Avalon » Serie komiksowe » X-Men Chronicles » X-Men Chronicles #1

X-Men Chronicles #1

Postacie
Cytat

Weapon X: "Well kiddies look like we're goin' to be bunkin' together. Don't suppose any of you gave a cigar?"

Streszczenie

Góra Wundagore, południowa Europa. Magneto, twórca i nauczyciel grupy młodych mutantów o nazwie X-Men, obserwuje właśnie swoje dzieło - fortecę, która jest schronieniem drużyny. Rozmyślania Mistrza Magnetyzmu przerywa pojawienie się jego syna - Quicksilvera, który powiadamia ojca, że wszystkie przygotowania do treningu zostały zakończone. Zajęcia odbywają się w sali ćwiczeń, której mutanci nadali nazwę "Strefa Śmierci". Magnus poleca synowi, aby do jego przybycia X-Men zajęli się sesją treningową na najniższym, pierwszym, poziomie. Quicksilver w ekspresowym tempie biegnie do swoich przyjaciół, a Magneto zastanawia się, czy aby nie przemęcza swojej grupy. Wątpliwości szybko jednak odpływają, gdyż w świecie, w jakim przyszło im żyć, tylko ciągły trening jest nadzieją na przetrwanie.

Strefa śmierci. X-Men są w trakcie symulowanej walki z komputerowymi tworami. W skład drużyny, poza Quicksilverem, wchodzą: Iceman - potrafiący manipulować lodem we wszelkiej postaci, najmłodszy członek grupy; Storm - której zdolnością jest kontrola pogody; Scarlet Witch - posiadająca szeroki wachlarz umiejętności, a prywatnie będąca córką Magneto; Jean Grey - posiadająca moce telekinetyczne i telepatyczne; oraz stalowy gigant - Colossus. Obserwujący trening Magneto jest pod wrażeniem rozwijających się zdolności jego podopiecznych. Zauważa, że pod wpływem dyscypliny nawet młody Drake osiągnął bardzo wysoki poziom kontroli swoich mocy. Chwilę później Magnus dołącza do młodych mutantów, gdyż jego miejsce jest u boku swych wychowanków. W trakcie symulowanej walki Magneto przypomina X-Men, że najważniejsze jest działanie zespołowe, wspieranie się nawzajem. Przypomina też, że na prawdziwym polu bitwy nie będzie tak łatwo jak na ćwiczeniach. Po rozprawieniu się ze sztucznym przeciwnikiem Iceman i Quicksilver radośnie świętują sukces, co nie podoba się Magnusowi. Zbytnia pewność siebie, jaką zaobserwował u swoich uczniów powoduje, że uruchamia najwyższy dotąd, czwarty poziom treningowy. Dodatkowo mentor X-Men uznaje, że nadszedł najwyższy czas aby jego podopieczni poznali smak strachu. Na salę wchodzi nowy, bardzo niebezpieczny członek drużyny. Pojawienie się mężczyzny budzi zainteresowanie pozostałych. Mutant, któremu od razu w oko wpada Jean, pozwala jej mówić do siebie Logan, reszcie przedstawia się jako Weapon X. Dziki i niekontrolowany styl walki Logana budzi niepokój X-Men, którzy nie są w stanie ruszyć się z miejsca. Szał bitewny mutanta spowodował, że w zasięgu jego pazurów mało co nie znalazł się Iceman. Bobby'ego, dzięki swej szybkości, ratuje Quicksilver. Magneto swoimi mocami kończy popis furii Logana i nakazuje Jean, by ta telepatycznie spróbowała dotrzeć do podświadomości Weapon X'a. Młoda Grey natrafia na bariery psychiczne nie pozwalające jej sondować myśli nowego kolegi. W efekcie zmagań z nimi kobieta mało co nie zostaje zwalona z nóg. Logan pociesza ją mówiąc, że nawet potężniejszym telepatom nie udało się sprostać wyzwaniu. Magneto udaje się na powitanie kolejnego gościa zostawiając X-Men z ich nowym sojusznikiem aby się bliżej poznali.

Nowy Jork. Ludność miasta żyje w strachu spowodowanym atakami grup mutantów. Obawy podsycają plotki o potężnym, nieśmiertelnym mutancie, który podobno szykuje się właśnie do wojny z całą ludzkością. Nad wieżowce nadlatuje ogromna forteca, a na niebie ukazuje się holograficzny przekaz. Candra, herald Apocalypse'a, ostrzega wszystkich, że nadszedł czas wojny, którą przetrwają tylko najsilniejsi. Oznajmia również, że era rządów homo sapiens nad światem minęła, a ich miejsce zajmą teraz homo superior.

Wundagore. Magneto zaniepokojony jest wcześniejszym niż sądził posunięciem Apocalypse'a. Zdaje sobie sprawę, że czas zbierania sił się zakończył, a nadchodzi okres próby dla jego X-Men. Magnus wspomina Charlesa Xaviera, który zginął wiele lat temu ratując mu życie. Zastanawia się też, jakimi torami mogły się potoczyć losy mutantów i świata, gdyby przyjaciel nie odszedł w tak młodym wieku. Jego rozmyślania zostają przerwane przez pojawienie się Mystique i jej wychowanki - Rogue. Raven Darkholme oddaje młodą mutantkę pod opiekę Magnusa zdając sobie sprawę, że jest to najlepsze wyjście i ze łzami w oczach wybiega z pokoju. Chwilę później wpadają X-Men aby powitać nową koleżankę. Najbardziej nią zainteresowany wydaje się być Bobby. Chłopak w końcu poznaje kogoś w mniej więcej swoim wieku. Gdy Iceman zbliża się by dotknąć dziewczynę, ta wymierza mu silny cios krzycząc przy tym, że nikt nie będzie jej dotykał. Rogue chce zostać sama twierdząc, że jest niebezpieczna. Zagubionej młodej dziewczynie stara się pomóc Magneto. Mentor X-Men wyjaśnia, że zna dobrze jej moce i historię. Rogue potrafi absorbować na krótki czas moce i osobowości innych ludzi. Kiedy była młoda zetknęła się z kobietą o pseudonimie Polaris i na stałe wchłonęła część jej magnetycznych zdolności oraz wspomnienia. Magnus zapewnia dziewczynę, że zdolności, które posiada nie są przekleństwem, lecz błogosławieństwem, i że z czasem Rogue nauczy się kontrolować swoją moc. Rozmowę kończy przytulając swoją nową podopieczną i obiecując, iż właśnie stała się częścią rodziny.

Cape Citadel, amerykańskie centrum rakietowe. Dostęp do arsenału nuklearnego USA broniony jest przez najlepszych żołnierzy wyposażonych w najnowocześniejszą broń. W przestrzeni powietrznej ukazuje się statek-forteca Apocalypse'a, z którego do ataku przygotowują się jego Jeźdźcy - Candra, Gideon, War, Death i Sabretooth.

Wundagore. Scarlet Witch oprowadza Rogue po szkole stworzonej przez Magneto w celu zapewnienia mutantom spokoju i miejsca, w którym mogliby rozwijać swoje umiejętności. Wanda zdradza, że jej ojciec zawsze bał się dnia kiedy to, według opowieści, potężny mutant wypowie wojnę ludzkości i spowoduje zachwianie równowagi między homo sapiens a homo superior. Córka Magnusa opowiada też nowej koleżance o śmierci najlepszego przyjaciela Magneto - Charlesa Xaviera. Mężczyzna zginął ratując Lehnsherra, a całe wydarzenie miało bardzo wielki wpływ na mentora X-Men. Dziewczyny zaskakuje wejście Magnusa, który zaczyna wspominać nieżyjącego przyjaciela. Nagle pojawia się Quicksilver oznajmiając o ataku na Cape Citadel. Magneto rozkazuje córce jak najszybciej zebrać X-Men w hangarze podczas gdy sam udaje się z Pietro do pokoju dowodzenia.

Cape Citadel. Jeźdźcy Apokalipsy bez trudu rozprawiają się z ochroną kompleksu. Ani żołnierze ani czołgi nie stanowią dla nich wyzwania. Atak prowadzony jest przez Sabretootha. Ogólnie grupa funkcjonuje bez zarzutów, pomijając drobne kłótnie między Creedem a Candrą. Ostatecznie udaje im się wedrzeć do pomieszczenia z głównym komputerem, do którego podłącza się Gideon.

Dzięki swoim satelitom szpiegowskim Magneto obserwuję zniszczenia jakich dokonali słudzy Apocalypse'a i poprzysięga pomścić śmierć żołnierzy.

W hangarze Storm, Quicksilver, Iceman, Colossus, Jean Grey i Weapon X przygotowują się do odlotu na swoją pierwszą misję. Na pokładzie Blackbirda Logan drażni się z Jean, co średnio podoba się kobiecie. Scarlet Witch nie może zrozumieć dlaczego ojciec nie chce jej wziąć ze sobą, na co ten odpowiada, że potrzebuje kogoś, kto zaopiekuje się najmłodszymi studentami w razie gdyby X-Men nie wrócili. Wanda prosi ojca, aby uważał na resztę i przywiózł z powrotem cały skład. Minutę później Scarlet Witch i Rogue obserwują odlatującego Blackbirda. Z oddali patrzy na to również Nemesis - mutant, sługa Apocalypse'a.

Dwie godziny później. X-Men zbliżają się do Cape Citadel, nigdzie jednak nie są w stanie wykryć statku Apocalypse'a. Pewni siebie mutanci żałują, że może ominąć ich cała zabawa. Magneto nie jest zachwycony widząc podejście swoich podopiecznych. Zapewnia ich, że wróg nie zniknął i jest gotowy do walki. Niespodziewanie przed Blackbirdem ukazuje się statek-forteca Apocalypse'a skrywany do tej pory przez pole maskujące. Odrzutowiec X-Men zostaje trafiony. Dzięki mocom Magnusa, Jean i Icemana całej grupie udaje się bezpiecznie dostać na ziemię.

Tymczasem przed cytadelą Magneto Nemesis krwawo rozprawia się ze studentami, którzy nie polecieli ze swym mentorem. Wewnątrz kompleksu natomiast Scarlet Witch próbuje zapanować nad grupą dzieci zebranych wokół niej. Wanda woła Rogue, aby jej pomogła... ta jednak ma aktualnie inne zajęcie - stara się powstrzymać napastnika. Córka Magneto, widząc przyjaciółkę w potrzebie, rusza jej na pomoc. Udaje jej się ranić Nemesisa, co wywołuje jego gniew.

Cape Citadel. Gideon kontaktuje się ze swoim panem i oznajmia mu, że uzyskał dostęp do amerykańskich zasobów nuklearnych. Odpalenie rakiet ma nastąpić na znak Apocalypse'a. Sabretooth wpada we wściekłość słysząc, że broń ma zostać użyta, a nie tylko skradziona, jak mu powiedziano. Słyszący to En Sabah Nur rozkazuje swoim Jeźdźcom zająć się niepokornym sługą, który dowiódł właśnie, że jest słaby i niegodny życia w nowym świecie. Candra tworzy wokół Creeda telekinetyczny bąbel uniemożliwiający mu poruszanie się. Chwilę później pojawiają się X-Men co zmienia diametralnie sytuację. Sabretooth stwierdza, że będzie potrzebny Jeźdźcom, jeżeli ci chcą walczyć z drużyną Magneto. Nie mająca wyjścia Candra uwalnia Victora, który rzuca się na Magnusa, co nie stanowi jednak praktycznie żadnego zagrożenia dla Mistrza Magnatyzmu. Wywiązuje się walka między obiema grupami. Weapon X ściera się z Sabretoothem, Jean zajmuje się Candrą a Storm i reszta Wojną i Śmiercią, co daje szansę Magnusowi na powstrzymanie Gideona. Magneto uderza przeciwnika falą magnetyczną i zmierza w kierunku komputera, aby zatrzymać odliczanie do odpalenia rakiet. Wódz X-Men nie zna jednak zdolności Gideona, które pozwalają mu wchłaniać i wykorzystywać moce innych. Teraz to Gideon zyskuje przewagę unieruchamiając przeciwnika. Jednak dzięki mistrzowskiemu opanowaniu swych zdolności, Magneto uderza w sługę Apocalypse'a skupionym promieniem, który powoduje przeciążenie mocy Gideona aż do eksplozji. Magnus wytwarza też impuls, który wyłącza wszystkie komputery i przerywa odliczanie.

Na polu bitwy pojawia się sam Apocalypse, który zabiera swoich Jeźdźców... zostawiając jednocześnie Sabretootha na pastwę losu. Nieśmiertelny mutant jest pod wrażeniem stylu i woli walki, jaki zaprezentowali X-Men. En Sabah Nur udaje się do swego statku uaktywniając też jego potężną broń. Przed śmiercią ratuje mutantów Magneto. Mistrz Magnetyzmu jest jednak bardzo osłabiony i sił starcza mu jedynie na zniszczenie dział statku. Po skończonej bitwie Lehnsherr chwali swych podopiecznych uprzedzając ich jednocześnie, że walka, którą stoczyli, jest zaledwie pierwszą z wielu, jakie czekają X-Men w przyszłości. Chwilę później cała grupa wraca do domu.

Wundagore. Cytadela jest cała zrujnowana przez atak Nemesisa. Przy ciężko rannej Scarlet Witch czuwa Rogue. Wanda nakazuje jej, aby opowiedziała Magnusowi wszystko co tu się wydarzyło. Ich kryjówka nie jest już bezpieczna, Apocalypse wie o jej położeniu. Młoda mutantka prosi ją też, aby Rogue była dla Magneto przyjacielem i pomagała mu zmagać się z wszystkimi przeciwnościami losu. Po tych słowach Wanda może wreszcie udać się na wieczny odpoczynek.

Erik Magnus Lehnsherr tak jak przed laty trzyma na rękach ciało bliskiej osoby zabitej przez wroga. Tym razem jednak ból jest jeszcze większy niż kiedyś, gdyż ofiarą jest jego własna córka. Magneto zapłacił właśnie największą cenę za marzenie o lepszym świecie.

Autor: Strathos

Galeria numeru

X-Men Chronicles #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.