Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #3

Invincible Iron Man #3

Invincible Iron Man #3

"The Five Nightmares" - part 3: "Pepper Potts At The End Of The World"

Postacie
Zapowiedź

Iron Man musi poradzić sobie z synem starego wroga, młodym Ezekielem Stanem.

Cytat

Iron Man (kiedy Raiderzy chcą go aresztować): "I always wondered how long it would take me to decide to commit an international incident, when the chips were down. About seven seconds, apparently."

Streszczenie

Tajpej. Tony Stark w ostatniej chwili ratuje się przed eksplozją, wzywając pancerz Iron Mana. Przeraża go to, że wśród płomieni i śmierci widzi uśmiechającego się Ezekiela Stane’a. Wydostając się z budynku Iron Man rusza na poszukiwanie Pepper Potts. Odnajduje ją pod gruzami i widząc, że kobieta jeszcze żyje, kamień spada mu z serca. Po przybyciu służb ratunkowych umieszcza Pepper w karetce. Przed odjazdem ona mówi mu, że nie powinien był prosić jej o przyniesienie drinków jego towarzyszkom, a Tony przyznaje jej rację. Nagle w innym ambulansie zauważa Zeke’a Stane, który również przeżył eksplozję. W rozmowie z Marią Hill mówi, że jest pewny, że syn jego dawnego wroga odpowiada za ostatnie wybuchy, ale agentka S.H.I.E.L.D. przekonuje go, że nawet gdyby miał pewne dowody na jego winę, znajduje się poza swoją jurysdykcją.

Zeke budzi się w szpitalu i pomimo protestów lekarzy postanawia go opuścić. Pokonuje ochronę, demoluje budynek i wychodzi na ulicę, gdzie czeka na niego Sasha z samochodem. Mówi jej, że ostatnie implanty uratowały go przed śmiercią, ale ciepło przez nie wytwarzane jest za silne dla ludzkiego ciała. Decyduje, że będzie potrzebował pancerza, który będzie absorbował wydzielaną energię.

Gdzie indziej, lekarz badający Pepper mówi Tony’emu, że jego asystentka odniosła wiele drobnych obrażeń, z którymi sobie poradzi, ale dużym problemem jest odłamki znajdujące się blisko kręgosłupa i serca pacjentki. Jest ona na razie zbyt osłabiona, aby można było przeprowadzić operację i usunąć je, więc nie wie, co robić. Stark ma pomysł i wchodzi do pokoju Pepper, aby wyjaśnić jej sytuację. Mówi o odłamkach w jej ciele i chce, aby podobnie jak kiedyś jemu, wszczepić kobiecie elektromagnes, który będzie utrzymywał kawałki w miejscu.

W drodze do Tajpej Iron Man opowiada Hill i Duganowi o Obadiahu Stanie, ojcu jego obecnego wroga. Agenci S.H.I.E.LD. starają się znaleźć informacje na jego temat, ale Tony jest przekonany, że to im się nie uda. Dotarłszy do miejsca ostatniego zamachu zaczyna przeszukiwać gruzy i znajduje metalową pozostałość po zamachowcach, podobnie jak w Tanzanii. Nagle pojawiają się trzy postacie w pancerzach, które przypominają Starkowi Raiderów, z którymi kiedyś walczył. Przybysze chcą aresztować Iron Mana pod zarzutem udziału w zamachu, ale on nie ma zamiaru na to pozwolić i ucieka, zmierzając w kierunku międzynarodowej przestrzeni powietrznej. Po drodze skanery pancerza mówią mu, że przeciwnicy są całkowicie mechaniczni, więc nie musi być ostrożnym i będąc już poza terytorium Chin kolejno niszczy trzech Raiderów.

Tymczasem operacja Pepper zakończyła się powodzeniem. Lekarzowi nie podoba się, że kobieta jest utrzymywana przy życiu dzięki elektromagnesowi, ale Tony uważa, że skoro on został w ten sposób uratowany, to jest to dobre i dla jego asystentki. Zagląda do niej i pyta się, jak się czuje, na co ona odpowiada, że wydaje się niezwyciężona.

Gdzie indziej, Ezekiel Stane zakończył budowę nowego pancerza i uważa, że jest gotowy do zabicia Tony’ego Starka.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Invincible Iron Man #3 Invincible Iron Man #3 Invincible Iron Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.