Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #6

X-Force vol. 3 #6

X-Force vol. 3 #6

"Angels and demons" part 6

Postacie
Zapowiedź

Szokujący finał pierwszej historii: Wolverine kontra Bastion, Archangel kontra Choir, Wolfsbane kontra jej ojciec, X-23 kontra Matthew Risman!

Cytat

Bard do Warpatha:”I’ve killed more of your kind then smallpox, James Proudstar and you’ve just made it personal.”

Streszczenie

Logan w rozmowie z Cyclopsem opowiada o wydarzeniach sprzed 14 godzin. O tym jak trafili w sam środek walki o przywództwo nad Purifiers między Bastionem a Rismanem. A na dokładkę Warren przyleciał tam, by odzyskać swoje skrzydła. W trakcie walki X-23 odłączyła się od zespołu i podążyła za Rismanem. Ten szukał Magusa, ale na swoje nieszczęście odnalazł Eliegio Barda, który okazał się nie być człowiekiem i zabił Matthew. Przy okazji, najprawdopodobniej, zaraził się technowirusem, dzięki czemu stał się jeszcze potężniejszy. Kiedy zobaczył Laurę, postanowił pożywić się również nią, ale na przeszkodzie stanął mu Logan. Bard, widząc przewagę przeciwników, wycofał się, obiecując jednak dalszy ciąg walki. W tym czasie Warren pokonał prawie wszystkich „chórzystów” Risamana, prawie, bo trzech zdążyło uciec. Angel na powrót stał się sobą i padł zemdlony na stos trupów. Wolverine walczył z kolei z Bastionem. Starcie było wyrównane. Nagle nad budynek nadleciał samolot z zainfekowanymi technowirusem osobami. Logan nie mógł uwierzyć własnym oczom, widząc największych morderców mutantów razem. Cyborg podjął jeszcze ostatnią próbę zabicia mutanta, ale kiedy spostrzegł, że jego wysiłki nic nie dają, wycofał się. Został zabrany przez samolot. Trójka mutantów została w zgliszczach budynku. Zabrali Angela i udali się po Rahne. Znaleźli ją roztrzęsioną i całą w krwi. Kiedy oni walczyli z Purifiers, ona, będąc pod wpływem narkotyków i prania mózgu, zabiła swojego ojca.

Logan mówi Scottowi, że Warren już kompletnie wyzdrowiał i nie ma śladu po stracie skrzydeł. Gorzej ma się sprawa z Wolfsbane. Jej rany są o wiele głębsze, powstały bowiem w duszy dziewczyny. Obaj mężczyźni podchodzą do wielkiego ekranu. Na nim widnieją twarze wrogów mutantów. Twarz Rismana jest przekreślona. Scott pyta Logana, który będzie następny.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #6 X-Force vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.