Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #10

New Thunderbolts #10

New Thunderbolts #10

"Purple Regin" - part 1: "Of Mice And Maze"

Postacie
Cytat

Killgrave: "All of you have to do what I tell you to. You might think that becomes boring after a while, but really... It doesn't!"

Streszczenie

Melissa i Swordsman biegną przez miasto, ścigani przez rozwścieczony tłum. On zastanawia się, jak to możliwe, że wszyscy ci ludzie wciąż znajdują się pod kontrolą Purple Mana, skoro przebił go mieczem, ale nie mają czasu na zastanowienie się nad tym, bo zostają otoczeni. Stwierdza, że przydałaby się fala dźwiękowa, ale Melissa wciąż nie odzyskała pełnej siły głosu. Widząc jednak, że alternatywą jest walka wręcz, a to niesie ryzyko skrzywdzenia niewinnych obywateli, decyduje się spróbować czegoś innego. Atakujący nagle padają na ziemię, łapiąc się za uszy, a Songbird wyjaśnia, że użyła infradźwięków, które drażnią ucho wewnętrzne, ale nie może utrzymać długo tego tonu. W tej sytuacji, Swordsman uznaje, że pora się wycofać i z pomocą miecza wciąga oboje na dach najbliższego budynku. Na ulicy pojawia się policyjny transporter opancerzony, a dowódca jednostki Code: Blue wzywa ich do poddania się w imieniu mistrza, a po chwili dodaje, że są aresztowani za morderstwo. Swordsman zauważa, że jakoś zbyt szybko dowiedzieli się o śmierci Killgrave'a, więc wszystko to musi być częścią jakiegoś większego planu.

Reporterka telewizyjna informuje na żywo o tragicznej śmierci trzynastu studentów ESU, spowodowanej udarem mózgu, który został wywołany przez infradźwięki, zaś podejrzaną jest inna studentka uniwersytetu, znana jako Songbird z Thunderbolts. Purple Man wyłącza telewizor w akademiku i stwierdza, że urządzenie Tinkerera nie zadziałało jak należy, ale trzynastka musi wystarczyć. Niechętnie żegna się ze ślepo oddanymi mu studentkami oznajmiając, że czekają na niego myszy w labiryncie.

Melissa i Swordsman kryją się przed policyjnymi kulami na dachu, jednocześnie zastanawiając się, dokąd mogą uciec, jeśli Killgrave kontroluje całe miasto. Nagle, ktoś zabiera policjantom broń z nadludzką szybkością, a wokół dachu wyrasta lodowa osłona. Thunderbolts opanowują zamieszanie na ulicach, a tymczasem MACH IV ląduje na dachu, by wypytać, co się stało naprawdę. Swordsman wyjaśnia, że to robota Purple Mana, ale Abe nie chce uwierzyć, bo pamięta, że jego feromony działają na krótkim dystansie. Nie czekając na dalsze wyjaśnienia, Joystick rzuca się na Swordsmana i oboje spadają z dachu. Chwyta ich Atlas, który mówi, że dobrze znał oryginalnego Swordsmana, więc ma wielką ochotę zgnieść jego naśladowcę, ten jednak zaskakuje go, zadając cios, który prawie przecina go na pół i sprawia, że zaczyna krwawić energią jonową. Upadając, Erik próbuje zmiażdżyć Swordsmana, ale ten unika jego pięści, zeskakując na ziemię. Wpada jednak wprost na Radioactive Mana, który zatrzymuje rękami jego miecz, gdy zadaje cios i próbuje stopić adamantowe ostrze promieniowaniem. Swordsman zaskakuje go, przepuszczając przez ostrze falę energii, która odrzuca Chen Lu. Widząc to, Photon jest pod wrażeniem, ale odmawia, gdy MACH IV wysyła go do walki twierdząc, że czeka na właściwy moment. Tymczasem zastanawiają się, jakim cudem Swordsman jest tak dobrze przygotowany do walki z nimi, a Melissa stwierdza, że może idzie mu lepiej, bo wszyscy są pod kontrolą Purple Mana. Abe dochodzi do wniosku, że nie jest to wykluczone, bo przecież nie zdawaliby sobie sprawy, gdyby tak było, ale Genis przypomina, że ma Kosmiczną Świadomość, dzięki której wiedziałby o tym. Mel zauważa jednak, że Kosmiczna Świadomość nie ostrzegła go przed atakiem Jostena [New Thunderbolts #1 - Gil], a gdy Photon twierdzi, że nie wie, o czym mówi, atakuje go falą dźwiękową i zauważa, że tego również nie przewidział. Blizzard zauważa ten atak i zastanawia się, co może oznaczać, ale zwijający się z bólu obok Atlas mówi, że nie mają na to czasu i każe się otoczyć lodem. Donnie spełnia polecenie, nie bardzo wiedząc, jaki ma cel, a jego lodowa ściana zostaje rozerwana przez eksplozję, gdy tylko zostaje ukończona. Cała energia jonowa, będąca ciałem Atlasa, rozproszyła się w eksplozji. Zadowolony Purple Man obserwuje wszystko przez okno stojącej nieopodal limuzyny i stwierdza, że wyszło lepiej, niż zaplanował.

Speed Demon atakuje Swordsmana, oskarżając o zabicie Jostena, ale ten wyjaśnia, że wcale nie zginął, a jedynie rozproszył się. Abe uznaje, że ich przeciwnik wie o nich zbyt wiele i podejrzewa pułapkę. Po chwili zastanowienia, Melissa również dochodzi do wniosku, że to Killgrave zmusza ich do walki między sobą i wykrzykuje to tak, by wszyscy słyszeli. Walczący zatrzymują się, a zadowolony Purple Man wychodzi z samochodu stwierdzając, że ta zabawa nigdy mu się nie znudzi. MACH IV i Speed Demon wyciągają wnioski z sytuacji i odkrywają, że Killgrave potrzebuje zewnętrznego źródła, by kontrolować cały Manhattan oraz przenośnika, na który najlepiej nadaje się woda. Sanders rusza więc na poszukiwanie czegoś, co mogłoby wpuszczać feromony do sieci wodociągowej. Tymczasem, Abe zabiera Melissę z dachu i zbiera resztę grupy na małą burzę mózgów. Mel twierdzi, że Killgrave był obecny podczas ich walki z Fathom Five i to on zmusił Erika, by zaatakował Genisa, wpływając jakoś na nich obu. Gdy dowiedziała się o tym, zamierzał ją zabić, ale uratował ją Swordsman. MACH IV pyta, skąd Swordsman miałby wiedzieć o jego planach, a w tym samym momencie wyżej wymieniony zaskakuje go od tyłu i przebija mieczem. Przeprasza i mówi, że nie kontroluje swoich ruchów, ale zaraz przykłada miecz go gardła Genisa. Mal rzuca się na pomoc Jenkinsowi i każe Blizzardowi zamrozić ranę. Tymczasem, Swordsman przeprasza znowu i jednym ruchem podcina gardło Photona, który zaczyna emanować energią. W tej chwili pojawia się jednak inna fala energii, która pochłania wszystko i wszystkich.

Genis-Vell jest szeregowcem milicji Kree patrolującym ziemskie miasta w świecie rządzonym przez House of M.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.