Avalon » Serie komiksowe » Secret Invasion: Thor » Secret Invasion: Thor #1

Secret Invasion: Thor #1

Postacie
Zapowiedź

Skrullowie zmierzają do Asgardu i jako cel obrali sobie bóstwa. Ale nie tylko panteon odczuje reperkusje sekretnej inwazji - mieszkańcy małego miasteczka Broxton w Oklahomie mają stać się stać pobocznymi ofiarami ataku. Thor musi bronić dwa miasta na raz! Przez takie wielkie wyzwanie, Odinson musi zwrócić się po pomoc do jednego ze swoich najstarszych i najbliższych przyjaciół, Beta Ray Billa!

Cytat

Donald Blake: "I actually have my doctorate in renaissance poetry. That still means I'm a doctor, right?"

Streszczenie

W stronę Ziemi zmierza kula ognia, w środku której znajduje się będąca w agonii postać. Tymczasem w Broxton nieświadomy tego Donald Blake bada będącą w ciąży Marie. Ma dobre wieści dla niespokojnej matki: z dzieckiem wszystko w porządku. Nagle spokój miasteczka burzy potężny grom. Donald wie, że coś złego stało się w pobliskim Asgardzie i chce jak najszybciej sprawdzić, co się stało. Musi jednak jeszcze chwilę poczekać, bo Marie odeszły wody i potrzebna jest pomoc położnej. Po jej przybyciu Donald nie marnuje czasu i udaje się do Asgardu, po drodze przechodząc transformację w Thora. Gdy przybywa na miejsce okazuje się, że sprawcą całego zamieszania jest Beta Ray Bill, który po upadku z kosmosu trafił w sam środek Asgardu. Roztrzęsiony przybysz z trudem przekazuje ostrzeżenie. Zdradza Thorowi, że został pojmany i torturowany przez Skrullów, którzy nakazują nordyckim bogom opuszczenie Ziemi, grożąc anihilacją. Co więcej, w ręce kosmitów wpadł Stormbreaker, młot Billa, dorównujący potęgą Mjolnirowi.

Thor decyduje, że Asgardczycy staną do walki z najeźdźcami z kosmosu. Każe swoim poddanym przygotować się do starcia, a sam sprowadza na okolicę chmury zwiastujące potężne tornado. Wie, że mieszkańcy Broxton ukryją się w schronach i unikną zagrożenia podczas ataku kosmitów.

Podczas nieobecności Thora, Loki zaczyna knuć nową intrygę. Zwraca innym uwagę na zdolności Skrullów i rozsiewa plotki, że Beta Ray Bill może być kosmitą. Podburzeni bogowie ruszają do komnaty, w której przebywa rzekomy wróg i nie słuchają rozsądnego Baldera. Na szczęście powraca Thor, który oddaje swój młot Billowi i udowadnia wszystkim, że jego druh jest tym, za kogo się podaje. Thor oddaje dowodzenie Balderowi, a sam pod postacią Donalda Blake'a dołącza do zgromadzonych w schronach mieszkańców Braxton. Najbardziej zadowolona z tego faktu jest Marie, która jest zaniepokojona nadchodzącym porodem. Donald uspokaja ją i obiecuje, że wraz z położną zrobią wszystko, żeby jej dziecko urodziło się zdrowe. W tej samej chwili do schronu dochodzi potężny grzmot. Donald wie, że to nie burza, tylko rozpoczynający się atak kosmitów...

Autor: Lex

Galeria numeru

Secret Invasion: Thor #1 Secret Invasion: Thor #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.