Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #16

Nova vol. 4 #16

Nova vol. 4 #16

"Green For Danger (A Secret Invasion Story)"

Postacie
Zapowiedź

Nova w końcu angażuje się w walkę Ziemian ze Skrullami, a jego partnerem w tej misji jest członek wrogiej rasy, Kl'rt. Kiedy Super-Skrull prosi o przysługę, nie wypada odmawiać.

Cytat

Nova: "You disguised yourself as a Skrull? That's years of therapy right there, man."

Super-Skrull: "What is 'therapy'?"

Streszczenie

Nova odpowiedział na wezwanie pomocy i właśnie zbliża się do planety Dendron. Korzystając z faktu, że ma trochę czasu na przemyślenia, przyznaje się przed samym sobą, że zaczyna mu brakować ciągłego gadania Worldmindu. Nie zajmuje mu dużo czasu odnalezienie źródła sygnału - nadrzewnej osady w środku pokrywającej całą planetę dżungli. Uruchomiony manualnie skan wykrywa oznaki życia, a na wezwanie odpowiada ranny starzec, wyłaniający się z ruin. Prosi Richarda, żeby najpierw zajął się dziećmi, a kiedy ten zagląda do resztek budowli, znajduje tam czwórkę kociakopodobnych dzieciaków. Zdejmuje nawet hełm, by ośmielić je do wyjścia, ale wtedy zauważa, że starzec przestał oddychać. Kiedy jednak próbuje go reanimować, ręce zapadają mu się w piasku, który próbuje go więzić. W tym momencie, słodkie kocięta zmieniają się w bojowych Skrullów i przystępują do ataku. Rażony energią, Richard nie może nawet wydawać poleceń swojemu kombinezonowi i wydaje się, że jego los jest przesądzony, gdy otrzymuje niespodziewaną pomoc. Jeden ze Skrullów zmienia postać i atakuje swoich pobratymców. Okazuje się, że to Kl'Rt - oryginalny Super-Skrull i kompan Richarda z anihilacyjnych wojen. Kiedy on ściąga na siebie uwagę pozostałych, Nova uwalnia się z uścisku Sand-Skrulla i eliminuje go grawimetrycznym impulsem. Kl'Rt oświadcza, że nie potrzebuje jego pomocy i sam zabija pozostałych trzech. Wspomina coś o nowej wojnie, ale zanim zdąży wyjaśnić, pojawia się wojenny krążownik Skrullów i zaczyna ich ścigać. Ponieważ statek ostrzeliwuje ich coraz celniej i nie mogą go zgubić, Nova zawraca i uruchamiając maksymalne pole ochronne taranuje krążownik.

W końcu Richard i Kl'Rt mogą usiąść i spokojnie porozmawiać. Super-Skrull jest w sentymentalnym nastroju i wspomina wspólne bitwy, czym wystawia się na kpiny Novy. Przyznaje, że z powodu swoich wyborów stał się wyrzutkiem i banitą, albo roninem - to słowo uważa za najbardziej odpowiednie. Tęskniąc do walki, ukrył się wśród swoich, w jednej z jednostek bojowych i odkrył, że cała armia została zdominowana przez religijnych fanatyków, którzy planują swoją wojnę, a gdy próbował wybadać, co dokładnie się dzieje, został wysłany na tę misję. Richard zauważa, że ich strategia - ukrywanie się pod postacią dzieci - była co najmniej podła, a Kl'Rt przyznaje mu rację, chociaż przypomina, że na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone. Tym bardziej, jeśli chodzi o zlikwidowanie człowieka władającego całą Nova Force przed atakiem na Ziemię. Richard zrywa się natychmiast, mając pretensje, że Skrull nie powiedział tego od razu i każe swojemu interfejsowi wyliczyć kurs na Ziemię. Kl'Rt niespodziewanie prosi, żeby zabrał go ze sobą, bo chociaż nie na wiele może się zdać jego pomoc, chciałby spróbować odnaleźć córkę, która przebywa na Ziemi [jeśli jeszcze tego nie wiecie, chodzi o Jazindę - partnerkę She-Hulk - Gil]. Słysząc, że stracił już syna na wojnie z Annihilusem, Richard zgadza się i zmienia parametry.

Pięć minut później, obaj wyłaniają się z tunelu podprzestrzennego na orbicie Ziemi odkrywając, że została ona otoczona przez całą armadę Skrullów. Ich przybycie natychmiast zostaje zauważone, a do ataku wyrusza oddział usprawnionych wojowników. Kiedy Nova pyta o plan, Super-Skrull oświadcza, że ma już jeden gotowy, po czym chwyta go za gardło i ogłasza współplemieńcom, że melduje się do służby, oferując im jeńca.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #16 Nova vol. 4 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.