Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #68

Wolverine vol. 3 #68

Wolverine vol. 3 #68

"Old Man Logan" - part 3

Postacie
Zapowiedź

50 lat po śmierci superbohaterów, Logan i ślepy łucznik, Hawkeye, podróżują przez zrujnowaną Amerykę. Następny przystanek: Cedar City w stanie Utah, czyli siedziba nowego Kingpina, człowieka, który zabił Magneto. Dodatkowo poznamy tajemnicę córki Wolverine'a.

Cytat

Logan: "This genius plan o' yours... It wouldn't just be smashin' through the walls an killin' everybody, would it?"
Hawkeye: "Yep."
Logan: "That ain't genius."
Hawkeye: "It is if it works."

Streszczenie

Warsztat Tonyi, Hammer Falls. Hawkeye nie może uwierzyć, że Ashley poszła w ślady jego i jej dziadka, Petera Parkera, bo nigdy nie wydawała mu się zbyt bohaterska. Jego ex-żona przypomina, że niedługo zostanie stracona, więc Clint zapewnia, że ją uratują, a gdy Logan się sprzeciwia, Hawkeye obiecuje zapłacić mu podwójnie i zapewnia, że nie będzie musiał walczyć. Przed wyruszeniem Logan dostaje od Ultrona na szczęście breloczek X-Men.

Podczas jazdy Hawkeye nadal rozprawia nad tym, że jego córka została bohaterką, i stwierdza, że mimo iż w tych czasach jest to szaleństwo, to jest z niej dumny. Gdy dojeżdżają do Cedar City, okazuje się, że ono też stało się celem ataku moloidów. Pozostawiają jednak jedynego ocalałego, siedzącego na szczycie wystającej z ziemi wieży kościelnej, i podążają dalej ku Fisk Lake City.

Tam, na stadionie Rice-Eccles, odbywa się egzekucja wspólników Ashley – Daredevila i Punishera. Bohaterowie chcą wiedzieć, co siedzący na widowni Kingpin zrobił z ich przyjaciółką, na co on stwierdza, że jeszcze myśli nad czymś paskudnym, po czym posyła na skazańców watahę dinozaurów, które rozszarpują ich na strzępy ku uciesze tłumów.

Z dachu sąsiedniego budynku obserwują to Logan i Hawkeye. Po chwili odnajdują też Ashley w przerobionym na więzienie Wal-Marcie pilnowanym przez grupę uzbrojonych po zęby strażników. Na szczęście, były Avenger ma plan.

Podczas gdy strażnicy nie mogą wyjść z podziwu nad głupotą Ashley, która próbowała zdjąć Kingpina, Spider-Buggy prowadzony przez Logana rozpędza się po ścianie sąsiedniego budynku, po czym taranuje ścianę więzienia. Hawkeye wyskakuje z pojazdu i zaczyna przebijać się do celi. Dzięki pomocy córki niszczy panel kontrolny elektronicznych krat więżących Ashley. Ta od razu wyskakuje z celi, sięgając po karabin martwego już strażnika, i jednym ruchem odrąbuje głowę wchodzącego do pomieszczenia Kingpina. Następnie powala swojego ojca, po czym zdziwionemu wyjaśnia, że nie przybyła do miasta, by uratować ludzi spod rządów Kingpina, ale by zabić go i przejąć władzę - jak on to zrobił wcześniej z Magneto. Mówiąc, że musi teraz pokazać, jaka jest twarda, zamachuje się karabinem na Clinta.

Siedzący w sąsiednim pokoju za kierownicą Spider-Buggy Logan przeklina Hawkeye’a za to, co będzie musiał teraz zrobić.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #68 Wolverine vol. 3 #68

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.