Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion » Secret Invasion #5

Secret Invasion #5

Secret Invasion #5

"Secret Invasion" - part 5

Postacie
Zapowiedź

"Zaakceptujcie zmiany" - te słowa triumfujący kosmici kierują do ludzkości. Czy tak się stanie?

Cytat

Norman Osborn: "This might sound strange, and it is... But I know something about not being sure if you're really pink... or green.

Streszczenie

Thunderbolts Mountain. Norman Osborn zdaje się doskonale wiedzieć, co się dzieje, kiedy stwierdza, że osobnik, który zaatakował ich pod postacią Mar-Vella, nie potrafi ich zabić, bo nie do końca wie, kim naprawdę jest. Pyta, czy sam wybrał tę formę i czy wiedział, że jest Skrullem, a gdy ten zaprzecza, Norman mówi, że jest mu przykro. Captain Marvel wpada w furię i odlatuje, rozwalając kolejny fragment góry, Osborn zaś każe zebrać swoją grupę i zastrzelić każdego, kto będzie się dziwnie zachowywał. Rozpoczęła się wojna.

Cassie Lang odzyskuje przytomność i odkrywa, że jest otoczona przez przyjaciół z Young Avengers. Kiedy dziwi ją obecność wśród nich chłopca, który przedstawia się jako Phobos, pokazują jej, kto uratował im życie. Fury i Daisy próbują znaleźć jakiekolwiek sprawne łącze, ale Stature przerywa im bez skrępowania pytając, co się właściwie dzieje i kim są ci wszyscy ludzie. Fury każe jej się zamknąć, a na wszystkich ekranach pojawiają się transmisje z różnych zakątków świata, w których Skrullowie podszywający się pod wpływowe postacie ze świata kultury i polityki ogłaszają, że nie mają złych intencji i wcielili Ziemię do swojego imperium, by ocalić ją przed zniszczeniem przez ludzi, a ludzkość przed autodestrukcją, albowiem on kocha wszystkich.

Agentka Brand dała się zaskoczyć dwóm Skrullom na pokładzie ich statku, ale ku jej zaskoczeniu, uznają ją oni za jednego ze swoich i pytają, pod którą postać się podszywa. Mówiąc płynnie w ich języku, Brand oświadcza, że nie odpowiada przed nimi, bo jest częścią delegacji królowej, gdy zaś próbują dociec, do którego oddziału należy, otwiera do nich ogień i zaczyna przedzierać się w kierunku sali, gdzie przetrzymują Richardsa. Zatrzymuje się przy pulpicie sterowania i nadaje na cały statek wezwanie do ewakuacji, a gdy wybucha panika, otwiera śluzy i sprawia, że większość załogi zostaje wyssana w przestrzeń. W końcu przedziera się do Richardsa i uwalnia go. On, chociaż jest osłabiony, atakuje ją i zaczyna dusić, uznając za Skrulla i domagając się uwolnienia swojej rodziny. Zauważa jednak, że Brand nie zmienia kształtu i powstrzymuje się. Korzystając z komputera wroga, szybko poznaje sytuację na Ziemi i oświadcza, że popełnili wielki błąd, pozostawiając go przy życiu, bo wie dokładnie, czego potrzeba, by ich powstrzymać.

Ignorując tyradę Skrulla-Jarvisa, Maria Hill uśmiecha się i oświadcza, że gdy to wszystko się skończy, sprawi sobie koszulkę, by uhonorować dobrą radę mądrego człowieka. Tamten, poirytowany, każe ją rozstrzelać, a ona spokojnie kontynuuje dodając, że chodziło o korzystanie z LMD w ryzykownych sytuacjach. Padają strzały, a ostatnie słowa zniszczonego robota brzmią: Nick Fury miał rację. W tym momencie, prawdziwa Hill pojawia się na mostku, strzela do Jarvisa ze snajperki, uruchamia sekwencję samozniszczenia Helicarriera i w ostatniej chwili odlatuje, używając rakietowego plecaka.

Agentka Brand odzyskuje przytomność na stole laboratoryjnym, a Reed przeprasza ją za wcześniejszy atak i mówi, że zrobił test, który potwierdził jej tożsamość. Oświadcza też, że są atakowani ze wszystkich stron i prosi, żeby zajęła się sterowaniem, gdy on będzie opracowywał metodę powstrzymania inwazji. Chce ją skończyć tak samo, jak została wywołana - używając swojego mózgu. Nagle, wrogi statek w pobliżu eksploduje i okazuje się, że zniszczył go Captain Marvel. Korzystając z okazji, Brand kieruje statek w kierunku Ziemi, ale oświadcza, że zanim ruszą do Nowego Jorku, muszą zabrać kilku pasażerów.

Tony Stark ponownie wymiotuje. W tym momencie w ruinach pojawia się Spider-Man w towarzystwie Ka-Zara i Shanny twierdząc, że zwabiły ich tu strzały. Wolverine i Black Widow wypraszają ich groźbami, a na zewnątrz okazuje się, że wszyscy bohaterowie z okolicy zebrali się ponownie, a dyskusje, kto jest lub nie jest Skrullem, rozgorzały na nowo. Emma Frost próbuje obrócić wszystkich przeciwko Spider-Manowi, ale New Avengers stają po jego stronie, więc Invisible Woman grozi wszystkim zamknięciem w polu siłowym, zaś Thor twierdzi, że jego młot ujawni prawdę. Nagle, wszystkich okrywa cień, a z góry pada strzał. Nad doliną zawisł statek Skrullów, z którego wyłania się Reed Richards z działem, a wystrzelony z niego pocisk tworzy wir, który przywraca Skrullom ich prawdziwą postać. Okazuje się, że wszyscy bohaterowie z rozbitego statku byli Skrullami, co jest szczególnie bolesne dla Clinta, który w szale zabija kopię Mockingbird. Przybysze są również zaskoczeni przemianą, a przynajmniej udają, że nie wiedzą, co się dzieje i próbują negocjować, ale zostają potraktowani bezlitośnie. Reed próbuje porozmawiać ze Starkiem, ale ten wyraźnie nie jest w formie, chociaż dotarło do niego w końcu, że nie jest Skrullem. Brand ogłasza, że zbiera chętnych na wycieczkę do Nowego Jorku, więc Avengers zaczynają się zbierać, a Ka-Zar deklaruje swoją pomoc. Zauważają brak Spider-Woman, ale nie są specjalnie zaskoczeni, gdy dowiadują się, że była Skrullem. Wściekły i zrozpaczony Ronin oświadcza, że wojna nie skończy się, póki na Ziemi pozostanie choćby jeden żywy Skrull.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Secret Invasion #5 Secret Invasion #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.