Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #60

The Punisher (MAX) #60

The Punisher (MAX) #60

"Valley Forge, Valley Forge" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Garth Ennis kończy swój znaczący run w wielkim stylu. Oni postawili pomiędzy sobą, a gniewem Punishera, dobrych żołnierzy. Teraz ci wpływowi ludzie zapłacą. Frank Castle sprowadza swoją wojnę na ich ganki i może to być najkrwawszy numer serii w historii.

Cytat

Pułkownik Howe (mijając w drzwiach budynku, w którym przetrzymywany jest Punisher, ośmiu generałów): "I wash my hands of it, general. I'm done."

Streszczenie

Pułkownik Howe kładzie przed Punisherem pistolet z ośmioma nabojami. Następnie pyta go dlaczego ma zamiar zabić ośmiu generałów. Frank wyjaśnia, że nie pozwoli by czerpali zyski z bólu, który spowodowali. Odkupienie win nie istnieje, jest tylko kara.

Trzynasty rozdział książki Michaela Goodwina "Valley Forge, Valley Forge: The Slaughter Of A U.S. Marine Garrison And The Birth Of The Punisher" opisuje pokrótce incydent w Zatoce Tonkijskiej [amerykański okręt wojenny USS Maddox został najprawdopodobniej przypadkowo ostrzelany przez północnowietnamskie łodzie patrolowe – Don D], który sprawił, że USA zaangażowało się w konflikt w Wietnamie.

Transportowiec na pokładzie, którego znajdują się porucznik Geller oraz porucznik Wood i jego oddział. Geller wczytuje się w akta Castle. Nagle coś przykuwa jego uwagę.

Zdaniem Howe'a Frank powinien wylądować w więzieniu za to co robi. Niemniej po obejrzeniu taśmy Rawlinsa [The Punisher (MAX) #59 – Don D] uważa, że choć cała sprawa nie może ujrzeć światła dziennego, nie można puścić generałom tego płazem. Howe podnosi pistolet i mówi, iż pozostała jedna rzecz do zrobienia.

Generał Perino odbezpiecza pistolet i wraz z pozostałymi siedmioma generałami zbliża się do wejścia budynku w którym jest przetrzymywany Punisher. W drzwiach mija ich Howe, który oznajmia, że Punisher jest na górze, a on sam już umywa ręce jeśli chodzi o tą sprawę. Pułkownik odchodzi w swoją stronę, a generałowie powoli wchodzą do środka.

Geller zamknięty w kiblu transportowca dzwoni do Perino. Nie zastaje go, więc zostawia wiadomość na sekretarce. Przeglądając akta Castle'a Gellerowi przypomniała się historia o Wietnamie, którą opowiedział mu Howe [The Punisher (MAX) #56 – Don D]. Uzmysłowił sobie, że biorąc pod uwagę ilość operacji w których brał on udział bardzo możliwym jest, iż to właśnie jego oddział uratował Howe'a. To by wyjaśniało dlaczego pułkownik zgłosił się na ochotnika do misji pojmania Punishera. Howe doskonale wiedział, że tylko on mógł uratować jego życie z tego rodzaju opresji.

Obskurny bar. Nick Fury czyta książkę Michaela Goodwina jednocześnie rzucając okiem na telewizor w którym pokazywane są doniesienia na temat wojny w Iraku. Nick zamyka książkę i zamawia kolejnego drinka.

Epilog książki Michaela Goodwina: "Koniec końców wojna w Wietnamie była jaka każda inna wojna. Byli na niej ci którzy zyskali, ci których ona pochłonęła i ci o których lepiej nie wspominać."

Punisher odchodzi zostawiając za sobą martwe ciała ośmiu generałów.

Autor: Don David

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #60 The Punisher (MAX) #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.