Avalon » Serie komiksowe » The Punisher (MAX) » The Punisher (MAX) #37

The Punisher (MAX) #37

The Punisher (MAX) #37

"Man Of Stone" - part 1

Postacie
Streszczenie

Wieczór. Restauracja. Rawlins idzie na spotkanie. Z wielkim zdziwieniem i strachem stwierdza, że jego rozmówcą będzie Zakharov.

Piwnica opuszczonego budynku. Frank klęczy na ziemi ze związanymi na plecach rękoma. Przed sobą ma Johna Jamesa Toomey'a i jego gang. Mężczyzna jest zawsze ostrożny i nigdy osobiście w nic się nie angażuje. Policja nie ma nawet jego zdjęcia. Castle wymyślił jednak sposób, aby zmusić go do pokazania się. Jeden z ludzi Toomey'a – Dingo opowiada, że to on złapał Punishera. Udało mu się go obezwładnić, gdy Castle próbował wejść do jego pokoju przez okno. Frank rozmyśla, że tak naprawdę od dawna obserwował bandę szukając słabego ogniwa. Udało mu się przyłapać Dingo z panienką jego kolegi i zrobił mu zdjęcia. Dzięki temu udało mu się, bez trudu, przekonać chłopaka do współpracy.

Toomey wyciąga broń, nie zabija jednak Franka. Wie, że Rosjanie wyznaczyli za niego nagrodę i ma zamiar ją odebrać. Castle ma jednak inne plany. Za pomocą schowanej w dłoni żyletki rozcina swoje więzy, zabiera Toomey'owi broń i zabija wszystkich gangsterów. Nie oszczędza nawet Dingo.

Restauracja. Nagi Rawlins zwisa głową w dół. Przyszedł do restauracji myśląc, że sprzeda komuś swoje informacje, nie spodziewał się jednak, że będzie to Zakharov. Próbuje mu powiedzieć, że dwa lata temu jego bazę zaatakowali Amerykanie, a nie jak się podaje, terroryści. Generał jednak o tym wie. Każe zabić mężczyznę. Rawlins zaczyna krzyczeć, że brał udział w tej operacji. Zakharov chce dowodu, że za akcją stalli Amerykanie. Mężczyzna mówi, że wie gdzie go zdobyć.

Zakharov mówi Rawlinsowi, ze w Rosji nikt oprócz niego nie chce wyjaśnić sprawy, która mogłaby pokazać, że USA zaatakowała jedną z ich baz. Ale on nie dość, że chce zdobyć na to dowody, to chce się zemścić. Amerykanin szybko mówi, że akcję zorganizował Fury, a agentem, który ją przeprowadził był Frank Castle – Punisher. Teraz amerykańscy generałowie, którzy zlecili akcję nie mogą nic mu zrobić, bo Frank torturami zmusił Rawlinsa do spowiedzi, która nagrał na kasetę. Te informacje to za mało. Generał chce Punishera. Rawlins mówi, że jedynym sposobem na dostanie go jest posiadanie czegoś, na czym mu zależy. Rawlins wie, że Frankowi zależy na jego byłej żonie Kathryn O'Brien. Podaje Zakharovowi nazwiska sześciu talibów, których O'Brien ma zamiar zlikwidować.

Gdzieś na Bliskim Wschodzie. Starszy mężczyzna zadowolony wychodzi na balkon. W łóżku leży skulona młoda dziewczyna. Nagle obok Sahara, na balkonie, pojawia się uzbrojona O'Brien. Pyta się mężczyzny, czy ma jakieś żony starsze niż trzynaście lat. Przypomina mu także kim jest, mówiąc, że kiedy ostatni raz ja widział leżała pobita i naga na dnie celi. Wie także, ze Mohamad jest na liście płac Pentagonu. Przypomina mu co zrobiła jego bratu, żeby uciec z więzienia. Starzec nazywa ją dziwką, on i sześciu innych mężczyzn zgwałcili ją. O'Brien strzela mu w twarz, a po chwili dobija mówiąc, że przy życiu została już tylko dwójka z siódemki gwałcicieli. Ma zamiar zabić ich wszystkich.

Nowy Jork. Castle postanowił przyjrzeć się sprawie nagrody za jego głowę. Okazało się, że wyznaczył ją brat jednego z ludzi, których kiedyś zabił. Teraz Frank prowadzi sprawcę zamieszania - Alexa Rastovicha na puste nabrzeże. Mężczyzna próbuje ocalić skórę. Mówi, że ktoś zmusił jego bukmachera do wycofania nagrody za jego głowę. Dodatkowo wie, ze ktoś szuka niejakiej O'Brien w Afganistanie. Castle chłonie informacje, wciąż jednak ma zamiar zabić mężczyznę.

Arabskie miasto. Targowisko. O'Brien podąża za swoim celem. Jest tak w niego zapatrzona, że nie zauważa kiedy podchodzi do niej uzbrojony brytyjski agent i każe jej skręcić w alejkę. Kathryn korzystając z chwili nieuwagi agenta próbuje go obezwładnić. Jednak jego kolega nadchodzi w odpowiednim czasie i ogłusza kobietę. Stwierdzają, że to Amerykanka, jeden z nich mówi, że Yorkie się zdziwi.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher (MAX) #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.