Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #280

Iron Man #280

Iron Man #280

"Technical Difficulties"

Postacie
Streszczenie

"Galactic Storm" dobiegł końca. Ale teraz, przez techno-organiczny pasożyt, który trawi Tony'ego, z każdym założeniem zbroi jest on bliższy śmierci. Stark siedzi w biurze i rozmawia ze swoim przyjacielem Rhodesem. Mówi, że noszenie kosmicznej wersji zbroi bardzo pogorszyło jego stan, zdejmuje przy tym strój. Całe ciało ma pokryte pasożytem. Do tego jest zrezygnowany, wie, że umrze i nie może nic z tym faktem zrobić. Jim przypomina mu, że jest geniuszem, i że póki żyje, jest nadzieja. Stark jednak jej nie ma. Mówi, że zostanie zabity przez dwie rzeczy, które kocha - naukę i technologię.

Dziwne postaci oglądają Starka na ekranie swoich monitorów. Przygotowują się do wyłowienia go z jego strumienia czasu. Po chwili faktycznie Iron Man pojawia się na ich platformie przesyłowej. Jednak nie wszystko idzie po myśli tajemniczych ludzi. Wyładowania ze zbroi Starka niszczą obiekty wokół niego. Dopiero po chwili udaje się je uspokoić. Wściekły Stark chce wyjaśnień, zamiast nich jednak widzi, jak znajdujący się wokół niego ludzie oddają mu cześć, kłaniając się. Po chwili Anthony pada nieprzytomny na ziemię.

Gospodarze Starka troskliwie się nim zajmują, z pobożną czcią zdejmują mu hełm. Po chwili Tony odzyskuje przytomność, widzi otaczających go ludzi. Ich przywódca, Sysop, wita Starka w XXVIII wieku. Mężczyzna od razu tłumaczy Iron Manowi, dlaczego go sprowadzili - ma zapobiec holokaustowi, który zniszczy całe życie na planecie. Tony chce wiedzieć, dlaczego sprowadzili jego, skoro mogli wybrać choćby Richardsa, czy nawet kogoś z ich przyszłości. Sysop mówi, że sprowadzili go, bo to on jest ich przodkiem, bogiem. Nazywają siebie "The Stark".

Sysop opowiada historię swojego ludu. Kiedyś byli prymitywnymi mieszkańcami świata niewiele różniącymi się od zwierząt. Pewnego dnia Iron Man rozbił się na powierzchni planety. Przodkowie Sysopa znaleźli zbroję i dzięki niej cała ludność w ciągu jednego pokolenia przeszła z epoki kamienia łupanego do ery fuzji nuklearnej. Cała rasa zaczęła czcić Starka jak boga, bowiem to dzięki niemu zapoczątkował się tak wspaniały rozwój. Od razu też powstała ukryta kasta nazywająca się Programmers, powierzono im zadanie obserwowania tego, który był odpowiedzialny za ich rozwój.

Stark słucha wszystkich opowieści, jest jednak sceptyczny. Sysop chce pokazać mu dowód, który potwierdzi prawdziwość jego słów. Zabiera Tony'ego do pokoju kontrolnego pełnego monitorów. Pokazują one świat, ich świat, w którym wyniszczająca, trwająca pięćdziesiąt lat wojna, obejmie północno-wschodnią część kontynentu. The Stark tracą panowanie nad uzyskaną technologią i przez to stoją na krawędzi zagłady. Rozwijają się zbyt szybko, zbyt mocno niszcząc środowisko naturalne. Cała rasa umiera. Niektóre zbrojne bandy, jak Barbarians, specjalnie polują na Programmers. Sysop mówi Starkowi, że przewidują dwa możliwe warianty przyszłości. Jeden z nich zakłada, że cała rasa wymrze w ciągu pięciu pokoleń. Druga wersja jest równie zła, 3/4 populacji umrze, a ci, którzy przeżyją, staną się krwiożercą rasą zagrażającą galaktyce. Sysop chce, żeby Stark pomógł zakończyć wojny i przywrócił pokój, uważa go bowiem za boga, który może wszystko. Tony jest przerażony zadaniem, jakie przed nim postawiono, nie może jednak nie spróbować pomóc. Prosi, żeby zostawić go samego.

W prywatnej kwaterze Tony przegląda dane na temat świata. Nie są one optymistyczne. Po chwilowym ataku gniewu zaczyna czuć się odpowiedzialnym za obcy świat i jego dzieci. W następnych dniach Tony nie przestaje pracować. Udaje mu się opracować nowe strategie klimatyczne i utylizacyjne. W końcu dochodzi do punktu, w którym symulacja przyszłości pokazuje, że świat ma szansę przetrwać. W tym momencie w bazie rozlega się alarm - Barbarians atakują.

Uzbrojeni w karabiny Barbarians atakują bezbronnych Programmers. Iron Man włącza się do walki. Z pomocą Sysopa, który zdobył broń, wrogowie zostają pokonani. Sysop każe Starkowi wrócić do swojego czasu, nie może zginąć, bo to wywołałoby czasową katastrofę. Po chwilowym wahaniu Tony zgadza się.

Stark staje na platformie przesyłowej, żegna się z Sysopem i obiecuje mu, że nie zapomni tego, co widział. Sysop rozmyśla, że na szczęście dla Starka podróże w czasie powodują zaniki pamięci. Nagle do bazy wkracza nowa grupa Barbarians. Tony, jako ich stwórca, każe rzucić im broń i dołączyć do Programmers. Ci jednak uważają go za uzurpatora i otwierają ogień. Sysop wysyła Starka do jego czasu i detonuje ładunek, który niszczy bazę.

Dla Rhodesa minęły zaledwie części sekundy. Nagle pojawia się przed nim błysk i Tony zjawia się w swojej zbroi. Stark leci z nóg powtarzając, że muszą pamiętać, żeby nie powtórzyć tych samych błędów. Iron Man pada na podłogę nieprzytomny, nie zdążył powiedzieć przyjacielowi, co mają pamiętać.

Autor: redevil

Galeria numeru

Iron Man #280

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.