Avalon » Serie komiksowe » Young X-Men » Young X-Men #5

Young X-Men #5

Young X-Men #5

"Fall Of The Mutants"

Postacie
Zapowiedź

Koniec pierwszej opowieści młodych mutantów będzie zaskakujący - nie wszyscy wyjdą z niego cało!

Cytat

Santo do Sama, uderzając go: "Wow that's gonna leave a mark. Tell you what: gimme the name of your plastic surgeon ad I'll have him send a bill"

Streszczenie

W bazie Young X-Men trwa starcie Jonasa Graymalkina (to ten tajemniczy mutant z poprzednich numerów) z Donaldem Piercem. W ferworze walki jeden z nich rozbija leżącą na leżance Dust. Wtedy do walki wkracza Amara, która wyszła ze swojej celi. Cyborg, widząc, że nie ma zbyt dużych szans, korzysta z teleportera i ucieka. Magma tymczasem używa swoich zdolności wydzielania ciepła i uwalnia Soorayę z jej szklanej formy.

Z kolei na Manhattanie Cannonball i Sunspot walczą przeciwko reszcie młodych X-Men. Po początkowej przewadze atakujących kontrolę nad sytuacją odzyskują Roberto i Sam. Ten drugi wylatuje z Wolf Cubem i Inkiem wysoko ponad Nowy York. Tam dostrzega samolot X-Men i niszczy go. Nie zdaje sobie pojęcia z tego, iż oprócz Dust i Jonasa leci nim także Amara. Ink w tym czasie wykorzystuje nieuwagę Sama i oswobadza siebie i Nicka. Okazuje się, że wytatuował sobie na plecach skrzydła, dzięki czemu może latać. Cannonball razem z Amarą, która wyjaśniła mu, co zaszło, robią wszystko, żeby samolot nie spadł na przechodniów. W posiadłości dalej trwa walka Roberto i Santo. Jednak kiedy wszyscy mutanci zjawiają się tam, starcie się kończy. Obie grupy postanawiają współdziałać. Ink wskazuje kryjówkę Pierce’a. Okazują się nią być tunele wydrążone kiedyś przez Mole Mana. Starsi mutanci sami udają się na poszukiwania cyborga, nakazując reszcie pozostać w miejscu. Młodzi X-Men mają teraz trochę czasu i zastanawiają się nad tym, jak mogli tak łatwo dać się zwieść Pierce’owi. Najgorzej przeżywa to Nick. Tymczasem Jonas odnajduje pomieszczenie, w którym trzymane są Dani i Ruth. Uwalnia je i wszyscy udają się do młodych mutantów. Wtedy koszmary Blindfold zaczynają się sprawdzać. Pierce walczy z oszukanymi mutantami. Dust odziera mu skórę z twarzy, a ten w odpowiedzi poważnie rani Nicka. Przerażony i wściekły Santo dopada cyborga, pragnąc go zabić. Przed ostatecznym ciosem powstrzymują go słowa Gleasona, który mówi, że oni nie są jak Pierce, oni nie zabijają, bo są X-Men. Wypowiadając ostatnie zdanie, Wolf Cub umiera.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

Young X-Men #5 Young X-Men #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.