Avalon » Serie komiksowe » She-Hulk vol. 2 » She-Hulk vol. 2 #32

She-Hulk vol. 2 #32

She-Hulk vol. 2 #32

[Secret Invasion tie-in]

Postacie
Zapowiedź

No, dobra. Jazinda, obecna partnerka Jen, mówi, że nie jest częścią inwazji, ale czy można ufać tej Skrullicy? Tym bardziej, że jest spokrewniona z niesławnym Super-Skrullem. Wszystko się wyjaśni, kiedy She-Hulk na dobre zaangażuje się w Secret Invasion.

Cytat

Super-Skrull: "(...) I am a Skrull of my word."

She-Hulk: "Oh, yeah? I've got a choice word for you. Two in fact… Unfortunately the kids at home would start repeating them, and I don't need the angry letters."

Super-Skrull: "She-Hulk! No longer in the company of the Fantastic Four, I see."

She-Hulk: "Yeah, well... They got too full of themselves after their movies came out..."

Streszczenie

Jen i Jaz zatrzymały się na przedmieściach Minneapolis, by jeszcze raz zastanowić się nad dalszymi działaniami. Shulkie nie chce nawet słuchać o tym, co mogło wydarzyć się w Nowym Jorku i zamiast tego próbuje wydusić z Nogora sposób na powstrzymanie inwazji. Ten jednak kpi z niej tylko i ostrzega, by nie zadawała się ze zdrajczynią, a wtedy ona chwyta go za gardło i grozi, że jeśli nie powie jej, jak to zatrzymać, nie będzie jej potrzebny żywy. Talisman w zamian grozi zemstą swoich bogów, a dyskusję przerywa Jazinda wyjaśniając, że jako zakładnik jest im potrzebny, ale jeśli zginie, Skrullowie zaatakują z furią zelotów. Nogor zauważa, że ciągle mówi o Skrullach jako o swoim ludzie i próbuje wzbudzić w niej wątpliwości, ale ona jasno oświadcza, że brzydzi się swojego pochodzenia. Obie wychodzą z samochodu, zastanawiając się, czy istnieje bezpieczne miejsce, gdzie można ukryć zakładnika. Jaz przypomina, że jej statek wciąż spoczywa na dnie jeziora Winnipeg i ma odpowiednią technologię, by nadać ultimatum do najeźdźców. Nagle, nad nimi przelatuje transportowiec Skrullów. Jazinda zgaduje, że to początek procesu selekcji cywilów na przydatnych i nieprzydatnych najeźdźcom, ale zanim skończy opowiadać, Shulkie chwyta najbliższe drzewo i ciska nim w silniki statku. Transportowiec zaczyna spadać, ale dość miękko ląduje w lesie, zaś Jen natychmiast pędzi na miejsce i wpada na pokład, by wyładować swoją frustrację na załodze. Obie pomagają cywilom wydostać się z wraku, a gdy Jen doradza im, jak się skutecznie ukryć, Jaz uruchamia kapsułę ratunkową, znajdująca się na pokładzie. Daje znak, że zamierza teleportować Shulkie do statku, ale sprawia, że znika tylko jej ubranie i udaje się dopiero za drugim razem, przy czym musi się gęsto tłumaczyć, że nie było to zamierzone. Wyjaśnia też, że teleportowała już Nogora i zabezpieczyła samochód.

Zabezpieczenie okazało się jednak kiepskie, bo nie minęło dużo czasu, jak do furgonu dorwało się dwóch nastolatków, liczących na łatwy transport. Nagle, przed nimi pojawia się słup ognia, a gdy hamują, ktoś wyrywa drzwi i pyta, gdzie jest właścicielka. Upewniając się, że chodzi o "tę zieloną laskę", kierowca wskazuje kierunek, w którym poleciały, a napastnik rusza za nimi.

Kiedy Jazinda pilotuje statek, Nogor próbuje zagadywać, że ma niezwykłe talenty i powinna wykorzystywać je w służbie swojej rasie. On twierdzi, że ta rasa nie chce mieć z nią nic wspólnego, ale on przypomina, że znał ją jako dziecko i zawsze w nią wierzył, a pozostali zrobią, co im każe, bo ma niepodważalny autorytet. Nagle, przez przednią szybę wpada Super-Skrull. Jen wypada z łazienki, potykając się o własne spodnie, a tymczasem on zdążył już obrzucić córkę groźbami i wyzwiskami oraz zauważyć obecność Nogora. Talisman wyjaśnia krótko co zaszło, a gdy Kl'Rt wyraża swoje rozczarowanie, Jazinda przystawia mu miotacz do głowy i ze zdziwieniem odkrywa, że ojciec przybył po nią - a konkretnie po to, by ją zabić. She-Hulk nie zamierza jednak pozwolić na to i rzuca się na niego. W powietrznej szamotaninie znajdują chwilę, by powspominać dawne spotkania, a tymczasem statek zaczyna spadać. Nogor uderza o ścianę, a opaska, która blokowała jego moce, rozsypuje się i wreszcie może się uwolnić. Kl'Rt próbuje udusić Shulkie, a ta odwdzięcza się tym samym, lecz nagle odkrywają, że znaleźli się na drodze samolotu pasażerskiego. Nogor niszczy stery kapsuły i dopada Jazindę przypominając, że jest jedynym, który może zabić ją na dobre i odebrać dar nieśmiertelności, którego pragnie dla siebie. W tym momencie, kapsuła wpada do jeziora.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

She-Hulk vol. 2 #32 She-Hulk vol. 2 #32 She-Hulk vol. 2 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.