Avalon » Serie komiksowe » Patsy Walker: Hellcat » Patsy Walker: Hellcat #1

Patsy Walker: Hellcat #1

Patsy Walker: Hellcat #1

"Snowball Effect" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Agentka S.H.I.E.L.D., Patsy Walker, musi znaleźć chętnych do wstąpienia do Initiative. Jest tylko jeden problem - chodzi o pilnowanie najzimniejszego stanu USA, Alaski. Spakujcie onuce! Gościnnie: Iron Man.

Cytat

Patsy na widok miasta na Alasce: "I've seen zombie cheerleaders with more spirit than this place."

 

Streszczenie

Patsy jest w swoim żywiole - znowu może przymierzać stroje i pozować, jak za dawnych, dobrych lat, kiedy była profesjonalną modelką. Niestety, tym razem robi tylko za żywy manekin w mieszkaniu swojego ekscentrycznego sąsiada - Rubena - który umila jej czas ciągłym marudzeniem i rozczulaniem się nad tym, jak jego rodzice nie rozumieją, dlaczego wybrał karierę projektanta mody. Nagle dzwoni jej komórka. Słysząc Iron Mana po drugiej stronie, Patsy daje mu do zrozumienia, że jest z kimś, kto nie zna jej sekretu i woli, by tak zostało, dlatego nazywa go Irenką. Lawirując między jej przenośniami i wybiegami, Tony proponuje nową posadę w ramach Inicjatywy dla 50 stanów. Z sobie tylko wiadomych powodów, Patsy jest przekonana, że wyjedzie na Florydę, więc kiedy słyszy, że chodzi o Alaskę, jest to jak kubeł zimnej wody. Próbuje znaleźć dobre strony propozycji, wyobrażając sobie, z kim będzie w grupie, ale i te nadzieje okazują się złudne, bo okazuje się, że ma jechać sama. Alaska jest słabo zaludniona, ale nadal potrzebuje ochrony, a jej umiejętność wyczuwania aktywności psychicznej pasuje do dziwnych wydarzeń, jakie ostatnio miały tam miejsce. Patsy zgadza się i zachowując entuzjazm pyta, czy przynajmniej podróż będzie pierwszą klasą.

Niestety, tu również się przeliczyła, bo na miejsce dostarcza ją wojskowy odrzutowiec, a pilot dostał rozkaz po prostu wysadzić ją, gdzie zechce. O ile podziwianie stada misiów polarnych jest niesamowitym przeżyciem, to brak sklepów z ciuchami i fast-foodów w okolicy zaczyna ją dobijać. W końcu trafiają na jakieś miasteczko, które jest równie dobrym miejscem, jak każde inne, by wylądować i się wypakować. Kiedy pilot wrzuca tony bagaży, Patsy postanawia się rozejrzeć i wkracza do najbliższego baru, gdzie zaczyna uważnie badać wszystko, spragniona lokalnych atrakcji, a przy tym ignoruje rozmowę miejscowych na temat dziwnego zachowania niedźwiedzi. Nokautując kuflem podstarzałego Eskimosa, który przyczepił się jej spódniczki, proponuje barmanowi sporą sumkę za pokazanie okolicy, a zwłaszcza tych niedźwiedzi, które jej również wydały się dziwne. Jest trochę zawiedziona, że zamiast psiego zaprzęgu czeka na nią skuter śnieżny, ale i to ją bawi - zwłaszcza, że niedoszły adorator próbuje ją gonić.

Po krótkiej podróży, już na pustkowiu, Patsy zauważa, że coś innego podąża za nimi. Tym czymś okazują się dwa wściekłe, ziejące ogniem, demoniczne misiofery [tak nazywamy skrzyżowanie niedźwiedzia z reniferem - Gil]. Patsy błyskawicznie zrzuca cywilne ciuchy, ujawniając ukryty pod nimi kostium, i rzuca się na bestie. Okazuje się, że potrafią mówić, ale to nie robi na niej większego wrażenia niż fakt, że jak się nimi zakręci, demon znika i zostaje sama skóra z rogami. Z zaskoczenia rzuca się na nią jeszcze jeden misiofer, a szamocząc się z nim, Patsy spada z klifu. Dwaj Eskimosi, obserwujący ją z dołu, jak dusi bestię szalikiem stwierdzają, że się nadaje i wzywają ogromnego, mackowatego potwora, który chwyta Hellcat.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Patsy Walker: Hellcat #1 Patsy Walker: Hellcat #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.