Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #5

Cable vol. 2 #5

Cable vol. 2 #5

"War Baby” – Chapter Five

Postacie
Zapowiedź

Dalsza część potyczki zapoczątkowanej w "Messiah Complex". Zarówno Cable jak i Bishop przekroczyli granicę, po której nie można już wrócić do dawnego życia. Na ulicach Manhattanu z najbliższej przyszłości odbędzie się pojedynek, który rozstrzygnie wszystko. Broń naładowana, palce stopniowo zaciskają się na spuście. Nikt nie wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.

Streszczenie

Westchester, rok 2043. Cable niszczy jedyne urządzenie zdolne wytropić jego i dziewczynkę, którą się opiekuje. Cerebra zmienia się w kupę złomu. Następnie Nate szuka części, dzięki której naprawi swoją maszynę do podróży w czasie. Bezskutecznie.

 

Bishop domyśla się, gdzie jest Cable z dzieckiem, jedzie więc do Westchester. Po drodze rozprawia się z oddziałem Turnpike Authority. Zabija ich dowódcę i okalecza kolejnego mężczyznę. Zastraszeni policjanci przechodzą pod komendę mutanta.

 

Westchester. Nathan znajduje Sophie w zbrojowni. Dziewczyna wzięła sobie jeden z kombinezonów i broń. Cable daje jej potrzymać dziecko, a sam otwiera kolejne pomieszczenia. Chwali przy tym Cannonballa za to, iż utrzymał wszystko w stanie gotowości.

 

Bishop jedzie do Westchester ze swoimi nowymi pomocnikami. Nagle zauważa na niebie Blackbirda. Nate bombarduje z góry konwój Lucasa i rozbija go. Po chwili Nate, z dzieckiem przyczepionym do klatki piersiowej w specjalnej zbroi, i Sophie stają na przeciw Bishopa. Były X-Man, widząc dziecko, próbuje je zabić, jednak zbroja wytrzymuje ostrzał z jego broni. Po chwili Lucas wchodzi na jedną z min zrzuconych wcześniej przez Summersa. Eksplozja wyrzuca go w powietrze.

 

Sophie eliminuje pozostałych przy życiu członków oddziału porządkowego.

 

Nate szuka ciała Luasa. Po drodze zabija napotkanych pomocników przeciwnika. Bishopowi udaje się zaskoczyć Cable'a. Wbija go samochodem w ścianę, a następnie korzystając ze swojej mocy, otwiera zbroję, w której jest dziecko. Przed śmiercią dziewczynkę ratuje Sophie, która trafia serią byłego X-Mana w plecy. Bishop w odpowiedzi strzela do niej. Jak wierzy, kiedy zabije dziecko, zmieni przyszłość i jego czyny będą zmazane.

 

Nathan nie zdążył uciec, Bishop stoi nad nim z bronią i chce zabić dziecko. Cable powtarza, iż dziewczynka jest ich przyszłością, Lucas odpowiada, iż przez nią nie będzie przyszłości. Były X-Man naciska na spust, kula jednak trafia w próżnię. Nate zdążył skoczyć w czasie, w przyszłość.

 

New Jersey. Sophie wchodzi na zebranie zarządu, który włada miastem i zabija wszystkich obecnych.

 

Gdzieś w USA. 85 lat w przyszłości. Nate wciąż opiekuje się małą, rozmyśla także, że jego zadanie stało się trudniejsze, bowiem jego urządzenie do podróży w czasie umożliwia mu jedynie skoki w przyszłość.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable vol. 2 #5 Cable vol. 2 #5 Cable vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.