Avalon » Serie komiksowe » Eternals vol. 4 » Eternals vol. 4 #3

Eternals vol. 4 #3

Eternals vol. 4 #3

"Apostate Betrayed!"

Postacie
Zapowiedź

Zbliża się koniec - do walki budzą się bohaterowie i potwory. Co stanie się z Celestialem, który wyrwał się ze swojego więzienia i góruje nad San Francisco? I w jaki sposób został dawno temu uwięziony?

Cytat

Makkari: "Is every cosmic being in this universe a total tool?!"

Dreaming Celestial: "Yes. We are all tools of the Fulcrum."

Streszczenie

Makkari wraca do domu tylko po to, by natychmiast wprowadzić się w trans i wejść w Obszar Śnienia. Śniący Celestianin już czeka na niego z dalszym ciągiem swojej opowieści. Tym razem zaczyna od powtórnego przyjścia Celestian na Ziemię, podczas którego odkryli, że dominującym gatunkiem stali się Dewianci. W tej sytuacji, większość udała się na poszukiwanie kolejnej planety do eksperymentów, a pozostali mieli wysłać sygnał do Hordy, by oczyściła ten świat. Ich przywódca, Arishem, powstrzymał jednak tego, którego dziś zwą Śniącym przed wysłaniem sygnału i wydał rozkaz zmniejszenia wpływu Dewiantów. Inni bez wahania przystąpili do tępienia Dewiantów, ale jemu ten rozkaz wydał się sprzeczny z protokołem i uznał, że Arishem jest niesprawny. Postanowił więc usunąć go i przejąć dowództwo, lecz ku jego zaskoczeniu, tamten sprzeciwił się i odpowiedział czymś nieznanym - nienawiścią.

Vorozheika. Kiedy generał Stoyanovich wraca do domu, zastaje przy rodzinnym stole obcego, który najwyraźniej kontroluje jakoś jego żonę i syna. Wyciąga broń, ale Ajak ostrzega, by nie ryzykował życia bliskich. Mówi wprost, że chce wiedzieć, w jaki sposób Druig tak szybko odnajduje innych Eternals. Generał odpowiada, że nie wie tego, więc otrzymuje polecenie dowiedzenia się. Ajak wie też, że ludzie generała zlokalizowali Gilgamesha i domaga się, by zwlekał z poinformowaniem Druiga, a także by informował go o innych odnalezionych. W zamian obiecuje zadbać o bezpieczeństwo jego rodziny. Po tych słowach znika w cieniu, a wszystko wraca do normy.

Olympia. Zuras próbuje skupić się na lekturze starożytnego kodeksu, ale przeszkadza mu znudzony Joey, więc każe mu siedzieć cicho. Widząc minę chłopca przeprasza i prosi, żeby powiedział, co go trapi. Agent Hordy wyczuwa doskonałą okazję do manipulacji starcem. Gdy Joey nazywa do starym, grubym hipisem, Zuras wybucha śmiechem i mówi, że skoro się nudzi, pokaże mu cuda, których pełne jest to miejsce. Cel został osiągnięty.

Gdy Śniący Celestianin zaatakował Arishema, pozostali zaatakowali jego, uznał więc, że działają w zmowie i podjął walkę. Ich pojedynki zmieniły oblicze Ziemi, tworząc nowe góry i doliny, lecz w końcu musiał im ulec. Przygnietli go więc górą, aby go uciszyć, i odlecieli.

Niemcy. Thena odwiedza Phillipa Stossa - a raczej Phastosa - w jego domu. Mówi, że jest przedstawicielką kancelarii, która wypełnia ostatnią wolę jego zmarłego wuja, którego jest jedynym spadkobiercą. Zadaje serię szczegółowych pytań, wbijając w niego spojrzenia swoich złotych oczu, a Stoss zaczyna się motać w zeznaniach i narzekać na ból głowy.

Brazylia. Ajak dociera do człowieka zwanego O Guerreiro - Wojownik - i oświadcza, że wybrał sobie odpowiednie imię. Tamten odpowiada, żeby kupił bilet na przedstawienie cyrku, jeśli chce go zobaczyć, ale Ajak przypomina mu, że ma na imię Gilgamesh i pokazuje wizję innych Eternals, każąc mu przypomnieć sobie dawnych wrogów. Teraz pozwala mu spać, by przygotował się do masakry.

Sersi próbuje zebrać jak najwięcej informacji o Śniącym Celestianinie, wykorzystując do tego system komputerowy w Olympii. Nieoczekiwanie, komputer wykrywa dwa źródła sygnału, odpowiadające Celestianom.

Celestianin oświadcza, że Ziemia jest wyjątkiem we Wszechświecie, bo od milionów lat nie była oczyszczona, a jej potencjał życiodajny jest niesamowity. W tej sytuacji, przejęcie go zarówno przez Celestian, jak i przez Hordę mogłoby przynieść katastrofalne skutki - zakłócić równowagę w przyrodzie i wywołać chaos, który nie spodoba się Ostoi. W tej chwili jedyne, co mogą zrobić, to zebrać więcej informacji przed nadejściem Hordy. Jeśli nie uda się go powstrzymać, pozostanie im jedno wyjście - Śniący Celestianin będzie musiał rozpocząć pieśń, która uśpi całe życie na Ziemi i wezwie Ostoję, by oczyściła ten świat pod kolejny eksperyment. Makkari nie chce tego zaakceptować, ale Celestianin twierdzi, że działając wspólnie mają szansę zapobiec temu.

Sersi obserwuje odczyty ze źródła sygnału w San Francisco, ale ponieważ komputer informuje o sporej transmisji sygnału poza Ziemię z drugiego źródła, każe mu zlokalizować je. W tym momencie sygnał się urywa.

W tym czasie, Zuras wprowadza wnuka do skarbca, gdzie Eternals przechowują liczące tysiące lat trofea. Joey zachwyca się robotem upodobnionym do Hulka, więc jego dziadek chwali się, że pokonał go osobiście [Eternals #14-16 - Gil]. Później wyjaśnia, że cała technologia Eternals podchodzi z tych rzeczy, przejętych po pokonanych wrogach i zebrana jest w głównej bazie danych. Joey aż pali się, żeby ją zobaczyć.

Kiedy Gilgamesh odzyskuje wspomnienia i przyjmuje nową postać, Ajak oświadcza, że bogowie opuścili ich, a współbracia zdradzili, dlatego dla dobra własnego i całej Ziemi muszą zniszczyć Eternals.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Eternals vol. 4 #3 Eternals vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.