Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #27

Wolverine: Origins #27

Wolverine: Origins #27

"Son Of X" - part 2

Postacie
Zapowiedź

W numerze poznamy tajemniczą przeszłość syna Logana. Wychowany w klanie zabójców, od najmłodszych lat pobierał nauki od najlepszych. Tak przynajmniej mu się wydawało. Wszystko zmieniło się w dniu, w którym Wolverine wtargnął do tajnej organizacji. Prawdziwa możliwość sprawdzenia swoich umiejętności właśnie nadeszła.

Cytat

Burr (mówiąc o Dakenie wybijającym jego rekrutów): "We got a problem, Hudson."
Hudson: "How big of a problem?"
Burr: ""Hmm... Little under six feet, maybe?"

Streszczenie

Jaskinie niedaleko Newell. Przykuty do ściany Wolverine słucha jednego ze zmutowanych Japończyków, który wini go za to, co się stało z nim i jego towarzyszami. Kiedy po zniszczeniu laboratorium okazało się, że ich modyfikacje nie pozwalają im umrzeć, zaczęli szukać swoich rodzin, ale nie znaleźli ich. W rewanżu, oni zajmą się Dakenem, ponieważ słyszeli, jak Logan nazywa go swoim synem.

Japonia, 1955 rok. Romulus przedstawia się Dakenowi i mówi mu, że będzie narzędziem jego zemsty, ale najpierw musi zostać wytrenowany, co może potrwać wiele lat. Obiecuje mu jednak, że zawsze będzie blisko niego, gdzieś w cieniu.

Zachodnia Kanada, 1959 rok. Daken trafia do ośrodka treningowego prowadzonego przez Fredericka Hudsona, gdzie jest instruktorem zostaje sadystyczny Silas Burr. Tymczasem sekretarka Hudsona, panna McDonald, dowiaduje się od przełożonego, że noc, którą razem spędzili jakiś czas temu, nie ma dla niego znaczenia. Słysząc to, prosi o transport do Vancouver, ponieważ musi udać się lekarza. Hudson odpowiada, że może dać jej ciężarówkę, ale nie kierowcę, więc musi pojechać sama.

Dziewięć miesięcy później. Na jednej ze zbiórek Burr odkrywa, że brakuje Dakena, więc każe pozostałym rekrutom go szukać. Młody mutant tymczasem zostaje powiadomiony przez Romulusa, że ten ośrodek nie jest już mu potrzebny i ma go zupełnie zniszczyć. Daken po kolei wybija wszystkich rekrutów, po czym rusza po kierownictwo. Hudson obiecuje potroić pensję Burra, jeżeli ten zajmie się mutantem, ale ten nie jest zainteresowany pieniędzmi. Frederick wyciąga pistolet i chce zabić instruktora, ale nie zdąża, ponieważ Daken rani go śmiertelnie pazurami. Następnie trafia Burra, ale ten kilkoma ciosami powala go na podłogę. Mutant błyskawicznie podnosi się, bierze pistolet Hudsona i strzela Burrowi kilka razy w plecy. Chce go dobić, ale Romulus powstrzymuje go, mówiąc, że ma dla niedoszłego nieboszczyka inne plany. Pyta Burra, czy słyszał kiedyś o metalu zwanym adamantium.

Herat w Afganistanie, 1977 rok. Daken wybija oddział żołnierzy. Romulus mówi mu, że nawet jego ojciec byłby pod wrażeniem. Mutant jest zdziwiony, że on żyje. Romulus dodaje, że Wolverine też uważał, że jego syn jest martwy, ponieważ zabił jego matkę, kiedy była w ciąży. Stwierdza, że Logan chciał się pozbyć Dakena, ponieważ obawiał się tego, kim się on stanie w przyszłości.

Teraz. Wolverine wie, że bez problemu może uwolnić się, i zauważa, że rana Japończyka, któremu odciął nogę, goi się, ale kończyna nie odrasta. Rozumie, że dekapitacja zabiłaby ich ostatecznie, ale nie jest pewny, czy po tym, co im zrobił, nie powinien pozwolić się im zemścić. Decyduje jednak, że zrobił tyle złego, iż kilka morderstw więcej nic nie zmieni. Uwalnia się i zabija dwóch Japończyków, po czym idzie znaleźć pozostałych. Znajduje ich zabitych przez Dakena. Logan jest przygotowany do walki z synem, ale okazuje się, że ten nie pamięta, kim jest.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Wolverine: Origins #27 Wolverine: Origins #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.