Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #569

Amazing Spider-Man #569

Amazing Spider-Man #569

"New Ways to Die" - Part 2: "The Osborn Supremacy"

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man przestępcą, Norman Osborn bohaterem? Do tego Venom, Mister Negative i nowy przeciwnik Spideya... A może jego nowy sojusznik?

Cytat

Norman Osborn: "There's a new sheriff in town."

Streszczenie

Osborn pyta Petera, gdzie znajdzie Spider-Mana. Parker orientuje się, że Norman zapomniał o jego sekretnej tożsamości. Podczas gdy Thunderbolts przeszukują mieszkanie, Pete uparcie twierdzi, że nie wie nic na temat miejsca przebywania bohatera. Do domu wraca Vin - Osborn tymczasowo odpuszcza Parkerowi i odchodzi.

W schronisku Brock opowiada Martinowi Li i May o tym, że lekarze nie znaleźli żadnych śladów raka w jego organiźmie. Li zabiera mężczyznę do swojego biura, gdzie mówi, że nie można kwestionować cudów. Pokazuje planszę do gry w go, mówiąc, że codziennie robi jeden ruch białym pionkiem. Czasami jednak po wejściu do biura widzi, że ktoś zrobił ruch czarnym pionkiem. Stwierdza, że nie docieka, kto to robi, po prostu ciesząc się grą.

Randall Crowne wręcza Osbornowi nagrodę "Człowieka Roku Fundacji Crowne'a". Zabrawszy głos, szef T-Bolts ogłasza, że jest tu, by schwytać Spider-Mana. Ignoruje potem Bena Uricha, pytającego o nielegalną fabrykę w budynku Crowne'a, udzielając głosu innej dziennikarce.

W Coffee Bean Harry Osborn denerwuje się przed spotkaniem z ojcem. Gdy ten przychodzi do kawiarni, zdegustowany wyszydza plany syna, który chce stworzyć sieć kafejek na całym wschodnim wybrzeżu. Stwierdza, że jest mu wstyd za Harry'ego i odchodzi. Lily próbuje pocieszyć swojego chłopaka, ten jednak odtrąca ją i obraża, po czym z wściekłością w oczach wychodzi. Dziewczyna mówi Carlie, że nigdy nie widziała go w takim stanie.

Osborn ze swojej siedziby koordynuje poszukiwania Spider-Mana. Ten tymczasem włamuje się do budynku. Domyśla się, że wszystko to jest elementem kampanii wyborczej - najpierw Crowne zrobił z niego mordercę, przyczepiając do martwych ciał pajęcze nadajniki, potem sprowadził swojego "Człowieka Roku", by go schwytał. Po obezwładnieniu Bullseye'a Spidey odnajduje Normana. Ten nakazuje żołnierzom, by go schwytali i wywiązuje  się walka. Osborn kontaktuje się z T-Bolts i okazuje się, że Venom wyczuł w schronisku swojego byłego nosiciela. Słysząc to, Spidey rusza tam natychmiast.

Venom wkracza do schroniska i orientuje się, że wyczuł Eddiego Brocka, nie Spider-Mana. Chwyta go, jednak po kontakcie z symbiontem z Brockiem dzieje się coś dziwnego i odrzuca przeciwnika, krzycząc, że jest na niego lekarstwem. Wyglądając teraz jak negatyw Venoma, oznajmia, że jest Anti-Venomem.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #569

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.