Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 2 » Incredible Hulk vol. 2 #416

Incredible Hulk vol. 2 #416

Incredible Hulk vol. 2 #416

"The Troyjan War" - part 4: "The Big Bang"

Postacie
Cytat

Cassiopea: "Crud. This stuff never happens on '[Star Trek] Next Generation'."

Streszczenie

Wysoki Lord Vitto prowadzi swoich tak zwanych więźniów przed obliczę Lorda Armageddona, pouczając, jak powinni się zachować. Widząc posłusznie idącego w szeregu Silver Surfera, strażnicy żartują sobie z jego wielkiej mocy, a ponieważ Surfer wszystko słyszy, największy cwaniaczek zostaje ukarany subtelnym prztyczkiem. Gdy docierają przed tron władcy, Vitto wygłasza płomienną przemowę, na którą Hulk nie zwraca uwagi, bo pochłania go szukanie analogii między Armageddonem a Doomem. Nieoczekiwanie, najwyższy Lord oświadcza, że dzisiaj wszyscy złoczyńcy mogą liczyć na jego łaskę, gdyż jest to dzień ślubu jego syna i następcy tronu. Jeszcze większym zaskoczeniem jest dla nich widok Atalanty w tradycyjnej tutejszej sukni ślubnej, u boku Traumy.

 

Tymczasem, w jednej z pałacowych cel, Ulysses z zapałem ogląda drzwi, szukając ich słabego punktu. Cassiopea twierdzi, że to nic nie da, skoro wyładowała w nie całą swoją energię i nie ustąpiły, ale on upiera się. Nagle, drzwi otwierają się z hukiem, przygniatając go i staje w nich Achilles. Oddaje pozostałym broń i oświadcza, że przybył z odsieczą.

 

Hulk nie chce uwierzyć w opowieść o starodawnej umowie i przekonuje Atalantę, że nie musi odgrywać roli męczenniczki. Ona jednak mówi, że pokazano jej dowody i nie ma wyboru, bo inaczej cała rodzina umrze. Bruce zwraca się do Traumy prosząc, by pozwolił jej odejść, jeśli naprawdę ją kocha, a gdy to nie skutkuje ostrzega, że Pantheon jest pod jego ochroną. Trow-Mah kpi sobie z niego, więc przechodzi do ataku, ale wtedy Lord Armageddon trafia go ze swojego działa, zaś wyładowanie jest na tyle potężne, że powala nawet Hulka. Silver Surfer rusza mu z pomocą, ostrzegając atakującego, że nie ma szans z kimś, kto posiada kosmiczną moc. Armageddon stwierdza jednak, że istnieje różnica między używaniem a posiadaniem, więc skoro Surfer jest tylko przewodnikiem, zamierza mu pokazać, co się stanie, jeśli przeładuje jego zdolności przewodzenia, bo tak właśnie działa jego promień. Widząc, jak cierpi po trafieniu, Atalanta rzuca się na Traumę, na przemian każąc i błagając, by to powstrzymał. Wciąż uginający się pod naporem promieni Hulk zauważa, że Trow-Mah nie byłby w stanie zmusić ojca do czegokolwiek, bo ten wcale go nie szanuje. Urażona duma sprawia, że Trauma żąda, by ojciec przerwał atak i pozwolił mu osobiście zabić tego, który mu uwłacza. Ten oczywiście odmawia, a ponieważ Trow-Mah twierdzi, że tylko Hulk stoi między nim, a jego narzeczoną, zgadza się w końcu, chociaż podkreśla, jak bardzo naiwne jest to posunięcie. Trauma natychmiast atakuje osłabionego przeciwnika.

 

W innej części pałacu, członkowie Pantheonu przebijają się przez kolejnych wartowników. W końcu Ulysses dochodzi do wniosku, że zabłądzili w korytarzach i pyta, dlaczego Achilles nie przyprowadził Prometheusa. Ten stwierdza, że ich brat czeka na statku i pogania pozostałych, ostrzegając, że wkrótce urządzenia maskujące zaczną zużywać paliwo potrzebne na powrót. Hector zaczyna snuć apokaliptyczne wizje, a Cassie głośno zastanawia się, gdzie może być Hulk i jak na zawołanie, wpada on przez ścianę, szarpiąc się z przeciwnikiem.

 

Lord Armageddon nadal torturuje Silver Surfera swoimi promieniami, gdy nagle na ich drodze staje Cassiopea. Absorbując energię strzału, oddaje ją napastnikowi, powalając go. Surfer szybko dochodzi do siebie i odpychając tych, którzy próbują mu pomóc, rusza w stronę Lorda, by udowodnić mu, jak wielki błąd popełnił, atakując go. Pozostali wolą nie oglądać dalszego ciągu.

 

Trauma próbuje przekonać Hulka, by nie wtrącał się w sprawy, które go nie dotyczą, ale odpowiedzią jest potężny cios, który wbija go w ścianę i sprawia, że fragmenty zbroi zostają w niej. Podnosi się jednak i wraca do walki, twierdząc, że to za mało, by go zatrzymać. Teraz to on przyciska Hulka do ściany i dusi go, snując wizje peanów, jakie potomni będą wyśpiewywać na jego cześć. Hulk odpycha go jednak na przeciwną ścianę, a wtedy Trow-Mah szeroko otwiera oczy i osuwa się na ziemię, brocząc krwią. Okazuje się, że przypadkiem nadział się na wystający ze ściany naramiennik swojej zbroi. Ostatkiem sił wzywa ojca i podnosi się, by podejść do Atalanty. Pyta, czy jego miłość była zbrodnią, którą należy karać śmiercią, a ona bierze jego dłoń i mówi, że to nie powinno było się stać. W ostatnich słowach zwalnia ją i całą jej rodzinę z obietnicy i pozwala odejść. Gdy Lord Armageddon dociera wreszcie do syna, ten prosi, by spełnił jego ostatnie życzenie i umiera. Opłakując go, władca każe wszystkim wynosić się. Bruce zbliża się mówiąc, że to był wypadek i żałuje tego, co się stało. Lord Armageddon oświadcza jednak, że naprawdę pożałuje, gdy spotkają się następnym razem.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 2 #416

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.