Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #15

Avengers: The Initiative #15

Avengers: The Initiative #15

"The Only Good Skrull..."

Postacie
Zapowiedź

W czasie, gdy New i Mighty Avengers są uwięzieni w Savage Land, Avengers Initiative musi stawić czoła pierwszemu poważnemu uderzeniu Secret Invasion. Tutaj, na polu walki, kadet z największym sekretem musi wybrać, jak czerwona [albo zielona] jest naprawdę jego krew. Bohaterowie upadną. Bohaterowie zginą. I jeden powróci. Wszystko to i: Nowe tchórzliwe poniżenie Ant-Mana. Nowe zagrożenie dla War Machine i 3-D Man dostaje naprawdę "zabójczą załogę" [Skrull Kill Krew]!

Cytat

Crusader: "As long as I wish it, you'll stay alive."

K'Rtem: "But what if I do not wish it, Z'Reg?"

Crusader: "Don't say that. He loves you."

K'Rtem: "I know. But I can see... you no longer love him."

Streszczenie

Widząc, że jest otoczony przez Skrullów, 3-D Man natychmiast oświadcza, że te krzyki o inwazji to tylko element ćwiczeń jego nowej grupy. Zauważa też, że jedyną osobą wyglądającą jak człowiek jest Crusader, więc odciąga go na stronę i mówi, że są jedynymi ludźmi w bazie opanowanej przez Skrullów. Crusader jest zaskoczony, że jego sztuczka ze zmianą polaryzacji gogli zadziałała, ale wie też, że musi się trzymać blisko Delroya, bo inaczej wpływ Freedom Ring zaniknie. 3-D Man chce, żeby pomógł mu zawiadomić Avengers, więc wykorzystuje okazję, by pozbyć się go z bazy i namawia, żeby zabrał jeden z Quinjetów i poleciał do Nowego Jorku. Pomaga mu się dostać do samolotu i natychmiast znika z pola widzenia. Start nie pozostaje niezauważony, ale Delroy oświadcza, że wyrusza z tajną misją, więc wieża kontrolna pozwala mu odlecieć. Wiedząc, że nie zdemaskuje Skrulla na ekranie, postanawia zaczekać z komunikacją, a potem wpada na pomysł, że najlepszym sprzymierzeńcem będzie oryginalny 3-D Man, więc postanawia udać się do Nowego Meksyku. Gdy jest w drodze, nagle rozlega się komunikat o awarii systemów i Quinjet spada.

Ten sam komunikat o awarii technologii Starka [patrz: Secret Invasion #1 - Gil] rozlega się także w Camp Hammond. Wyłącza się system podtrzymywania życia w kwaterze Jima Rhodesa, więc War Machine resztkami sił czołga się po korytarzu, błagając o pomoc. Jedyną osobą, na jaką trafia, jest Baron von Blitzschlag, jednak zarzeka się, że woli umrzeć, niż przyjąć pomoc od nazisty. Baron oświadcza, że życie w Ameryce nauczyło go tolerować kolorowych i chce uratować mu życie, by mogli zostać przyjaciółmi. Ładuje akumulatory Rhodesa wyładowaniem ze swojego wózka i przywraca mu sprawność, jednak War Machine nie jest zachwycony takim obrotem sprawy.

Gauntlet prowadzi swoich rekrutów w bezpieczne miejsce, by mogli przeczekać kryzys, jednak oni domagają się informacji i udziału w akcji. Mówi im więc, że zostali odcięci i nie wiedzą, co się dzieje, a wtedy pojawia się Yellowjacket, ostrzegając o ataku obcych. Crusader zaczyna wątpić w swoje wcześniejsze podejrzenia, ale wpada na pomysł, by zmienić swój wzrok tak, aby demaskował Skrullów i odkrywa prawdę o Pymie, jednak nie wie, co powinien zrobić. Rekruci palą się do akcji, więc instruktorzy decydują się wyruszyć z całym oddziałem do Nowego Jorku. Tylko Ant-Man stwierdza, że woli nie ryzykować i ukrywa się w toalecie. Wyruszając pod komendami Gauntleta, Crusader zaczyna wspominać swój trening w armii Skrullów.

Ich instruktor również był surowy, ale opiekuńczy na swój sposób i starał się przygotować żołnierzy do wielkiej wojny. Pewnego dnia, jego przyjaciel - K'Rtem - oświadczył, ze został wybrany do udziału w tajnej operacji przeciwko Ziemianom, ale Z'Reg przebił tę nowinę mówiąc, że sam został wybrany do infiltracji Ziemi. Jego misja miała polegać na szpiegowaniu Avengers, jednak gdy przybył na Ziemię, okazało się, że grupa została rozwiązana. Nie wiedząc, co ma robić i nie mając możliwości kontaktu z bazą, zaczął improwizować. Wypożyczał DVD z materiałami o Avengers i oglądał je całymi godzinami, nabierając szacunku dla przeciwników, a przy okazji też do ziemskich przekąsek. Dziewczyna z wypożyczalni okazała się wielką fanką bohaterów, więc wkrótce zaczęli razem oglądać filmy i ani się obejrzał, jak zakochał się w niej. Któregoś dnia odkrył, że jego sąsiad jest początkującym superbohaterem o pseudonimie Freedom Ring. Tak był nim zafascynowany, że ujawnił prawdę o sobie i zaczął go trenować, twierdząc przy tym, że wyrzekł się swojego pochodzenia i poświęcił obronie Ziemi. Im dłużej byli razem, tym bardziej stawało się to prawdą, jednak wkrótce Freedom Ring zginął w walce z Iron Maniakiem. Z'Reg uhonorował go zwyczajem Skrullów, przejmując jego broń - pierścień stworzony z fragmentu Cosmic Cube. Wkrótce potem pomógł pokonać Titannusa i po raz pierwszy spotkał się z nowymi Avengers [wszystko to stanowiło większą część serii Marvel Team-Up vol.3 - Gil]. Będąc pod wrażeniem tego spotkania postanowił poświęcić wszystko, by zostać cenionym bohaterem i gdy tylko nadarzyła się okazja, wstąpił do Inicjatywy.

Wspominki przerywa mu krzyk sierżanta, gdy docierają do Nowego Jorku, gdzie wrze bitwa z najeźdźcami. Rekruci rzucają się w wir walki, ale Crusader waha się i postanawia zostać na uboczu, pomagając cywilom. Zostaje jednak namierzony przez jednego z super-Skrullów, który atakuje go połączonymi mocami członków Alpha Flight. Gdy jednak stają twarzą w twarz, Skrull rozpoznaje bliznę na twarzy Z'Rega, którą sam mu zadał i okazuje się, że to nikt inny, jak jego dawny przyjaciel - K'Rtem. Crusader rozpoznaje go, ale nie jest w stanie powstrzymać instynktownego ataku i przebija go pazurami, które sobie stworzył. Obiecuje rannemu przyjacielowi, że utrzyma go przy życiu z pomocą pierścienia, ale tamten odpowiada, że woli honorową śmierć w pojedynku. Z'Reg musi uszanować życzenie przyjaciela, który umiera w jego ramionach. Widząc to, Gauntlet każe mu wracać na pole bitwy i zachowywać się jak bohater, a nie rozczulać się nad wrogiem. Crusader wykonuje polecenie i podejmuje decyzję: teraz jest bohaterem i obrońcą Ziemi. Wyrzeka się swojego dziedzictwa, symbolicznie usuwając bliznę, którą nosił z dumą.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #15 Avengers: The Initiative #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.