywódcy, aby odpoczął i proponuje Rogue, aby spędzili ze sobą trochę czasu, ale ta stwierdza, że musi zostać z Erikiem i przedyskutować plany na przyszłość. Remy prosi ją, by nie trwało to zbyt długo, gdyż musi z nią porozmawiać o czymś ważnym.

W Denver Wolverine zabija przywódcę bandytów, który kwestionował jego rozkazy i stwierdza, że czas przenieść walkę pod próg X-Men.

Nowy Meksyk. Iceman rozmawia z Gambitem o Rogue. Bobby jest zdziwiony, że ten zdobywca serc, którego znał, zakochał się. Przypomina mu, że moce Rogue nie pozwalają jej nikogo dotknąć. Cajun stwierdza, że nie chodzi mu tylko o kontakt fizyczny. Poza tym, Magneto pracuje z nią nad sposobem, w jaki mogłaby panować nad mocą absorbcji. Remy przypomina Icemanowi, co on osiągnął pod kierunkiem Magnusa. Bobby pyta, czy Rogue wie o jego uczuciach. Okazuje się, że Gambit jeszcze jej nie powiedział.

Sala Odpraw. Rogue prosi Magnusa, żeby odłożył sesję strategiczną na później, gdyż potrzebuje odpoczynku. Ten odmawia, mówiąc, że każdy dzień zwłoki to kolejne czystki wśród ludzi. Wspominając pewnego wyjątkowego człowieka, dzięki któremu założył X-Men i dzień, w którym przenieśli się z Góry Wundagore do Ameryki by stawiać opór Mrocznemu Lordowi, mówi, że nie może przestać teraz, kiedy nie jest pewny nawet trwałości zespołu. Odejście Jean i Logana spowodowało, że zaczął wątpić w sens istnienia drużyny, którą założył być może tylko dlatego, by zaspokoić swe własne ego. Rogue uważa, że to bzdura i obiecuje mu, że ona będzie trwała przy jego boku na zawsze. Erik dziękuje jej, mówiąc, że wiele to dla niego znaczy. Zapada kłopotliwa cisza. W końcu Rogue wychodzi, każąc mu odpocząć.

Banda degeneratów prowadzona przez Wolverine'a przedziera się przez Góry Skaliste. Dzięki swym wyczulonym zmysłom tropiciel wie, że zbliżają się do kryjówki X-Men.

Baza. Rogue i Quicksilver wspominają Scarlet Witch. Pietro opowiada przyjaciółce o swojej siostrze, która była wspaniałą, troszczącą się o wszystkich osobą. Po tych wszystkich latach jest wdzięczny Rogue, że była z Wandą w chwili jej śmierci. Ta pyta go, co sądzi o tym, że Magneto uczynił ją swoją zastępczynią zamiast niego. Pietro oznajmia, że nie przeszkadza mu to, zresztą drużyna wkrótce się rozrośnie i będzie potrzebowała więcej liderów. Zapewnia ją, że jest wdzięczny za wszystko, co zrobiła dla jego ojca, a gdyby Wanda tu była, myślałaby tak samo. Wchodzi Gambit i Quicksilver uprzejmie odchodzi na bok. Remy wyznaje Rogue, że jest gotowy na związek z nią nie zważając na jej kłopoty z mocą. Czeka na odpowiedź, ale dziewczyna wybiega, krzycząc, że jest jej przykro. Gambit pyta Pietro, co się stało, ale ten mówi tylko, że powinien o tym pomówić z Magneto.

Magnus przeprowadza właśnie w ogrodzie trening razem z Colossusem, Sabretoothem i Storm. Ta ostatnia dziwi się, że Erik nadwyręża swoje zdrowie, w końcu jeszcze nie doszedł do siebie po ostatniej ranie. Magneto odpowiada, że wrogowie nie będą czekać aż wyzdrowieje. Muszą być gotowi na każdą ewentualność. Gambit próbuje wyciągnąć przyjaciela na słówko, ale ten każe mu nie przeszkadzać w ćwiczeniach.

Przed budynkiem oddział Wolverine'a przygotowuje się do ataku. Jeden z degeneratów wyrywa się z krzykiem do ataku, ale łowca skręca mu kark i każe reszcie w ciszy wysłuchać jego planu.

X-Men kończą trening i Gambit ponownie zagaduje Magnusa o Rogue. Ten próbuje się wymigać od rozmowy, ale Remy nie ustępuje. Wyznaje przyjacielowi, że ją kocha, ale ona nie daje mu szansy aby to wyrazić. LeBeau podejrzewa, że dziewczyna boi się swoich mocy. Przypomina Erikowi, że miał z nią nad tym popracować. Rozmowę przerywa Rogue, która prosi Gambita, aby wyszedł, gdyż musi porozmawiać z Erikiem na osobności. Dziewczyna wyznaje Magneto, że nie wie, co sądzić o sytuacji między nimi. Ten prosi ją, by nie mówiła nic więcej, gdyż chce jej coś pokazać. Rozmyślał o jej mocy absorbcji i stwierdził, że jeśli otoczy jej ciało polem biomagnetycznym, powinno to pozwolić jej kontrolować proces. Rogue ściąga rękawiczkę i podaje Magnusowi rękę. Rzeczywiście, nic się nie dzieje. Dziewczyna płacze ze szczęścia a Erik dotyka jej czule. Nie wiedzą, że z góry patrzy na nich Gambit. Czując się zdradzony, Remy atakuje Magneto. Erik blokuje go polem magnetycznym, ale nie jest w stanie zablokować jego słów. Gambit pyta swego przyjaciela, dlaczego mu to zrobił. Zarzuca też Rogue, że nie musiała kusić Magneto tylko dlatego, że umierająca Wanda prosiła ją o opiekę nad nim. Wzburzona dziewczyna policzkuje mutanta. Rozlega się alarm. Degeneraci zaatakowali. Magneto i Rogue ruszają na pomoc, pozostawiając Gambita samego. Gdy docierają na miejsce walki, pozostali X-Men właśnie kończą rozprawę z bandytami, dziwiąc się ich głupocie. Magnus mówi dziewczynie, że muszą porozmawiać na temat wydarzenia w ogrodzie i wtedy atakuje Wolverine. Cios w plecy powala Magnusa i łowca zamierza zabić wystawioną na cios Rogue. Przeszkadzają mu pociski Gambita, który właśnie przybył. Potężne uderzenie Wolverine'a odrzuca cajuna do tyłu. Rogue zadaje zabójcy cios, ale przeciwnik przyciska ją do ziemi. Resztką sił Magneto wytwarza pole, które odbija łowcę do tyłu, ale to tylko go rozwściecza. Mówi Magnusowi, cofającemu się przy pomocy Gambita, że chyba zaryzykuje gniew Holocausta i zabije ich obu. Zapędza swe ofiary do kąta bez wyjścia i wtedy wkracza Rogue. Mogąc uratować tylko jednego z nich, wybiera Magneto i unosi go z dala od zabójcy. Wolverine, szydząc z Gambita, rozbija mur za nim i grzebie go pod stosem cegieł. Odwracając się napotyka twarze X-Men, którzy przybyli na ratunek, jednak rezultat walki jest zaskakujący - Wolverine wygrywa. Podchodzi do Rogue, trzymającej nieprzytomnego Magneto i składa jej propozycję. Ona pozwoli się zabić na oczach Erika, a łowca pozwoli mu żyć. Dziewczyna wykpiwa ten układ, spoglądając na zbliżającego się z tyłu Gambita. Wolverine jest zaskoczony, że Remy chce pomóc kobiecie, która właśnie przedłożyła życie kogoś innego nad jego, ale ten stwierdza, że nigdy nie postępował zbyt mądrze z kobietami. Silnym ciosem wbija mu w brzuch naładowaną cegłę. Potężna eksplozja zabija tego, który stawił czoła całej drużynie X-Men na raz. Rogue mówi Remy'emu, że nie chciała go zranić, ale on ucina dyskusję. Przez całe życie był samotnikiem, a teraz, gdy w końcu znalazł bliską osobę, ona kocha kogoś innego. "Widocznie tak musi być" - mówi Gambit i opuszcza X-Men.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men Chronicles #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.