Avalon » Serie komiksowe » Iron Man » Iron Man #231

Iron Man #231

Iron Man #231

"Stark Wars” Chapter 7: “Reborn again”

Postacie
Streszczenie

Wiadomości. Wojsko poinformowało media o śmierci Iron Mana. Stark żyje, bowiem nie było go w zbroi, gdy Firepower ją zniszczył. Niemniej podczas wcześniejszej walki Tony doznał poważnych urazów - ma złamaną rękę, żebra i przetrącone kolano.

Rhodey znajduje pozytywny aspekt całej sprawy - Tony będzie miał czas, by zbudować lepszą zbroję. Jednak Stark stwierdza, że Iron Man umarł dla świata i chce, żeby tak zostało.

Na pustyni żołnierze w dalszym ciągu testują zbroję Firepower. Ostrzeliwują ją z rakiet, te jednak nie robią nawet rysy na pancerzu. Gdy na miejsce przybywają Boynton i Meade, Cord mówi im, że nie odda zbroi, a jeśli spróbują ją odebrać, to opinia publiczna dowie się, że armia zbudowała maszynę nie jako żołnierza zdolnego przeciwstawić się super bohaterom, a jako doskonałego kontrolera zamieszek. Senator słysząc to szybko traci ochotę do odebrania zbroi, generał jednak jest nieugięty, chce, żeby Firepower znalazł się na ciężarówce. Taggert jednak, na rozkaz Corda, niszczy wóz. Cord wygrywa i zostawia zbroję sobie.

Stark Enterprises. Stark wraca do kierowania swoim biznesem. Ogłasza, że ciemne chmury zbierające się nad firmą w końcu zostały przegonione.

Kilka tygodni później. Zebranie grupy Martsena przerywa pojawienie się Corda i Firepowera. Biznesmen nalega, żeby zamiast oferty Starka zgromadzeni wybrali jego propozycję.

Accutech, firma należąca do Starka. Niezidentyfikowana osoba niszczy, wysadzając w powietrze, całą dostawę, a następnie odlatuje.

Kilka dni później Stark dogląda jednej z dostaw i rozmawia z Jimem o tym, że firmie idzie coraz gorzej. Ktoś sabotuje jej działanie. Nagle dostawa wybucha i na miejscu zjawia się Firepower. Taggert puszcza przez głośnik nagrane słowa Corda. Edward mówi Starkowi, że w akcie zemsty za wcześniejsze przejęcie jego firmy i zrujnowanie mu życia, teraz zabierze mu Stark Enterprises. Nagranie kończy się i Jack przypomina Tony'emu, że nie ma już ochroniarza - Iron Mana - więc lepiej dla niego, jeśli zacznie robić to, co mu się każe. Po chwili Firepower odlatuje, a Tony zwieszając głowę mówi, że idzie do domu.

W następujących po tym wydarzeniach tygodniach Tony zamyka się w swoim domu i konstruuje nową zbroję, wymyślając przy tym wiele nowych rozwiązań. Zabezpiecza ją przed próbą skradzenia jej tajemnic.

W końcu nowa zbroja Iron Man zostaje zbudowana. Tony ma zamiar zając się Firepowerem, a następnie chce zniszczyć zbroję, bo boi się, że ta wpadnie w niepowołane ręce.

Uroczyste otwarcie nowej fabryki Starka zakłóca pojawienie Firepowera. Taggert ma zamiar przestraszyć ludzi, aby nie pracowali dla Starka. Nagle jednak pada na ziemię trafiony promieniem lasera. Na scenę wkroczył "nowy" Iron Man. Taggert jest zdziwiony, że Tony zatrudnił kolejnego głupca. Nowa zbroja Starka zakłóca naprowadzanie zbroi Firepower. Taggert jednak wystrzeliwuje rakiety "na ślepo", Iron Man niszczy je laserem. Od razu szybko wytwarza energetyczną tarczę, o którą rozbijają się promienie wystrzelone przez Jacka. Tony szybko strzela swoimi laserami, trafia przeciwnika i ten spada. Iron Man szybko podlatuje do opadającego Taggerta i potężnym ciosem przyspiesza jego upadek. W akcie desperacji Jack strzela wszystkim, co ma, jednak dzięki niesamowitej szybkości nowej zbroi Iron Mana broń Firepowera chybia. Taggertowi została już tylko jedna rakieta - ta z ładunkiem nuklearnym, celuje w przeciwnika i próbuje ją wystrzelić, jednak jego zbroja jest uszkodzona. Rakieta pozostaje na jego plecach. Na dodatek nie działa komenda nakazująca rakiecie rozbroić się, Taggert nie może też wyjść ze zbroi. Odliczanie wskazuje, że do wybuchu bomby pozostało trzydzieści sekund.

Iron Man zastanawia się nad rozwiązaniem problemu, mógłby spróbować złamać kod nakazujący bombie zakończenie odliczania, ale to wymaga czasu. Stark kieruje zatem promienie, które działają jak impuls elektromagnetyczny, na wroga. Porażą obwody na sześć minut. Wszystkie obwody zbroi Firepower przestają działać, a bomba przestaje odliczać czas do eksplozji. Tony wie, że ma tylko kilka minut, jego pokładowy komputer zaczyna łamać kod przerywający sekwencję odliczania. Znajduje ją, w tym samym czasie zbroja Taggerta "ożywa", do eksplozji zostało dziewięć sekund. Tony szybko wprowadza do bojowej głowicy kod i rozbraja ładunek nuklearny.

Iron Man uspokaja zgromadzonych wokół nich ludzi, ze rozbroił bombę i zażegnał niebezpieczeństwo. Taggert obiecuje przeciwnikowi, że oprócz niego przyjdą inni i go pokonają go, tak jak on zrobił to z poprzednim Iron Manem.

Później. Tony rozmyśla. Nie może zniszczyć nowej zbroi, ktoś bowiem musi stać na straży niewinnych ludzi. Ktoś odpowiedzialny. Postanawia nie rezygnować z bycia Iron Manem. Kładzie się spać, po raz pierwszy od dawna robi to w spokojnym nastroju.

Autor: redevil

Galeria numeru

Iron Man #231

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.