Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #67

Wolverine vol. 3 #67

Wolverine vol. 3 #67

"Old Man Logan" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Logan zgadza się dostarczyć przesyłkę na Wschodnie Wybrzeże. To będzie długa podróż pełna niespodziewanych atrakcji.

Cytat

Hawkeye: "What the hell did they do to you, man?"
Logan: "They broke me, bub."

Streszczenie

Spider-Buggy mknie przez Kalifornię, mijając kolejne karawany. Gdy zbliża się do San Francisco, Logan pyta towarzysza podróży, czy przewożą narkotyki, ale Hawkeye prosi tylko, żeby mu nie przypominał o jego upadku. Ich GPS stwierdza, że znajdują się w mieście, jednak otacza ich pustkowie z nielicznymi budynkami. Nagle zauważają małe, żółte postaci uciekające przed światłami samochodu, a Clint domyśla się, co się wydarzyło – Moloidy, uważane przez niektórych za system odpornościowy planety, zaczęły atakować powierzchnię, gdy liczba ludzi na świecie przekroczyła osiem milionów. Dziwi go jednak cel ataku, gdyż dotychczas napadały miasta w Europie i Azji. Logan wchodzi do jednego z budynków – wciągniętego pod ziemię wieżowca. Po zapachu stwierdza jednak, że żaden z mieszkańców nie przeżył. Nie jest to jednak do końca prawda, bo po chwili zostają zaatakowani przez gang motocyklowy Ghost Riders. Kopnięciem powalają Clinta, a następnie zaczynają ze wszystkich stron okładać Logana. Mutant jednak nie chce nawiązać walki i powtarza, że przysiągł nie krzywdzić innych ludzi. Motocykliści zaczynają więc dobierać się do ładunku, ale wtedy Hawkeye przeszywa ich strzałami. Gdy wszyscy Ghost Riderzy leżą już martwi, Clint wściekły zwraca się przeciwko Loganowi, nie mogąc uwierzyć, że ten naprawdę stał się pacyfistą.

Następnego dnia w Hammer Falls, dawniej Las Vegas w Nevadzie. Hawkeye wspomina, jak podczas masakry, gdy najsilniejsi Avengers zostali zabici w ciągu pierwszych godzin, jego zostawiono w spokoju, jakby nie był wart zachodu. Wyjaśnia też, że w tym mieście Absorbing Man na spółkę z Magneto pokonali Thora, ale jest to także miejsce, w którym ludzie modlą się o powrót super-bohaterów, jak za starych czasów. Modlą się do Mjolnira, młota Thora, spoczywającego na ulicy. Gdy go mijają, do auta podchodzi jeden z modeli Ultrona, który pyta Clinta, czy otrzymał od nich wiadomość. Gdy Hawkeye zaprzecza, robot stwierdza, że to cud i prowadzi obu podróżnych do warsztatu Tonyi, ex-żony Clinta i najmłodszej córki Spider-Mana.

W warsztacie czarnoskóra kobieta od razu krzyczy na Avengera, że zamieszał „jej” w głowie swoimi historiami. Gdy Hawkeye nie rozumie, o co chodzi, ta wyjaśnia, że Ashley stworzyła wraz z przyjaciółmi super-drużynę i zaatakowała Kingpina, a teraz cała trójka jest uwięziona i czeka na egzekucję. Logan pyta, o kim mówią, więc Barton tłumaczy, że chodzi o Ashley – ich córkę.

Córkę, która w tej chwili, ubrana w kostium podobny do tego Spider-Mana, siedzi zamknięta w celi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #67 Wolverine vol. 3 #67

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.