Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #123

Iron Man #123

Iron Man #123

"Casino Fatale!"

Postacie
Cytat

Bethany Cabe: "(...) Just what are you smiling about?"
Tony Stark: "Oh, nothing, I was just wondering, what a body-guard would look like in Aqua Chiffon...?"

Streszczenie

Lecąc nad Nowym Jorkiem, Stark wraca myślami do rzeczywistości [ostatnio dużo wspominał, patrz poprzedni numer - przyp. Foxdie]. Musi wymyślić, jak uporać się z problemem S.H.I.E.L.D. chcącego wykupić jego firmę i ostatnimi problemami ze zbroją. W tym momencie dopalacz w jednym z butów przestaje działać. Z działającym jedynie prawym butem, Tony traci stabilność i przebija się przez budynek, na szczęście nie raniąc żadnego cywila. Aby nie dokonać większych zniszczeń, Stark próbuje wylądować w wodzie, ale uderza w taflę pod złym kątem, przez co odbija się od powierzchni. W akcie desperacji postanawia po prostu wyłączyć zasilenie i liczy, że przeżyje upadek. Po "wylądowaniu" na podwórku jednego z bloków na Long Island, Tony cieszy się, że przetrwał upadek. Sprawdza niedziałającego buta, na którym nie ma śladów zewnętrznych zniszczeń, a obwody zdają się już funkcjonować bez problemu. Postanawia ponownie wzbić się w powietrze. Udaje mu się dotrzeć to swojej siedziby w Stark International. Od razu postanawia zająć się przeglądem technicznym zbroi. Po dwóch godzinach testów okazuje się, że wszystko jest w porządku. Pomimo tego, Tony postanawia poddać zbroję ostatniemu testowi. Przez następną godzinę Stark sprawdza swoje dzieło, poddając je testom na sali treningowej. Każdą próbę zbroja przechodzi bez najmniejszego błędu, wszystko jest w stu procentach sprawne. Tony jest podirytowany nie znalezieniem przyczyny ostatnich dysfunkcji. Postanawia odłożyć na jakiś czas zbroję i "zrelaksować" się przy rozwiązywaniu problemów w swoim prywatnym życiu.

Kilka pięter wyżej Bethany w związku z katastrofą samolotu [patrz Iron Man #120 - przyp. Foxdie] próbuje dowiedzieć się czegokolwiek na temat stanu Starka od jego sekretarki, pani Arbogast. Kobieta jednak milczy. Gdy rudowłosa zaczyna być coraz bardziej natarczywa, zjawia się sam Tony Stark. Zabiera oczekującą na niego pocztę, a przy okazji pyta się Beth o stan Rhody’ego. Kobieta jest wściekła, że Stark tak lekceważy człowieka, który uratował mu życie, narażając swoje własne. Tony nie zamierza "robić scen", zabiera więc Beth do swojego gabinetu.

Beth zarzuca Tony’emu, że jest niewdzięcznikiem. Ten próbuje załagodzić sytuację i dziękuje za przybycie na ratunek [patrz Iron Man #120 - przyp. Foxdie]. Stark polewa sobie drinka. Pijąc go, wysłuchuje Beth, która ma wątpliwości co do profesjonalizmu jego "żelaznego" ochroniarza. Sama jest współwłaścicielką firmy ochroniarskiej. Tony uśmiecha się, słuchając jej wywodu. Kobieta pyta go, co wywołało ten uśmiech, po czym otrzymuje kokieteryjną odpowiedź [patrz cytat numeru - przyp. Foxdie].

Tony wraz z Beth rozkoszuje się kolacją w restauracji jednego z kasyn. Kobieta czuje się onieśmielona całą oprawą, ale Tony zapewnia, że przynajmniej tyle może zrobić w ramach przeprosin za swoje zachowanie. Bethany porusza temat walizki, którą Stark ma ze sobą. Ten szybko zmienia temat i zabiera się do otwarcia kolejnej butelki szampana. Kobieta zwraca mu uwagę, że wypił już za dużo i proponuje jakąś inną formę odreagowania. Tak oto Tony próbuje pobrać pięć tysięcy dolarów w żetonach, ale kasjer nie chce przyjąć czeku in blanko i sprawdza go u menadżera. Ten widząc podpis, każe swojemu podwładnemu wydać Starkowi, ile tylko zechce.

W innej części budynku. Mężczyzna w płaszczu zatacza się w stronę dwóch ochroniarzy strzegących wejścia dla personelu. Gdy próbują pomóc nieznajomemu, okazuje się, że jest nim Blizzard, który zamienia obu w bryły lodu. W tym momencie zjawiają się Whiplash i Melter. W trójkę mierzą się z zamiarem otwarcia tytanowego sejfu. Łącząc swoje moce, udaje im się dostać do środka, jednocześnie uruchamiając alarm.

Tony, słysząc alarm, zostawia Beth przy stole z ruletką i biegnie ze swoją walizką w ustronne miejsce. Po raz kolejny, potrącając po drodze znaną sobie starszą panią [patrz Iron Man #120 - przyp. Foxdie], która akurat miała szczęścię przy "jednorękim bandycie".

Złowieszcze trio powstrzymuje ataki coraz większej liczby strażników. Gdy wydaje im się, że są na dobrej drodze do bezpiecznej ucieczki, zostają zaatakowani przez Iron Mana. Blizzard wystrzeliwuje w Irona garść lodowych sopli, ale jego usprawniona od czasu ostatniej potyczki z nim zbroja bez problemu przyjmuje atak. Whiplash rzuca w Starka kołem od ruletki, ale i to nie robi na nim wrażenia. Iron Man odpłaca się, rzucając w niego całym stołem od ruletki. Ten podnosi się i chwyta swoim biczem za nogę przeciwnika. Tony używając stabilizatorów uderza przeciwnikiem w podłogę. Wtedy do akcji wkraczają Blizzard i Melter. Obwody zbroi nie są w stanie poradzić sobie z tak dużą różnicą temperatur, przez co Iron Man zostaje unieruchomiony. Melter poleca Whiplashowi zabrać łup i uciekać, ten jednak zamierza zniszczyć Iron Mana.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Iron Man #123

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.