Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 2 » Incredible Hulk vol. 2 #414

Incredible Hulk vol. 2 #414

Incredible Hulk vol. 2 #414

"The Troyjan War" - part 2: "Blast Off"

Postacie
Cytat

Trow-Mah: "The Silver Surfer. All right. Now I'm worried."

Streszczenie

W drodze do hangaru, Hulk dziękuje Achillesowi, że zechciał przyłączyć się do misji, chociaż ledwie wyzdrowiał, jednak martwi się o jego stan, jeśli rzeczywiście staje się słabszy, gdy znajdują się blisko siebie, jak twierdzi. Ulysses oświadcza, że nie miał wiele czasu na zorganizowanie transportu i to, co załatwił będzie musiało wystarczyć, ale okazuje się, że nie jest tak źle, a Argo IV to naprawdę porządny kawał statku kosmicznego.

 

O wiele bardziej całą tą sprawą przejmuje się Rick, który doniósł o wszystkim Betty i Marlo, a sam biega po całym domu wściekły, że nie może wziąć w tym udział, bo tamci uznali, że ma ważniejsze rzeczy na głowie. Marlo pyta, czy żałuje, że biorą ślub i dlatego nie może się bawić w bohatera, ale on zarzuca jej, że odwraca kota ogonem. Ona mówi, że mogą to odwołać, jeśli mu przeszkadza, ale on odpowiada, że nigdy go nie słucha i wychodzi. Betty próbuje pocieszyć Marlo, a gdy otwiera lodówkę, piszczy z przerażenia, bo właśnie z niej wyłania się astralna postać doktora Strange. Stephen przeprasza za niefortunny wybór okoliczności i wyjaśnia, że przybył, by usprawiedliwić swoją nieobecność na weselu i pogratulować przyszłym małżonkom z góry. Marlo stwierdza, że wiele nie straci, bo jej przyszły mąż i tak wolałby być w kosmosie ze swoim kolegą Hulkiem. To stwierdzenie zdaje się wyjątkowo intrygować doktora.

 

Hulk rozsiada się na mostku i przywołuje do porządku załogę przed odliczaniem. Zwłaszcza ma na myśli Cassiopeę, która bez przerwy robi podchody do Hectora. Upewnia się, czy zdolności nawigacyjne Prometheusa będą działać w kosmosie i zaczyna odliczanie. Kilkanaście sekund później, statek opuszcza ukrytą w górze bazę i błyskawicznie dociera na orbitę, gdzie Hector otwiera portal podprzestrzenny. Ulysses robi się cały blady i przyznaje, że ma klaustrofobię oraz lęk przed lataniem, ale pozostali stwierdzają, że będzie musiał wytrzymać. Hulk tymczasem konsultuje strategię z Achillesem, który zapewnia, że niedługo znajdą przeciwników, bo Atalanta na pewno czymś ich zajmie.

 

Nie myli się, bo w tym czasie, statek księcia Troyjan, dryfuje gdzieś w kosmosie z uszkodzonym napędem, a on sam i jego ludzie uganiają się po pokładach za Atalantą. Niezadowolony z wyników swoich żołnierzy, Trow-Mah eliminuje tych, którzy go zawiedli, więc pozostali z tym większym zapałem ruszają w pogoń za jego mimowolną narzeczoną. Dopadają ją na skraju platformy, ale Atalanta znowu umyka im, wykorzystując przewód hydrauliczny, jak lianę. Mimo udawanej wściekłości, Trauma przygląda jej się z podziwem.

 

Tymczasem, kapitan innego statku Troyjan kontaktuje się ze swoim władcą, by donieść mu o awarii statku syna. Słysząc, że Trow-Mah odmawia przyjęcia pomocy, Lord Armageddon każe żołnierzom pozostać w dogodnej odległości i obserwować, ale nie interweniować.

 

Zgodnie z przewidywaniami, członkowie Panteonu szybko docierają do statku porywaczy i przystępują do abordażu, lądując na kadłubie i próbując się przez niego przebić z pomocą swojej broni. Cassiopea zauważa, że w ten sposób na pewno zwrócą na siebie uwagę, ale Hulk stwierdza, że nie muszą być subtelni i przyłącza się do rozwalania poszycia. Nagle, ze statku wyłania się Trow-Mah i dostrajając się do systemów komunikacji jego kosmicznego skafandra, wyzywa Bannera na pojedynek. Hulka nie trzeba dwa razy prosić - każąc pozostałym kontynuować rozwałkę, sam rzuca się na przeciwnika. Przy pierwszej okazji, trauma próbuje zaskoczyć go wyładowaniem energii z rąk, ale tym razem Hulk jest przygotowany na tę sztuczkę i dobrze izolowany. Obok, Cassie stwierdza, że dość ma tej zabawy, a ponieważ zaabsorbowała dosyć kosmicznej energii, wyładowaniem wywala dziurę w poszyciu, przy okazji powodując dekompresję, która wysysa część przeciwników. Bruce każe im kontynuować misję, więc wchodzą na pokład, a Cassandra z niemałą satysfakcją używa swojej mocy na żołnierzach, którzy stają im na drodze. Tymczasem, Trow-Mah odwraca uwagę Hulka, uszkadzając jego kombinezon i uruchamia działo laserowe, którego promień trafia go w plecy i strąca w pustkę.

 

Achilles obserwuje to z pokładu statku, a gdy Prometheus pyta, czy zamierza pomóc Hulkowi, ogłusza go ciosem w głowę i oświadcza, że jemu nic już nie pomoże.

 

Myli się jednak, bo pchanego promieniem lasera Hulka nagle i niespodziewanie z pola rażenia wyciąga Silver Surfer. Wyjaśnia, że dowiedział się od doktora Strange o ich małej eskapadzie i postanowił pomóc, ale Banner mówi, że nie potrzebuje pomocy, bo właśnie zaczynał się dobrze bawić. Na widok Surfer, Trauma dochodzi do wniosku, że właśnie zaczęły się kłopoty i każe swoim ludziom natychmiast uruchomić napęd skokowy. W ostatniej chwili wskakuje na pokład statku przez dziurę, a zakrzywienie czasoprzestrzeni wywołane przeskokiem wsysa za sobą Hulka i Silver Surfera.

 

Achilles obserwuje ich zniknięcie z pewnym zaskoczeniem, ale gdy zgaduje, co się stało dochodzi do wniosku, że sprawy obróciły się na jego korzyść.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 2 #414

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.