Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #214

X-Men: Legacy #214

Postacie
Zapowiedź

Po latach przygotowań podstępny plan Sinistera zbliża się do długo oczekiwanego finału. Czy Xavier przejrzy jego zamiary? Czy uda mu się rozszyfrować elementy zagadki, nim całkowicie pogrąży się w szaleństwie? Kluczem do całości jest pewne wstydliwe wydarzenie z przeszłości. Na dodatek gościnny występ Sebastiana Shawa oraz Gambita.

Cytat

Mr. Sinister: "I was your true father, Charles. [...]"

Streszczenie

Gambit i Sebastian Shaw walczą z Sinisterem zajmującym ciało Charlesa Xaviera. Pojedynek przerywa Amanda Mueller, która rozdziela walczących, zamykając ich w pojedynczych szklanych celach. Essex nakazuje jej jednak uwolnić siebie, co też Mueller wbrew własnej woli czyni. Nathaniel rozprawia się teraz z Amandą.

 

Tymczasem w swym umyśle Xavier próbuje wyzwolić się spod wpływu Sinistera. Ten w odpowiedzi zmusza profesora do przypomnienia sobie wszystkich swoich zgonów.

 

Shaw i Remy natomiast zostali przeniesieni do pomieszczenia, w którym znajdują się setki klatek takich jak te, w których oni sami zostali uwięzieni. Cele te wypełnione są zwłokami. Sebastian uwalnia się ze swojej, rozbijając szklane ściany. Zaraz też oswobadza Gambita. Po chwili obaj ponownie stają naprzeciwko Sinistera. Nie widząc szansy na pokonanie go, skupiają swoje siły na Kronusie - urządzeniu służącemu Essexowi do przenoszenia własnej świadomości do wybranego ciała, które niszczą wspólnymi siłami, by tym samym uniemożliwić Sinisterowi ponowne odrodzenie. Xavierowi w końcu udaje sie wyrzucić Essexa ze swojej głowy i odzyskać władzę nad własnym ciałem. Bez Kronusa Nathaniel nie jest w stanie przenieść się do nowego nosiciela, co pieczętuje jego porażkę.

 

Po walce Shaw ewakuuje sie pośpiesznie, podczas gdy Remy proponuje Charlesowi znalezienie jakiejś knajpy, by powspominać dawne czasy. Xavier odmawia jednak, gdyż musi bezzwłocznie porozmawiać ze Scottem.

 

Dwa dni później. Shaw spotyka sie z kobietą, która ma być nową Black Queen. Ta woli jednak, by nazywać ją Miss Sinister.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men: Legacy #214 X-Men: Legacy #214

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.