Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX): The End » The Punisher (MAX): The End

The Punisher (MAX): The End

Postacie
  • * Punisher
  • * Gubernator Nowego Jorku, strażnicy więzienia Sing-Sing
    * Paris Peters
    * Członkowie organizacji the Coven
Cytat

Paris Peters: "What about…what he said…?"
Frank Castle: "The human race. You've seen what that leads to."

Streszczenie

Sing-Sing. Więzienie o zaostrzonym rygorze. Gubernator, siedząc w jednym z gabinetów tego więzienia, zaczyna wydawać rozkazy przez telefon jednemu z kapitanów straży więziennej. W obliczu załamania się wszystkich możliwych rozmów pokojowych na świecie, władze zdecydowały się na eksterminację wszystkich więźniów tej placówki. Nie chcą by po ewentualnym holokauście atomowym, który zbliża się wielkimi krokami, mordercy i psychopaci wędrowali po świecie. Kapitan wraz ze swoimi ludźmi rozpoczynają czystkę. Został im już tylko blok „D” do zlikwidowania. Miejsce przetrzymywania najgroźniejszych z przestępców. Jednym z nich jest Frank Castle. Kapitan zaczyna przedstawiać swoim ludziom co się działo po przybyciu Punishera do tego więzienia. W ciągu pierwszego miesiąca zabił trzydzieści sześć osób. Gdy strażnicy stoją przy jego celi by go zabić, gasną światła. Rozpoczął się atak atomowy. Przerażeni strażnicy nie wiedzą co robić. Kapitan uspokaja ich przypominając, iż po eliminacji więźniów mają udać się do schronu z lat pięćdziesiątych. Znajduje się on pod jednym z bloków więziennych i niedawno był odnawiany. Tam spokojnie przetrwają skutki ataku nuklearnego. Niestety ich plany szybko się kończą, gdy Punisher przejmuje jeden z ich pistoletów.

Rok później. Frank Castle i jego towarzysz więzienny, Paris Peters, wychodzą na zewnątrz więzienia przez tunel. Ich oczom ukazuje się prawdzie apokaliptyczny obraz. Wszędzie ruiny i szkielety ludzkie. Punisher wyrusza wykonać ostatnią krwawą misję nim zginie od promieniowania, które wchłonął. Cel: bunkier w Nowym Jorku. Gdy docierają na miejsce widzą wielkie niegdyś miasto w totalnej ruinie. Na swej drodze nie spotykają nikogo żywego. Nawet owady wyginęły. Bunkier znajduje się dziewięćdziesiąt pięter pod powierzchnią miejsca gdzie stały wieże WTC. Okazuje się, iż miejsce to wskazał mu pewien współwięzień, William Teacher, który brał udział w planowaniu tego bunkra. W sumie były takie cztery w USA. Gdy Frank i Paris przechodzą przez ukryte drzwi prowadzące do bunkra, zostają potraktowani gazem usypiającym. Pierwszy budzi się Punisher. Lekarka w skafandrze ochronnym zaczyna wypytywać go kim są. Frank ubrawszy strój, który przyniosła lekarka chwyta za nóż lekarski i atakuje ją. Po chwili przybywają strażnicy tego bunkra. Punisher likwiduje obu i nakazuje lekarce obudzić Parisa. Następnie dokonuje na niej egzekucji.

Gdy nasi podróżnicy przechodzą przez kolejne pomieszczenia, eliminując napotkanych strażników, nasz główny bohater opowiada historie członków organizacji the Coven. Są nimi ludzie wielkiego biznesu. Niestety bardzo źli. Po cichu przejmowali władze nad światem. Ich fabryki zatruwały środowisko, ich interesy zamieniały całe kraje w niewolników. Jedynym celem jaki im przyświecał to wzbogacić się jak najwięcej. Prezydenci krajów stawali się ich marionetkami. Rozpoczynali wojny tylko po to by zarobić jak najwięcej. Aż w końcu doszli do przekonania, iż mogą robić co chcą. I w ten sposób doprowadzili świat do atomowego holokaustu.

Frank i Paris docierają do ostatniego pomieszczenia. Tam znajdują się ostatni członkowie organizacji the Coven. Punisher wyjaśnia im w jaki sposób dowiedział się o ich istnieniu oraz o tym bunkrze. Całą historie tej organizacji opowiedział mu przed śmiercią William Teacher. To on zaprojektował ten bunkier, jak również trzy pozostałe. Został osadzony w więzieniu Sing-Sing, gdyż chciał wyjawić światu fakt istnienia tej organizacji. Członkowie the Coven starają się przekonać Franka, iż tylko oni są w stanie ocalić rodzaj ludzki. Pozostałe kryjówki tej organizacji na całym świecie już nie istnieją. Tylko ta w Nowym Jorku posiada wystarczające środki do tego by ocalić ludzkość.

Punisher bez wahania pociąga za spust. Zabija wszystkich.

Następnie Frank odbywa rozmowę z Parisem. Ten wyjawia mu dlaczego trafił do więzienia. Okazuje się, iż pewien facet zlecił mu podpalenie kilku pustych budynków. Chciał w ten sposób wyłudzić odszkodowanie. Niestety te budynki znajdowały się w pobliżu przedszkola. Kilkanaście dzieci spłonęło żywcem. Paris zostaje uduszony przez Punishera.

Po chwili nasz bohater wychodzi z bunkra. Dookoła wszędzie są płomienie. Przechodząc przez nie wraca wspomnieniami do dnia gdy zamordowano jego rodzinę. Paląc się podąża wzdłuż płonących ruin i wszechobecnych ludzkich szkieletów.

Koniec.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.