Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #120

Iron Man #120

Iron Man #120

"The Old Man and the Sea Prince!"

Postacie
Streszczenie

Tony Stark podróżując samolotem prosi stewardesę o kolejnego drinka. Kobieta sugeruje, że wypił już za dużo, ale Stark nalega. W oczekiwaniu na realizację zamówienia Tony usprawiedliwia się, że teraz pije za dwóch. Przypomina sobie ostatnie wydarzenia: potyczkę ze Spymasterem, walkę ze zbuntowanymi agentami S.H.I.E.L.D., uratowanie Helicarriera przed rosyjskimi rakietami i cios zadany przez Fury'ego, który próbował wykupić pakiet kontrolny jego firmy, aby wznowić produkcję broni dla armii.

W czasie, gdy Tony popija kolejnego drinka, inni pasażerowie widzą przez okno lecący w ich stronę czołg. Pojazd "przecina" skrzydło samolotu, który zaczyna spadać. Tony chwyta swoją walizkę i szybko przechodzi do łazienki, po drodze potrącając starszą panią, gdzie zakłada zbroję. Już jako Iron Man wylatuje z samolotu i próbuje zapanować nad kierunkiem jego lotu. Udaje mu się w miarę "wylądować" maszyną na wodzie, po czym pomaga pasażerom w ewakuacji na pontony. Do rozbitków podpływają łodzie marynarki Stanów Zjednoczonych, dzięki czemu udaje się uratować wszystkich pasażerów, zanim samolot poszedł na dno.

Porucznik zaznacza, jakie to szczęście, że jego jednostki miały akurat ćwiczenia w pobliżu. Iron Man domyśla się, że "latający" czołg ma coś wspólnego z tymi ćwiczeniami. Wojskowy zabiera go na rozmowę na ten temat do swojego dowódcy.

Na wyspie gdzieś na południowym Atlantyku kapitan Hale wyjaśnia Iron Manowi, że miejsce, w którym teraz się znajdują, jest ściśle tajne i nie widnieje na żadnej z map. Gdyby ekolodzy dowiedzieli się o używaniu tego miejsca jako wysypiska dla radioaktywnych odpadów, rozpętaliby wojnę. Okazuje się, że gdy wojsko przywiozło kolejną dostawę zanieczyszczeń, natknęli się na farmera Hirama Dobbsa, który osiedlił się na wyspie. Żołnierze próbowali usunąć Dobbsa z zagrożonego terenu, ale wtedy zjawił się Sub-Mariner i zaatakował ich, rzucając przy okazji czołgiem, który trafił w samolot. Kapitan nie ma pojęcia, dlaczego władcy Atlantydy tak zależy na nieszczęściu Dobbsa. Iron Man za namową żołnierza postanawia zająć się problemem. Gdy Stark odlatuje, Kapitan mówi swojemu żołnierzowi, że może uda im się pozbyć dwóch dziwaków, którzy przy okazji walki zniszczą wyspę wraz z jej sekretami.

Iron Man nadlatuje nad farmę Dobbsa, gdzie stoi jej mieszkaniec w asyście Namora. Chociaż Stark próbuje rozmawiać, Sub-Mariner rzuca w niego głazem. Ten z powodu spowolnionego przez alkohol refleksu nie zdąża wykonać uniku. Pod upadku na ziemię, Iron Man rzuca się do ataku, posyłając Namora daleko w pole. Walka przenosi się w powietrze. Wtedy Iron Man zostaje postrzelony przez Dobbsa. Chwila dezorientacji Tony’ego wystarcza Namorowi, aby ściągnąć go wprost do oceanu.

Piętnaście minut wcześniej, lotnisko Stark International na Long Island. Rudowłosa Beth rozmawia z Rhodym, gdy ich rozmowę przerywa wiadomość od pani Arbogast o katastrofie samolotu, którym leciał Tony. James wraz z Beth wsiadają do helikoptera.

Gdzie indziej, Iron Man toczy pojedynek z księciem Atlantydy w jego środowisku. Zaślepki z pleksi szczelnie chronią oczodoły i otwór na usta w zbroi. Jednak ma on szansę na wygranie z Sub-Marinerem pod wodą. Używając mikrofal Stark podgrzewa otaczającą go wodę, co osłabia Namora. Następnie z pomocą repulsorów w dłoniach i nogach odrzuca przeciwnika. Następnie szybko zmierza w stronę brzegu, gdyż ostatni manewr kosztował go prawie cały zapas energii.

Gdzieś na lądzie. Hammer otrzymuje od swoich pracowników informację, że pierwsza faza projektu powiodła się w stu procentach. Mężczyzna upewnia się jeszcze, że Iron Man nie ma pojęcia o tym, że jest manipulowany, po czym poleca przejść do drugiej fazy.

Iron Man wciąż znajduje się pod powierzchnią wody, gdy jego osłony z pleksi nagle otwierają się, a jego hełm wypełnia woda. Dusząc się Tony Stark powoli opada na dno, co oznacza, że faza druga powiodła się.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Iron Man #120

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.