Avalon » Serie komiksowe » Spider-Girl » Spider-Girl #2

Spider-Girl #2

Spider-Girl #2

"Bedeviled"

Postacie
Cytat

Bandzior: “I don’t care who you are, ya meddlesome witch!”

Spider-Girl: “Oh man! You’re so lucky, you use the w-word instead of b-word! (kopiąc go w twarz) Because the b-word makes me real angry, amd this is me only mildly cheesed off!”

Streszczenie

Spider-Girl właśnie tłucze bandę przestępców, gdy nagle wyczuwa, że ktoś obserwuje ją z dachu. Niestety, nie ma szansy dowiedzieć się kto, bo atakuje ją przywódca zbirów - superprzestępca Crazy Eight o telekinetycznych zdolnościach, który w walce posługuje się kulami bilardowymi o różnych efektach działania. A do tego myśli, że jego żarty są zabawne. Okazuje się on być dla dziewczyny o wiele za mocnym przeciwnikiem i zmusza ją do ucieczki. Przerażona Spider-Girl zdaje sobie sprawę, że mogła zginąć. Nagle z cienia na dachu wychodzi osobnik, który ją obserwował - Darkdevil, demoniczny pogromca zbrodni. Każe on wracać jej do zabawy lalkami i atakuje swoim płonącym kijem. Dziewczyna robi unik i kontratakuje pajęczyną. Darkdevil spala sieć i stwierdza, że Spider-Man nigdy nie popełniłby takiego błędu. W odpowiedzi bohaterka próbuje go uderzyć, wypominając, jak podobny jest do Daredevila. On tylko się śmieje i znika. Gdy May zastanawia się, czy plotki, jakoby był on duchem Daredevila, są prawdziwe, jej przeciwnik pojawia się za nią i powala ją, krytykując jej postawę w czasie walki z Crazy Eightem. Każe jej odpuścić sobie zabawę w bohaterkę. Daje jej czas do zastanowienia się - jeżeli naprawdę wierzy, że jest godna swojego kostiumu, niech spotka się z nim następnej nocy na molo numer 87. Mówiąc to, znika w ognistym wybuchu. May wraca do domu, zastanawiając się, czy jest godna dziedzictwa swojego ojca. Tymczasem pan Parker nie śpi, lecz walczy z myślami. Podejrzewa, że May może spróbować pójść w jego ślady. Wie, że powinien ją od tego odwieść, ale nie potrafi zdobyć się na taką hipokryzję.

 

Wychodząc do szkoły, May słyszy, jak Mary Jane każe mężowi jak najszybciej porozmawiać z córką - najlepiej podczas obiadu, który mają zjeść razem. W szkole zagaduje do niej Jimmy Yama i gdy już chce ją o coś zapytać, nagle z jednej z klas wybiega Moose i zderza się z nim. Obaj zaraz skaczą sobie do gardeł, ale rozdziela ich trener Thompson. Jimmy jest taki wkurzony, że rezygnuje z pytania May o cokolwiek.

 

Czekając na ojca w jego pracy, May zastanawia się, czy nie powinna mu powiedzieć o swoim podwójnym życiu. Przy okazji zagaduje do wujka Phila, który wyjawia jej, że na miejscu jednego z przestępstw znalazł pajęczą sieć. Dziewczyna prosi go, aby na razie nie mówił o tym jej ojcu. Akurat gdy Phil się zgadza, przychodzi Peter i zabiera córkę na obiad. Oboje próbują zdobyć się na szczere wyznania, ale niestety nic z tego nie wychodzi.

 

Wróciwszy do szkoły, May dowiaduje się, ze Jimmy chce się bić z Moose'em po szkole. Razem z Courtney Duran próbuje go od tego odwieść, ale chłopak krzyczy, że nie da się terroryzować mięśniakowi. Courtney na osobności mówi May, że chłopak jest taki zawzięty, bo chciał ją zaprosić na randkę, gdy Moose się z nim zderzył. Panna Parker postanawia rozwiązać ten spór - po lekcjach atakuje Moose’a do tyłu i zamyka w jego własnej szafce. Gdy jednak ogłasza wszystkim, że walka została odwołana, Jimmy się wścieka. Uważa, że dziewczyna w ogóle w niego nie wierzy.

 

O północy Spider-Girl zakrada się na molo, gdzie spotkanie wyznaczył jej Darkdevil. Zamiast niego znajduje ludzi Crazy Eighta ładujących skradzione łupy na statek. Przedostaje się aż do kajuty, gdzie znajduje samego Eighta. Szybko powala jego obstawę, aby po chwili walczyć z nim na pokładzie. O mało nie zamiera z przerażenia, gdy rzuca w nią kulami z kolcami, ale przełamuje się i robi unik. Za pomocą masztu wybija się w wielką prędkością i atakuje, ale Eight unika jej i ciska kilka wybuchowych kul. Spider-Girl udaje się wyjść cało dzięki amortyzacji z pajęczyny, ale wówczas zostaje potraktowana kulami porażającymi dźwiękiem. Uciekając przed kolejnymi atakami, dziewczyna wyskakuje za burtę. Nie wiedząc, że użyła sieci, aby przeskoczyć na drugą stronę statku, Crazy Eight zaczyna kpić z jej kolejnej ucieczki. Przestaje, gdy bohaterka atakuje go od tyłu i nokautuje. Zaraz potem zjawia się Darkdevil, który gratuluje jej, ale też ostrzega - dziś miała szczęście, ale to za mało, by być bohaterką. Gdy odchodzi, dziewczyna uznaje, że w tym wszystkim jest pewna ironia - człowiek, który próbował ją zabić, okazywał jej więcej szacunku od mającego dobre intencje Darkdevila. Ale ostatnio namnożyło się ironii w jej życiu.

 

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Spider-Girl #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.