Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #4

Invincible Iron Man #4

Invincible Iron Man #4

"The Five Nightmares" - part 4: "Neutron Bomb Heart"

Postacie
Zapowiedź

Tony Stark ma dość zagrywek Zeke'a Stane'a. Po tym, jak jego przyjaciel zostaje poważnie ranny, Iron Man przechodzi do ofensywy. Tymczasem Zeke nie próżnuje i wprowadza w życie kolejny punkt swojego planu.

Cytat

Tony Stark (w trakcie kłótni z Marią): "Anything else?"
Maria Hill: "1982 called, Magnum. It wants to know where you parked the Ferrari."
Tony Stark: "Supercuts called. Your next appointment's on Tuesday."

Streszczenie

Tony Stark rozgrywa z Reedem Richardsem wiele partii szachowych jednocześnie. Mr. Fantastic zdaje mu relację z przeprowadzonych na prośbę Starka badań znalezionych na miejscach zamachów fragmentów urządzeń i potwierdza jego zdanie mówiąc, że to przerobiona technologia Iron Mana. Dodaje, że to jednocześnie zła i dobra wiadomość, ponieważ to znaczy, że Ezekiel Stane nie potrafił do tej pory zbudować nic własnego i musiał bazować na tym, co stworzyło Stark Industries. Tony wie więc, że Stane nie jest mądrzejszy od niego i kiedy jego wróg przyjdzie go zabić, będzie gotowy i pokona go.

Warsztat Tony’ego na pokładzie Helicarriera. Do pomieszczenia wchodzi Pepper Potts, która dochodzi do siebie niezwykle szybko, ponieważ jest w stanie już poruszać się bez kul i pyta się szefa, co robi. Stark odpowiada, że ładuje wirusa do starych pancerzy Iron Mana, który pozwoli mu je zlokalizować, kiedy będą aktywne. Ma zamiar wysłać je na czarny ranek po to, aby Stane je kupił, a w ten sposób będzie mógł go znaleźć. Słysząc coś dziwnego w głosie swojej asystentki, pyta się jej, co się stało. Pepper mówi, że woli mieć więcej operacji lub być przykuta do wózka inwalidzkiego, niż mieć w sobie jedną z broni Starka i być żyjącą bombą. Tony’emu jest smutno, ponieważ sądzi, że kobieta podobnie myśli o nim.

Później. Maria Hill jest pod wrażeniem szybkiego powrotu Pepper do zdrowia i pyta się Tony’ego, kiedy jej agenci będą mogli mieć dostęp do technologii, która tak szybko będzie leczyła ich rany. W odpowiedzi słyszy, że to by ją kosztowało kilka miliardów dolarów. Hill wścieka się, że zamiast pomóc żołnierzom Stark woli pomagać swojej sekretarce, na co on zabrania jej nazywać Pepper w ten sposób i ucina dyskusję.

Gdzie indziej, Zeke mówi do Sashy, że udało mu się ulepszyć wbudowane w swoje dłonie repulsory, ale zużył więcej części, niż chciał. Dziewczyna proponuje, aby w takim razie zredukować skalę kolejnych czterech ataków lub zrezygnować z któregoś z nich. Stane mówi, że muszą to zrobić tak, jak zaplanował, jeżeli chcą rzeczywiście okaleczyć Stark Industries. Sasha postanawia w takim razie wybrać się na zakupy.

Tony daje fragmenty starego pancerza Edowi Grossowi, kolekcjonera różnych rzeczy związanych z super-bohaterami, któremu kiedyś pomogli Avengers [New Avengers #7-8]. Prosi go, aby wypuścił starocia na rynek, ale nie mówił nikomu, skąd go ma. W ciągu następnych kilkunastu dni pancerz dociera do Sashy. W tym czasie Tony zajmuje się innymi sprawami, m.in. poznaje nową generację Triumph Division i wykupuje Okle-Colę, ponieważ ich automaty znajdują się w wielu krajach trzeciego świata, a Stark ma zamiar wykorzystać je do rozprowadzania leków.

Boston. Pepper mówi Tony’emu, że jutro ma zostać wypisana ze szpitala i tak, jak mówiła, chce, aby elektromagnes został wyciągnięty z jej piersi, ponieważ nie chce być bronią. Stark odpowiada, że ma w sobie coś, co pochodzi z firmy Danny’ego Randa, która nie nic wspólnego z przemysłem zbrojeniowym i w ten sposób jest raczej żyjącą baterią niż bombą. Tony mówi, aby zamknęła oczy i spróbowała wykorzystać nowy „zmysł”, dzięki któremu może wyczuwać pola magnetyczne i odpychać się od nich. Pepper chwilę później orientuje się, że unosi się w powietrzu. Parze przerywa Maria Hill, która powiadamia Starka, że sprzedany przez niego pancerz został uruchomiony.

Później. Widząc, że sygnały pochodzą z Valencii, Long Island, Tokyo i Los Angeles, Tony domyśla się, że Stane, poza zabiciem jego, ma zamiar również zniszczyć jego firmę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #4 Invincible Iron Man #4 Invincible Iron Man #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.