Avalon » Serie komiksowe » Moon Knight vol. 5 » Moon Knight vol. 5 #21

Moon Knight vol. 5 #21

Moon Knight vol. 5 #21

"The Death Of Marc Spector" - chapter 1

Postacie
Zapowiedź

Moon Knight zawsze był problemem dla Inicjatywy... a teraz zapłaci za to. Gdy Tony Stark zostaje zepchnięty na ubocze, Norman Osborn zrobi wszystko, aby schwytać podejrzanego bohatera. Tak, Thunderbolts zostali właśnie wysłani za bohaterem. Aby przeżyć, będzie musiał stać się trochę szalonym.

Cytat

Norman Osborn (przeglądając zdjęcia Moon Knighta): "Would you be a dear and fetch me a cup of hot water and maybe some honey? Oh, and a nice sugar cookie. I like those."
Panna Thompson: "Very good, sir."
Osborn: "That would be all. And make it quick... I always get hungry before I destroy someone."

Streszczenie

Agenci S.H.I.E.L.D. szturmują kanały, w których kiedyś ukrywał się Spector [początek Moon Knight vol. 5 #20 – Don D]. Nie znajdują go tam.

Agent Cowell przesłuchuje kolejno Marlene, Jean-Paula i Samuelsa. Żadne z nich nie potrafi podać namiarów na aktualne miejsce pobytu Marca. Iron Man obserwujący przesłuchania w pokoju kontrolnym w końcu postanawia puścić ich wszystkich wolno. Niedługo po tym jeden z agentów informuje go, iż kilku bezdomnych z kanałów widziało, jak dzień wcześniej Spector opuszczał kryjówkę. Wściekły Stark domaga się, by wezwano dr Jenkins.

Niedługo później. Dr Jenkins przedstawia Tony'emu raport z oględzin zwłok Carsona Knowlesa [zabity przez Moon Knighta w Moon Knight vol. 5 #19 – Don D]. W jego ciele zostały odnalezione ślady prototypowych nanitów wyprodukowanych przez Stark Industries. Poirytowany Tony rozkazuje zachować tę informację w tajemnicy.

Gdzieś w Nowym Jorku. Mężczyzna w kominiarce obserwuje z dachu niejakiego Ordella i jednego z jego ludzi. Podąża za nimi do obskurnego lokalu, w którym produkują narkotyki. Brutalnie wyważa drzwi kopnięciem i bez słowa staje przeciwko uzbrojonym gangsterom.

Więzienie o zaostrzonym rygorze. Michael O'Brien, jedna z ofiar Moon Knighta z wyciętym na czole półksiężycem, ma nietypowego gościa. Profile w swój specyficzny sposób oferuje mu, że wyciągnie go z więzienia w ciągu tygodnia w zamian za małą przysługę.

Helicarrier. Iron Man i Maria Hill udają się na spotkanie z przedstawicielem CSA, Raymondem Sikorskym. Mężczyzna bez specjalnych ceregieli oświadcza, iż CSA przejmuje sprawę Moon Knighta.

Spector ubrany w kominiarkę bez trudu obezwładnia Ordella i jego ludzi. Czuje się świetnie bez żadnych głosów w głowie mówiących mu, co ma robić. Spokojnie opuszcza budynek, który po chwili wybucha. Bez słowa mija dwie prostytutki, które usiłują go zaczepić.

Helicarrier. Sikorsky dość agresywnie wytyka Starkowi jego nieudolność. Ten ostro protestuje. Moon Knight nie jest na tyle groźny, by zajęli się nim Thunderbolts. Sikorsky oznajmia jednak, że wszystkie formalności zostały załatwione i już nie ma odwrotu.

Biuro Normana Osborna. Osborn przeglądając zdjęcia Moon Knighta wzywa swoją asystentkę. Ma ona powiadomić Moonstone, by ta zebrała Thunderbolts na odprawę przed kolejną misją.

Autor: Don David

Galeria numeru

Moon Knight vol. 5 #21 Moon Knight vol. 5 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.