Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #3

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #3

Postacie
Zapowiedź

Starhawk powraca! Co w naszej rzeczywistości robi członek oryginalnych Strażników Galaktyki i co jego obecność oznacza dla obecnej drużyny, która nosi tę nazwę?

Cytat

Cosmo: "Cosmo regrets leaving his friends in deep doo-doo for so lonk."

Streszczenie

Bitwa w Sferze Dysona rozpoczęła się bez zbędnych wstępów, jednak szybko okazało się, że Kardynałowie są potężniejsi, niż mogło by się zdawać. Czerpiąc moc z baterii wiary, mogą bez trudu powstrzymać każdy atak, jeśli tylko w to wierzą i nie ważne, czy jest to wielkie działo Rocket Raccoona, czy energetyczne projekcje Quasar. Gamora słusznie zauważa, że przeciwnicy mogą mieć im za złe zniszczenie Świątynnego Statku, czym wyraźnie drażni Phylę. Warlock jest atakowany przez Rakera, który wyzywa go od heretyków i pomiata nim po całej sferze. Drax radzi sobie trochę lepiej i nawet udaje mu się pozbawić przeciwnika ręki, ale skoro ten wierzy, że mu odrośnie, tak właśnie się dzieje. Star-Lord wzywa do szybkiego zakończenia pojedynku i zajęcia się cywilami, którzy gdzieś tu muszą być, ale przeciwnik niweczy jego plany i powala na kolana. Nagle, wszystko zaczyna się trząść, a spod powierzchni Sfery wypełza biomasa, unosząca szczątki jej mieszkańców.

Mantis rozmawia z Vancem, próbując pomóc mu przypomnieć sobie cokolwiek, ale nawet telepatia tu nie pomaga, za to Major Victory jest żywo zainteresowany małym Grootem w doniczce. Otrzymuje odpowiednie wyjaśnienia, a tymczasem Groot wyraźnie próbuje pokazać Mantis coś za jej plecami. Nagle, pojawia się jakaś świecąca postać, która atakuje Astrovika. Mantis jest zaskoczona, że nie udało jej się przewidzieć przybycia nieznajomego i szybko ulega jego atakowi. Major Victory zbiera się jednak i przechodzi do kontry. Nie potrafi powiedzieć skąd, ale wie, że tajemniczy przybysz to Starhawk.

Kiedy biomasa atakuje, bohaterowie biorą nogi za pas, a kardynałowie przekonują się, że moc ich wiary nie wystarcza, by przeciwstawić się temu tworowi. Ratując Petera, Adam odkrywa, że biomasa to w rzeczywistości cała populacja Sfery, stopiona w jeden agresywny byt przez szczeliny, które otworzyły się wewnątrz ich ciał. Próbuje jakoś nad tym zapanować, ale zmiany są zbyt głębokie i stwierdza, że jest już za późno, a rosnąca energia biomasy wkrótce przekształci ją w pełnowymiarową szczelinę. W tej sytuacji, Star-Lord ogłasza natychmiastowy odwrót, ale gdy ruszają na miejsce zbiórki, wpadają na ocalałych Kardynałów. Peter próbuje atakować, ale zostaje potraktowany energią i prawie wpada w kotłującą się biomasę, gdy zaś Adam ratuje mu życie, Raker atakuje go od tyłu i przebija mieczem. Kardynałowie natychmiast teleportują się pewni, że zostawiają ich na pewną śmierć, ale wkrótce na miejsce dociera reszta grupy. Ponieważ Warlock, który jest jedyną osobą zdolną zniszczyć szczelinę, akurat jest nieprzytomny, próbują znaleźć inny sposób na pozbycie się problemu. Na szczęście, Star-Lord dochodzi do siebie i ma pewien plan.

Walczący Major Victory i Starhawk przebijają się przez kolejne kondygnacje Knowhere, niszcząc wszystko na swojej drodze - w tym część teleportera. Vance przy każdej okazji próbuje dowiedzieć się, czego chce jego przeciwnik, ale ten nie kwapi się z odpowiedzią, a gdy tylko pojawiają się posiłki, teleportuje się w nieznane. Cosmo i służby porządkowe próbują zapanować nad zamieszaniem, a odpowiedzialnością za nie obarczają Astrovika.

Plan Quilla jest prosty: otworzyć kopułę ochronną i pozwolić, aby uwięziona w Sferze gwiazda usmażyła biomasę, a samemu teleportować się do bazy we właściwym momencie. Część pierwsza zostaje zrealizowana szybko i sprawnie, a odsłonięta część biomasy natychmiast wyparowuje w słonecznym ogniu. Gorzej z ostatnią częścią planu, bo okazuje się, że paszporty teleportacyjne nie działają. Quasar osłania wszystkich kopułą, ale zdaje sobie sprawę, że nie wytrzyma długo. Drax zauważa, że jedynym wyjściem jest zamknięcie osłony i zgłasza się na ochotnika, ale uprzedza go Gamora, która przypomina o swoim czynniku regeneracyjnym i nie czekając na pozwolenie, rusza w kierunku panelu sterowania. Phyla osłania ją, ale promieniowanie jest zbyt silne i porządnie ją przypieka. Mimo bólu, udaje jej się dosięgnąć panelu i zamknąć kopułę. Muszą jednak poczekać kolejne piętnaście godzin, zanim będą mogli wrócić do Knowhere i zdać relację z wydarzeń.

Po powrocie do Matriarchy, Raker również zdaje raport, doradzając zwiększoną ostrożność w kontaktach z przeciwnikami. Jego pani bardziej zainteresowana jest wynikami drugiej misji, jaką mu powierzyła. Wyniki analizy próbek tkanki z miecza wskazują, że osobnik, którego napotkali, jest prawdziwym Adamem Warlockiem. To zaś rodzi pytanie - kto znajduje się w kokonie przechowywanym w najświętszym miejscu kościoła?

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #3 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.