Avalon » Serie komiksowe » Avengers/Invaders » Avengers/Invaders #3

Avengers/Invaders #3

Postacie
Zapowiedź

W starciu Króla Atlantydy z jej Księciem stawką jest przyszłość królestwa. Do tego poznamy kolejne wskazówki dotyczące tajemniczego pojawienia się Invaders w 2008 roku.

Cytat

Wolverine: "She's here."

Spider-Man: "What? Oh, yeah, you can smell her. Question: Do girls like it when you say that, Wolverine, or are they weirded out?"

Streszczenie

Zrozpaczony Namor patrzy na ruiny Atlantydy i boi się, że mógł zostać jedynym ze swej rasy. Nagle zauważa stado rekinów i podąża za nimi.

Waszyngton, pomnik Lincolna. New Avengers spotykają się z Spider-Woman i Dr. Strangem. Podobnie jak gdy oddała Starkowi ciało "Skrullektry", tak i teraz Jessica uważa, że postąpi właściwie, jeżeli dostarczy im informacje, dzięki którym uwolnią Invaders i odeślą ich w przeszłość. Strange tymczasem powstrzymuje zmiany w historii za pomocą swojej magii.

Dwóch Paulów Anselmów przechadza się po mieście, wymieniając informacje. Ten z przeszłości opowiada, jak tu trafił, a w zamian dowiaduje się, że po wojnie ożenił się ze swoją dziewczyną, doczekali się córki i wnuka, nazwanego Andrew ku pamięci człowieka, który uratował mu życie. Niestety, nikt inny z jego kompanii nie przeżył.

Namor wspomina, jak jego narodziny stały się paktem między dwoma ludami, gdy dociera do wraku Titanica, gdzie natyka się na kilku Atlantydów i samego siebie. Starszy Namor pamięta wydarzenia z podróżą w przyszłość, ale nie ma zamiaru pomóc Invaders. Ich kłótnia zamienia się w walkę, ale to Namor z przeszłości wygrywa i każe swym poddanym zgromadzić armię.

Hellicarrier lecący nad Waszyngtonem. Human Torch ogląda robota w swojej celi, wspominając własne powstanie. Agenci włączają robota i proszą, aby Jim im pomógł.

Biegnący korytarzami Bucky słyszy alarm i śledzi agentów biegnących do jego źródła - celi Capa. Powala ich i uwalnia go, po czym razem uciekają. Zatrzymują się dopiero, gdy odkrywają, jak wysoko się znajdują. Postanawiają wrócić po Torcha i Toro. Steve walczy z LMD agentów, a Bucky biegnie ich znaleźć. Po drodze trafia na Starka z tarczą Rogersa w dłoni, który próbuje wyjaśnić, że nie muszą walczyć. W odpowiedzi strzela z bliska w tarczę tak, że Tony leci na ścianę i traci przytomność. Zabiera tarczę - tylko jeden człowiek jest jej godzien.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Avengers/Invaders #3 Avengers/Invaders #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.