Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #568

Amazing Spider-Man #568

Amazing Spider-Man #568

"New Ways to Die" - Part 1: "Back with Vengeance"

Postacie
Zapowiedź

Pierwszy numer sześcioczęściowej historii, która odmieni życie Spider-Mana na zawsze. Na początek - Thunderbolts przybywają do Nowego Jorku. Ich cel? Dopaść Spider-Mana. A że numer ma podwojoną objętość, jako bonus dostaniecie historię Marka Waida i Adiego Granova, która wyjaśni, co się działo ostatnio z Eddiem Brockiem.

Cytat

Crowne: "That's great! Just think, Norman Osborn, a Crowne-Man."
Osborn: "More like... the power behind the Crowne."

Streszczenie

Peter wspomina czasy swojej młodości, porównując je z tym, co teraz dzieje się w jego życiu [co wygląda na ukłon w stronę czytelników, którzy zainteresowali się "nowym" Amazingiem dopiero przy "New Ways to Die" - Jaro]. Wylicza wszystkich nowych wrogów, jednym z których jest Menace.

Przestępca rozbija się akurat po mieście na swojej lotni, niszcząc billboardy kandydata na burmistrza Nowego Jorku Billa Hollistera. Kilka chwil później zostaje zaatakowany przez Spider-Mana. Menace'owi udaje się jednak zniszczyć budynek i niemal pogrzebać bohatera pod gruzami. Gdy Spidey upewnia się, że nikomu nic się nie stało, szaleńca nie ma już w okolicy. Okazuje się jednak, że w zawalonym budynku znajdowała się nielegalna fabryka. Spidey korzysta z okazji i robi kilka zdjęć.

Wkrótce potem Pete dzwoni do Harry'ego, pytając, czy nie pomógłby mu sprzedać fotografii do "The DB". Stojący na dachu jakiegoś budynku i najwyraźniej kończący się ubierać Osborn sugeruje, by Parker zamiast tego po prostu udał się ze zdjęciami do konkurencyjnej dla "Bugle'a" gazety.

W redakcji "Front Line" Peter pokazuje zdjęcia Robertsonowi i Urichowi. Po chwili zjawia się Sally Floyd, która odkryła, że budynek z nielegalnym interesem należy do kandydata na burmistrza Randalla Crowne'a.

Następnego dnia Crowne skarży się przyjacielowi na artykuł z "Front Line". Prosi, by ten wyraźnie go poparł przed wyborami. Norman Osborn, bo o nim mowa, stwierdza, że zrobi więcej - przyjedzie do miasta na polowanie.

Thunderbolts trenują na imitujących bohaterów manekinach. Przerywa im żołnierz, który oznajmia, że natychmiast mają udać się do Nowego Jorku.

Dexter Bennett wzywa do siebie Betty Brant i wysyła ją do charytatywnej jadłodajni Martina Li, który wspiera Billa Hollistera. Bennett z kolei popiera Crowne'a, w związku z czym chce, by Brant zbadała tajemnicze przypadki uzdrowień, jakie miały ostatnio miejsce w jadłodajni.

Udawszy się na miejsce, Betty spotyka May Parker i samego Martina Li. Ci tłumaczą jej, że po prostu pomagają tu ludziom. Brant wśród pracowników placówki dostrzega Eddiego Brocka, który wygląda na zdrowego, pomimo że jeszcze niedawno umierał na raka. Li opowiada o tym, jak spotkał Eddiego w kościele i pomógł mu, dając pracę w jadłodajni. Zatrudnił też Matta Murdocka do oczyszczenia Eddiego z zarzutów dotyczących tego, co zrobił, będąc połączonym z Venomem. Gdy Betty pyta o raka, Li stwierdza, że wiara uleczyła Brocka. Jednak gdy nikt nie patrzy, oparta na ramieniu Eddiego ręka Martina rozbłyska jasnym światłem, co działa na przeciwciała w jego krwi.

Peter wraca do domu, gdy pajęczy zmysł ostrzega go o zagrożeniu. W tym samym momencie zostaje powalony przez żołnierzy i zawleczony przed oblicze Normana Osborna. Ten, będąc w towarzystwie Songbird, Radioactive Mana i Venoma, mówi tylko jedno słowo: "Parker..."


Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Adi Granov

"Fifth Stage"

Postacie:
* Eddie Brock
* May Parker, Martin Li

W siedzibie OsCorp Eddie dowiaduje się, że nie kwalifikuje się do eksperymentalnego programu leczenia raka. Wyobraża sobie, co Venom zrobiłby z oznajmiającą mu to pracownicą korporacji.

Eddie wraca do jadłodajni Martina Li, w której praca jest dla niego ostatnio wszystkim. Tam wdaje się w bójkę z wyraźnie szukającym zwady bezdomnym. W furii bije go dotkliwie - z taką siłą, jakby był zupełnie zdrowym człowiekiem. Prześladowany przez wizje Venoma, ucieka z jadłodajni.

Kiedy Brock siedzi u lekarza, wciąż w każdym swoim lustrzanym odbiciu widzi Venoma. Po chwili wzywa go do siebie doktor, który oznajmia mu, że jego organizm całkowicie zwalczył nowotwór. Na pytanie, co teraz będzie robił, uszczęśliwiony Eddie odpiera, że zamierza poważnie zastanowić się nad sobą. Odchodzi, zostawiając za sobą prześladujące go do tej pory lustrzane odbicie Venoma.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #568 Amazing Spider-Man #568 Amazing Spider-Man #568 Amazing Spider-Man #568

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.