Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #38

The Punisher (MAX) #38

The Punisher (MAX) #38

"Man Of Stone" - part 2

Postacie
Cytat

Yorkie: "You know, there’s a question you might be able to answer for me. Something I’ve been wondering about for years."
O'Brien: "Huh...?"
Yorkie: "Why the fuck. Do Americans like Benny Hill?"

Streszczenie

Frank poszukuje O'Brien dzwoniąc po starych znajomych z wojska. W końcu dzwoni też do Yorki'ego. Mężczyzna akurat ma zastrzelić Kathryn, więc telefon Punishera nie mógł być w bardziej odpowiednią chwilę.

Wcześniej. Po tym jak jeden z agentów obezwładnił O'Brien, do alejki w której stali wjechały dwa wozy pełne Rosjan. Ludzie Zakharova zaczęli strzelać do agentów. Obudzona hałasem Kathryn zauważyła w jednym z aut Rawlinsa. Zaczęła wykrzykiwać, żeby dać jej broń, to sama go zabije. Za plecami Rosjan pojawiła się dwójka nowych agentów – wsparcie. Jeden z nich trafił w zbiornik z paliwem i jedno z aut Rosjan eksplodowało. Rawlins i jeden z ludzi Zakharova, Dolnovich, uciekli drugim samochodem. W alejce zginęło ośmiu Rosjan, agenci i O'Brien wyszli z tego bez większego szwanku. Brytyjczycy wciąż mają Kathryn związaną. Yorkie, przez radio, wydaje polecenie, aby dostarczyć ją do bazy.

Dolnovich i Rawlins stają przed Zakharovem. Generał nie jest zadowolony z przebiegu akcji. Rawlinsowi udało się w strzelaninie usłyszeć napastników dzięki czemu wie, że to agenci SAS. Wyjaśnia od razu, ze nie wiedział, że Talibowie są pod ochroną, wiedział tylko, że siódemka z nich zgwałciła O'Brien i ona za to ich zabija. Rawlins domyśla się, że Talibowie musieli pracować dla Amerykanów i gdy zaczęli ginąć Pentagon zorganizował im ochronę. Generał wysłuchuje tłumaczeń Amerykanina i każe mu wymyślić nowy plan.

Baza SAS. Yorkie dzięki pomocy Amerykanów wie kim jest O'Brien. Postanawia ją zlikwidować. Nie ma ochotników, więc zrobi to sam.

Dolnovich, trzyma Rawlinsa głową w dół tuż nad urwiskiem. Ta sytuacja sprawia, że mężczyzna od razu wpada na nowy pomysł. Zamiast O'Brien jako przynęty użyją samego Zakharova. Generał ma pokazać się w telewizji, co będzie łatwe wystarczy, że wejdzie do pierwszego lepszego hotelu w którym są dziennikarze. Castle zobaczy go, domyśli się, że generał chce go dopaść i przyleci do Afganistanu nie będzie bowiem chciał Specnazu na ulicach Nowego Jorku. Zakharov aprobuje plan. Wciąż szuka zemsty. Nie może pogodzić się, że Amerykanie przeprowadzili na terenie Rosji akcję militarną, zabili tuziny żołnierzy i zabrali coś, co było własnością Rosjan. Dodaje, że nie po to jego rodzice zginęli pod Stalingradem, żeby teraz ktoś tak traktował ich kraj.

Teraz. Góry. Yorkie ma zabić O'Brien, gdy dzwoni telefon. Słucha tego co ma mu do powiedzenia Castle. Wścieka się, ale się zgadza. Podchodzi do kobiety i mówi jej, że nastąpiła zmiana w planie. Nie zabije jej. Zawiezie ją do Kabulu i upozoruje jej ucieczkę. Dodaje, że życie zawdzięcza Frankowi Castle. O'Brien jest wielce zdziwiona, ale nie protestuje. Szybko wsiada do auta.

Nowy Jork. Castle ogląda wiadomości. Domyśla się, po co Zakharov pokazał swoją twarz dziennikarzom. Domyśla się, że generałowi udało się rozwiązać zagadkę, kto zaatakował silos w Suhdeku. Wie także, że na miejscu jest Rawlins. Mimo wszystko postanawia wybrać się do Afganistanu.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.