Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #501

Uncanny X-Men #501

Uncanny X-Men #501

"SFX" - part 2: "All Tomorrow's Parties"

Postacie
Zapowiedź

Najnowsza członkini X-Men już zdążyła wpaść w kłopoty. Jakie są tajne plany Cyclopsa? Czy X-Men gotowi są stawić czoła Hellfire Cult? Odpowiedzi na te i inne zagadki w najnowszym numerze UXM.

Cytat

Roache: "Seven mutants bashed in the last forty eight hours. Nineteen species traitors bashed with 'em. Two cars burned, one house vandalized. You know what I call that? A good start."

Streszczenie

Oakland. Pixie i jej przyjaciel zostają zaatakowani przez członków bojówki Kultu Hellfire uzbrojonych w kije bejsbolowe i łańcuchy oraz wyposażonych w maski odporne na pyłek Megan. Osłabiona uderzeniami dziewczyna nie jest w stanie się teleportować ani przywołać Sztyletu Duszy, ale nie jest do końca bezbronna. To na nic się jednak zdaje i po paru chwilach przeważający liczebnie napastnicy pozostawiają swoje ofiary na ulicy.

Worthington Towers, San Francisco. Emma Frost demonstruje Scottowi Summersowi zakupioną przez siebie w Europie bardzo, bardzo skąpą bieliznę. Mówi swojemu chłopakowi, że od czasu przybycia do San Francisco członkowie X-Men mają większą ochotę na seks, co Cyclops tłumaczy pół-żartem, że skoro zdarzyły się narodziny jednego nowego mutanta, to należy postarać się o kolejne. Później. Scott wychodzi z łóżka i zaczyna składać kupioną kołyskę. Kiedy Emma sprawdza, co Summers robi, on wyjaśnia, że Cable w końcu wróci z dzieckiem z Cooperstown, a ono będzie musiało mieć gdzie mieszkać.

Rano. Cyclops i Angel jadą w kierunku Marin Headlands nowym samochodem Scotta, który dał mu, jak i pozostałym X-Men, Warren. Asystentka Worthingtona zawiadamia go, że osoba, z którą miał się spotkać, już przyszła i niecierpliwie czeka. Summers mówi, że sam trafi na miejsce, więc Warren wylatuje z samochodu i zmierza do siedziby swojej firmy. Cyclops dociera do nowej kwatery X-Men, która w większości mieści się pod ziemią, a na powierzchni jest zakamuflowana jako Greymalkin Industries. Na miejscu spotyka innych X-Men, którzy przybyli przed nim. Beast mówi mu, że dzisiaj rano odkrył, iż odzyskał część sprawności w palcach u rąk, którą stracił po przemianie w obecną, kotopodobną formę. Nagle do pokoju wchodzi pobita Pixie i po chwili pada na podłogę. X-Men rzucają się jej na pomoc, a Cyclops obiecuje sobie, że sprawcy zostaną ukarani.

Baza Kultu Hellfire. Roache mówi swoim ludziom, że na razie dobrze się spisują, ale to tylko początek w wojnie o uratowanie ludzkiej rasy. Namawia ich również do werbowania swoich krewnych i znajomych. Chwilę po tym jak kończy, jeden z członków Kultu podchodzi do przywódcy i mówi, że niejaki Bill Cooper twierdzi, iż Roache naprawdę nazywa się de la Rocha i kiedyś pracował dla X-Corporation. Empath, bo to rzeczywiście jest on, używa swoich mocy i wzbudza u swojego rozmówcy nienawiść do Coopera i mówi mu, że tamten to kłamca i powinien zostać ukarany. Manuel idzie do innego pokoju, gdzie czeka na niego Red Queen. Zdejmuje koszulę, odsłaniając ślady po uderzeniach pejczem, ustawia się pod ścianą, a kobieta za pomocą telekinezy związuje do skórzanymi pasami.

Okolica zwana SoMa (South of Market), San Francisco. Karma, widząc, że podążają za nią ludzie Kultu Hellfire, zawiadamia resztę X-Men. Cyclops mówi Wolverine’owi, aby nikogo nie zabijał i przyprowadził mu jednego z bandytów na przesłuchanie. Logan i Nightcrawler ruszają do walki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #501 Uncanny X-Men #501

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.