Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #5

X-Force vol. 3 #5

X-Force vol. 3 #5

"Angels and Demons" - part 5

Postacie
Zapowiedź

To miała być prosta misja. Powstrzymanie lidera Purifiers, nim zdąży on skrzywdzić kolejnego mutanta. Niestety wszystko poszło nie tak. Chaos zatacza coraz szersze kręgi. Jakby tego było mało, młodzi bohaterowie zmierzą się z... Archangelem.

Cytat

Eli Bard do Rismana: "Matthew what do sou plan to do?”
Risman: "First, I will put Wiliam’s soul to rest. Then, I will destroy the techno-organic monster Bastion calls Magnus. And then I will kill the Oracle."

Streszczenie

Gniazdo Angela. Oszołomiony Warren stoi przed swoimi przyjaciółmi gotowy do ataku. Mimo iż zmienił się w Archangela, nadal odczuwa ból po stracie skrzydeł. X-Force próbują go złapać. On szybko wygrywa walkę z nimi i odlatuje. Leci w kierunku „Chóru” stworzonego z jego skrzydeł.

Laboratorium Rismana. Matthew podejmuje decyzję. Po utworzeniu „Chóru” posiada siłę. Zamierza jej użyć do zniszczenia „Wyroczni”. Bastion wprowadził zło w szeregi Purifiers. Sprowadził do świata żywych Strykera i zatruł jego ciało techno-wirusem. Teraz jego mentor musi z powrotem spocząć w grobie, gdzie jego dusza będzie spokojna. A Magus zostanie zniszczony. „Wyrocznia” natomiast musi zostać zlikwidowana. Zagraża czystości ich misji, nie ma więc innego wyjścia. Jednocześnie wysyła Craiga, by ten dokończył swego dzieła i zabił Rahne. Ta w izolatce powoli dochodzi do siebie. Przypomina sobie, co się stało i co zrobiła. Nie może sobie tego darować. Wtedy wchodzi do niej jej ojciec i strzela z pistoletu. Kula jedynie ją rani i przy okazji niszczy kajdanki blokujące jej moce. Sinclair zamienia się w wilka i ucieka.

Chicago. Stryker, kontrolowany przez Bastiona, przemawia do Purifierów. Oskarża Matthew o bycie Judaszem i nawołuje do zabicia go. W tym czasie Risman rozpoczyna desant. W budynku dochodzi do krwawej rozprawy Purifierów i „Chóru”. Ci drudzy ostatecznie pokonują przeciwników, mordując wszystkich. Pozostał już tylko Bastion.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #5 X-Force vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.